itretisektor | TS: Skúsenosti Slovenska inšpirovali prípravu návrhu riešenia odpadového hospodárstva v Srbsku
 • ***Možnosť zapojiť sa do tvorby návrhu novely Zákona o sociálnych službách***

  Poskytovatelia sociálnych služieb pozor! Nepremeškajte možnosť zapojiť sa svojimi podnetmi a návrhmi do tvorby plánovanej novely Zákona o sociálnych službách. Viac informácií môžete nájsť v tlačovej správe.
 • ***Infosemináre k eurofondovej výzve pre MNO z programu Efektívna verejná správa***

  Bližšie informácie môžete nájsť v uverejnenej tlačovej správe.
 • ***Výkon požiarnej kontroly v neprítomnosti štatutára***

  Viac k tejto problematike v odbornom článku.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Skúsenosti Slovenska inšpirovali prípravu návrhu riešenia odpadového hospodárstva v Srbsku

Návrh riešenia odpadového hospodárstva Nulový odpad je jedným z výsledkov podporených projektov v rámci druhého kola grantovej podpory projektu „Skúsenosti SR pre integráciu Srbska do EÚ – grantový program pre mladých analytikov a novinárov“. Program grantovej podpory implementuje Nadácia Pontis v spolupráci so srbskou nadáciou Center for Democracy. Autorka Vlatka Tadic z Belgrade Open School svoj návrh prezentovala aj na konferencii „Nulový odpad - najlepšie príklady zo Slovenska“. Na konferencii sa zúčastnil aj slovenský veľvyslanec v Srbsku Ján Varšo.

Štúdia je jedným z výsledkov druhého kola grantovej podpory zo Slovensko-Srbského fondu pre rozširovanie EÚ.

Autorka Vlatka Tadic z Belgrade Open School výsledky štúdie prezentovala na konferencii „Nulový odpad – najlepšie príklady zo Slovenska“. Štúdia priniesla 7 konkrétnych odporúčaní, ktoré prispejú k riešeniu odpadového hospodárstva v Srbsku. Na odbornej konferencii v Belehrade sa 15. marca 2011 zúčastnila odborná verejnosť, zástupcovia príslušných ministerských rezortov, zástupcovia obchodnej komory a slovenský veľvyslanec v Srbsku Ján Varšo.

Štúdia v anglickom jazyku je dostupná na adrese:

http://www.nadaciapontis.sk/tmp/asset_cache/link/0000027982/110316_Serbia_PolicyBrief_BOS.pdf.

Cieľom druhého kola grantovej podpory bolo podporiť vytvorenie 6 štúdií o konkrétnych oblastiach vstupu Srbska do EÚ, s návrhmi odporúčaní pre orgány štátnej a verejnej správy a iných aktérov, na základe slovenskej skúsenosti. Okrem toho, vznikne séria článkov o skúsenostiach Slovenska so znižovaním neregistrovanej práce (šedá a čierna ekonomika).

Naším zámerom v Nadácií Pontis bolo vytvoriť model praktického transferu slovenského know-how v oblasti európskej integrácie, okrem iného s využitím študijných ciest na Slovensko. Tento transfer a celý grantový program, sme pripravili tak, aby mohol byť v budúcnosti opakovaný aj v iných krajinách západného Balkánu,“ hovorí o projekte a o Slovensko-Srbskom fonde pre rozšírenie EÚ Andrea Cox, programová koordinátorka pre verejnú politiku z Nadácie Pontis.

Prvá fáza udeľovania podpory zo Slovensko-Srbského fondu pre rozšírenie EÚ z prostriedkov slovenskej oficiálnej rozvojovej pomoci končí v máji tohto roku. Momentálne sa snažíme získať donora, aby sme s týmto projektom mohli na jeseň tohto roku pokračovať aj naďalej,“ dodala Andrea Cox.

Projekt Slovensko-Srbský fond pre rozšírenie EÚ je financovaný Slovenskou agentúrou pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu (SAMRS) z prostriedkov oficiálnej rozvojovej pomoci SlovakAid.

Fotografie z konferencie Nulový odpad – najlepšie príklady zo Slovenska nájdete v albume na adrese: https://picasaweb.google.com/nadaciapontis/KonferenciaNulovyOdpadNajlepsiePrikladyZoSlovenska?feat=directlink.

Viac informácií poskytne Andrea Cox, programová koordinátorka Nadácie Pontis pre verejnú politiku, e-mail: andrea.cox@nadaciapontis.sk, tel.: 02/ 5710 8113.< Späť