itretisektor | TS: Svet začína na sídlisku pre 250 študentov

TS: Svet začína na sídlisku pre 250 študentov

Nezisková organizácia Voices pripravila pre študentov troch bratislavských gymnázií originálne podujatie Svet začína na sídlisku. Jeho cieľom je neformálne a dôveryhodne priblížiť študentom neziskové aktivity mladých ľudí, dobrovoľníctvo a život v komunite prostredníctvom krátkych videofilmov a rozhovorov. Výchovno-vzdelávacie podujatie študentom spestria vystúpenia hudobných skupín Longital a Puding pani Elvisovej.

Projektom Svet začína na sídlisku Voices nadväzuje na úspešné podujatie Svet nekončí na balkóne, ktoré pre študentov realizoval v roku 2009. Prostredníctvom neformálneho moderovaného programu chce mladým ľuďom priblížiť význam aktívneho prístupu k životu v komunite. Počas jedného dopoludnia sa na pódiu vystriedajú hostia zo štyroch neziskových organizácií a dvoch hudobných skupín. Premietnuté budú filmy z produkcie Voices, ktoré študentom priblížia danú neziskovú organizáciu a jej prácu. Po filme budú mať študenti možnosť aktívne sa zapojiť do rozhovorov. Spoznajú priamo od iných mladých ľudí ich motiváciu robiť niečo pre druhých a dozvedia sa, čo je dobrovoľníctvo, ako sa oni sami môžu stať dobrovoľníkmi a aké služby neziskových organizácií môžu využiť.

Podujatia sa zúčastní 250 študentov druhých ročníkov z Gymnázia Jura Hronca, z 1. súkromného gymnázia Bajkalská a z Gymnázia Grösslingová.

Mladí ľudia neveria stereotypom a médiám, sú hladní po autenticite a uveriteľných informáciách. Našou aktivitou obohacujeme možnosti, ktoré má škola, a ponúkame gymnazistom príležitosť stretnúť sa s pestrou vzorkou aktívnych mladých ľudí. Teší nás, že všetky tri školy reagovali pozitívne a s nadšením pozvanie prijali,” hovorí Ivan Ježík, riaditeľ Voices.

Mgr. Jana Gabrišová, Gymnázium Grösslingová dopĺňa: „Pred dvoma rokmi som sa s našimi študentmi zúčastnila podujatia Svet nekončí na balkóne, na ktoré si spomínam ako na vydarené. Pre študentov bolo podnetné, pozvaní hostia ich svojím rozprávaním zaujali a ešte v škole o ňom viedli diskusie. Som preto rada, že sme dostali možnosť zúčastniť sa ho opäť.

Hosťami podujatia Svet začína na sídlisku budú Mládežnícka organizácia Plusko, Občianske združenie INEX Slovakia, Nezisková organizácia Kaspian a Slovenská debatná asociácia. Pripravené sú aj hudobné vystúpenia skupín Longital a Puding pani Elvisovej, ktorá zahrá spolu s vibrafonistom Daliborom Kocianom.

Svet začína na sídlisku sa uskutoční 23. mája o 9.00 v Spoločenskom dome Nivy na Súťažnej 18. Podujatie vzniklo vďaka podpore Nadačného fondu ČSOB Finančnej skupiny v Nadácii Pontis. Viac informácií o podujatí Vám rada poskytne koordinátorka Zuzana Tegzová.

Zuzana Tegzová

Voices, n.o.

tel.: 421 911 655 351

e-mail: zuzana.tegzova@voices.sk< Späť