itretisektor | TS: Deň pre Naše Mesto – zapojte svoju firmu alebo navrhnite aktivity pre dobrovoľníkov
 • **Novinky v podpore audiovizuálnych diel**

  Prinášame Vám legislatívnu správu k novele vyhlášky Ministerstva kultúry Slovenskej republiky o filmovom projekte.
 • *** Podmienky pre vydanie školského poriadku***

  O tom, aké sú podmienky pre vydanie školského poriadku a aký obsah má mať, si môžete prečítať v spracovanej prípadovej štúdii.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Deň pre Naše Mesto – zapojte svoju firmu alebo navrhnite aktivity pre dobrovoľníkov

Dokáže sa spojiť 70 firiem a zapojiť 4000 dobrovoľníkov spomedzi zamestnancov i verejnosti v prospech pomoci svojmu okoliu? Takúto výzvu si v roku 2011 - Európskom roku dobrovoľníctva dala skupina firiem Engage a Nadácia Pontis. V Bratislave, Žiline, Košiciach a Galante zorganizujú 17. a 18. júna 2011 podujatie firemného dobrovoľníctva Naše Mesto 2011. Dobrovoľníci budú pomáhať na viac ako 200 rôznych miestach Slovenska. Firmy sa môžu na akciu prihlásiť do 21. apríla. Do toho istého dátumu môžu neziskovky navrhnúť dobrovoľnícke aktivity.

"Ak pomáhame mestu, v ktorom žijeme, začneme pociťovať, že toto je náš domov a taký skrášlený je nám bližší. Takže robíme to vo veľkej miere aj pre seba," zdôraznila význam dobrovoľníctva Iveta Radičová, predsedníčka vlády SR na otváracom stretnutí k tohtoročnému podujatiu Naše Mesto. (Video z podujatia nájdete na adrese: http://www.nasabratislava.sk/SK/page/Spravy/Dobrovolnictvo-je-najefektivnejsia-forma-teambuildingu/n-0).

Podujatie Naše Mesto je pokračovaním úspešných ročníkov dobrovoľníckych akcií Naša Bratislava, Naša Žilina a Naše Košice. Do 21. apríla 2011 môžu neziskové organizácie, školy, škôlky, voľnočasové zariadenia, ale aj samotní občania navrhnúť na www.darca.sk aktivity, do ktorých sa dobrovoľníci počas Nášho mesta zapoja.

Okrem manuálnych zručností chceme využiť aj skúsenosti zamestnancov firiem v oblasti legislatívy, marketingu, počítačových či personálnych zručností a rozšíriť tak vzdelanie pracovníkov v neziskovkách. Na realizáciu aktivít a úhradu priamych nákladov môžu organizácie získať menší grant.

"Dobrovoľníctvo je v podstate najefektívnejšia forma teambuildingu alebo vytvárania solidarity v rámci pracovných tímov. Zároveň vám takáto aktivita ukáže, kto z vašich zamestnancov sa v práci na čo naozaj hodí," zdôvodnil Ján Orlovský, hovorca Západoslovenskej energetiky účasť jeho spoločnosti na dobrovoľníckych aktivitách.

Sme vďační za každého dobrovoľníka, ktorý sa k nám pridá. Spoločne prispejeme k skrášleniu našich miest,“ povedala Lenka Surotchak, riaditeľka Nadácie Pontis. Tak ako neziskovky, aj firmy môžu do 21. apríla 2011 potvrdiť svoju účasť na Našom Meste vyplnením jednoduchej prihlášky. Všetky informácie o dobrovoľníckych aktivitách budú zverejnené na www.nasemesto.sk, cez ktorú sa budú dobrovoľníci aj prihlasovať. Prihlasovanie na aktivity bude spustené od 16. mája 2011.

Za 4 roky viac ako 5 000 nadšených zamestnancov zo 60 firiem skrášlilo 2 hradné zrúcaniny, 100 parkov, takmer 60 ihrísk, 5 útulkov pre bezdomovcov a 2 útulky pre zvieratá. Hlavnou myšlienkou je pomôcť svojmu okoliu a sebe samým. Na jednom mieste pracujú vedľa seba v rovnakom tričku top manažéri aj radoví zamestnanci,“ zhodnotila uplynulé ročníky dobrovoľníckeho podujatia Lenka Surotchak. „Tento rok chceme do ulíc Bratislavy, Žiliny, Košíc, Galanty, ale aj ďalších miest, ktoré prejavia záujem, vytiahnuť aspoň 4 tisíc dobrovoľníkov,“ dodala L. Surotchak.

Viac informácií nájdete na www.nadaciapontis.sk, www.nasabratislava.sk alebo vám ich poskytne Monika Smolová a Lucia Borovská, programové koordinátorky Nadácie Pontis, monika.smolova@nadaciapontis.sk, lucia.borovska@nadaciapontis.sk, tel.: 02/5710 8124 alebo 02/5710 8117.


< Späť