itretisektor | TS: Deň pre Naše Mesto – zapojte svoju firmu alebo navrhnite aktivity pre dobrovoľníkov
  • ***Opätovná skúšobná doba***

    V zverejnenej prípadovej štúdii sa dočítate, či je možné so zamestnancom dohodnúť opätovne skúšobnú dobu pri pracovnej zmluve na určitý čas.***
  • ***Potvrdenie o návšteve školy***

    V prípadovej štúdii sa dozviete, či je škola oprávnená vydať potvrdenie o návšteve školy aj rodičovi bez výkonu starostlivosti o dieťa.
  • ***Zavedenie inštitútu charitatívnej reklamy***

    NRSR schválila novelu zákona o dani z príjmov, v rámci ktorej došlo k zakotveniu inštitútu charitatívnej reklamy.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Deň pre Naše Mesto – zapojte svoju firmu alebo navrhnite aktivity pre dobrovoľníkov

Dokáže sa spojiť 70 firiem a zapojiť 4000 dobrovoľníkov spomedzi zamestnancov i verejnosti v prospech pomoci svojmu okoliu? Takúto výzvu si v roku 2011 - Európskom roku dobrovoľníctva dala skupina firiem Engage a Nadácia Pontis. V Bratislave, Žiline, Košiciach a Galante zorganizujú 17. a 18. júna 2011 podujatie firemného dobrovoľníctva Naše Mesto 2011. Dobrovoľníci budú pomáhať na viac ako 200 rôznych miestach Slovenska. Firmy sa môžu na akciu prihlásiť do 21. apríla. Do toho istého dátumu môžu neziskovky navrhnúť dobrovoľnícke aktivity.

"Ak pomáhame mestu, v ktorom žijeme, začneme pociťovať, že toto je náš domov a taký skrášlený je nám bližší. Takže robíme to vo veľkej miere aj pre seba," zdôraznila význam dobrovoľníctva Iveta Radičová, predsedníčka vlády SR na otváracom stretnutí k tohtoročnému podujatiu Naše Mesto. (Video z podujatia nájdete na adrese: http://www.nasabratislava.sk/SK/page/Spravy/Dobrovolnictvo-je-najefektivnejsia-forma-teambuildingu/n-0).

Podujatie Naše Mesto je pokračovaním úspešných ročníkov dobrovoľníckych akcií Naša Bratislava, Naša Žilina a Naše Košice. Do 21. apríla 2011 môžu neziskové organizácie, školy, škôlky, voľnočasové zariadenia, ale aj samotní občania navrhnúť na www.darca.sk aktivity, do ktorých sa dobrovoľníci počas Nášho mesta zapoja.

Okrem manuálnych zručností chceme využiť aj skúsenosti zamestnancov firiem v oblasti legislatívy, marketingu, počítačových či personálnych zručností a rozšíriť tak vzdelanie pracovníkov v neziskovkách. Na realizáciu aktivít a úhradu priamych nákladov môžu organizácie získať menší grant.

"Dobrovoľníctvo je v podstate najefektívnejšia forma teambuildingu alebo vytvárania solidarity v rámci pracovných tímov. Zároveň vám takáto aktivita ukáže, kto z vašich zamestnancov sa v práci na čo naozaj hodí," zdôvodnil Ján Orlovský, hovorca Západoslovenskej energetiky účasť jeho spoločnosti na dobrovoľníckych aktivitách.

Sme vďační za každého dobrovoľníka, ktorý sa k nám pridá. Spoločne prispejeme k skrášleniu našich miest,“ povedala Lenka Surotchak, riaditeľka Nadácie Pontis. Tak ako neziskovky, aj firmy môžu do 21. apríla 2011 potvrdiť svoju účasť na Našom Meste vyplnením jednoduchej prihlášky. Všetky informácie o dobrovoľníckych aktivitách budú zverejnené na www.nasemesto.sk, cez ktorú sa budú dobrovoľníci aj prihlasovať. Prihlasovanie na aktivity bude spustené od 16. mája 2011.

Za 4 roky viac ako 5 000 nadšených zamestnancov zo 60 firiem skrášlilo 2 hradné zrúcaniny, 100 parkov, takmer 60 ihrísk, 5 útulkov pre bezdomovcov a 2 útulky pre zvieratá. Hlavnou myšlienkou je pomôcť svojmu okoliu a sebe samým. Na jednom mieste pracujú vedľa seba v rovnakom tričku top manažéri aj radoví zamestnanci,“ zhodnotila uplynulé ročníky dobrovoľníckeho podujatia Lenka Surotchak. „Tento rok chceme do ulíc Bratislavy, Žiliny, Košíc, Galanty, ale aj ďalších miest, ktoré prejavia záujem, vytiahnuť aspoň 4 tisíc dobrovoľníkov,“ dodala L. Surotchak.

Viac informácií nájdete na www.nadaciapontis.sk, www.nasabratislava.sk alebo vám ich poskytne Monika Smolová a Lucia Borovská, programové koordinátorky Nadácie Pontis, monika.smolova@nadaciapontis.sk, lucia.borovska@nadaciapontis.sk, tel.: 02/5710 8124 alebo 02/5710 8117.


< Späť