itretisektor | TS: Úspechy projektu Baterka
  • ***Opätovná skúšobná doba***

    V zverejnenej prípadovej štúdii sa dočítate, či je možné so zamestnancom dohodnúť opätovne skúšobnú dobu pri pracovnej zmluve na určitý čas.***
  • ***Potvrdenie o návšteve školy***

    V prípadovej štúdii sa dozviete, či je škola oprávnená vydať potvrdenie o návšteve školy aj rodičovi bez výkonu starostlivosti o dieťa.
  • ***Zavedenie inštitútu charitatívnej reklamy***

    NRSR schválila novelu zákona o dani z príjmov, v rámci ktorej došlo k zakotveniu inštitútu charitatívnej reklamy.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Úspechy projektu Baterka

Nezisková organizácia Podpora Komunity zriadená Komunitnou nadáciou Zdravé mesto poskytuje bezplatné kariérne poradenstvo v Banskej Bystrici už ôsmy štvrtok po sebe. Projekt baterka odštartoval 24. februára a radu tu našlo už viac ako 50 ľudí. Individuálna konzultácia prebieha 45 minút až hodinu a podľa potreby sa môže konzultácia opakovať. Radu tu našli nielen nezamestnaní ľudia, absolventi škôl, ale aj ľudia, ktorí by chceli len poradiť. Bezplatné konzultácie prebiehajú aj v Bratislave a v Košiciach.

V Bratislave Baterku rozbehla nezisková organizácia Voices v novembri 2010 a do marca 2011 pomohli 90 klientom. Úspech majú aj skupinové semináre, ktoré im v Bratislave ponúkajú. Venovali sa témam Ako osloviť budúceho zamestnávateľa, Ako začať podnikať, Ako sa nebáť urobiť životné rozhodnutie a Život vo vlastných rukách. V Košiciach kariérne poradenstvo sprostredkuje občianske združenie Žabky. Poradenstvo tu od februára využilo 25 ľudí a zamestnanie si našli už dve februárové klientky.

Úspech poradkýň, ktoré pracujú pre Baterku v Banskej Bystrici je nielen v počte klientov, ale aj v tom, že sa podarilo zamestnať klienta bez domova. „Prostredníctvom kariérneho poradenstva sa ľuďom dostávajú nielen informácie z oblasti zamestnania, ale aj motivácia a energia do ďalšieho hľadania a krokov.“ dodala Ružena Košťálová, Podpora Komunity, n.o. .

Záujemcovia si môžu dohodnúť termín konzultácie na telefónnych číslach 048 415 60 59 a 0948 035 955 alebo mailom na kostalova@knzm.sk.

Komunitná nadácia Zdravé mesto realizuje projekt Baterka v spolupráci s neziskovou organizáciou Voices vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti OSF, Microsoft Unlimited Potential.


Ružena Košťálová

www.knzm.sk

knzm@knzm.sk

048/ 415 60 59

0948 035 955< Späť