itretisektor | TS: Nadácia Pontis už budúci štvrtok odovzdá ocenenie Via Bona Slovakia za rok 2013

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Nadácia Pontis už budúci štvrtok odovzdá ocenenie Via Bona Slovakia za rok 2013

Nadácia Pontis už budúci štvrtok odovzdá ocenenia Via Bona Slovakia za rok 2013 za inšpiratívne projekty firiem v oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania.

Ocenenie Via Bona Slovakia putuje raz ročne firmám, ktoré sa na Slovensku snažia zodpovedne podnikať. Okrem biznisu robia niečo navyše či už vo vzťahu k zákazníkom, svojim zamestnancom, okoliu alebo životnému prostrediu.

Via Bona opäť prinesie to najzaujímavejšie, čo sa v zodpovednom podnikaní a filantropii udialo v uplynulom roku. Medzi nominovanými je napríklad projekt ekopenzióna, podpory zamestnancov v ťažkých životných situáciách, podpory mladých hudobných talentov zo sociálne slabších rodín alebo projekt zameraný na prevenciu závislosti detí od internetu a mobilov či ochranu pred kyberšikanou. Nadácia prvýkrát udelí aj Cenu verejnosti firme, ktorá získala od ľudí najviac hlasov v on-line hlasovaní.

„Aj tento rok sme hľadali firmy, ktoré dokážu inšpirovať svojimi nadštandardnými službami pre zákazníkov a férovosťou k ďalším partnerom, ústretovými podmienkami pre zamestnancov a pozitívnym vplyvom na životné prostredie a svoje okolie. Ľudia vo firmách si už dnes nekladú otázku, či treba vo svojom podnikaní posilňovať zodpovednosť. Stále viac ich k tomu núti verejnosť, médiá, vláda i zamestnanci. Hlavnou výzvou je, ako to robiť a aké riešenia prinášať, aby mali väčší úžitok pre spoločnosť i firmu samotnú,“ hovorí programový riaditeľ Nadácie Pontis Pavel Hrica.

Hodnotiaca komisia zložená zo 47 nezávislých odborníkov posunula do finále 22 nominácií, ktoré zabojujú v 7 kategóriách - Zodpovedná veľká firma, Zodpovedná malá/stredná firma, Zelená firma, Skvelý zamestnávateľ, Férový hráč na trhu, Podporovateľ dobrovoľníctva a Dobrý partner komunity.

Víťazi budú známi počas galavečera Via Bona Slovakia, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 10. apríla o 19.00 hodine v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave. Celý galavečer sa bude mať podobu divadelného predstavenie Peter ide podnikať, v ktorom si zahrá aj autistický herec z banskobystrického Divadla z pasáže. 


www.nadaciapontis.sk, 04.04.2014


< Späť