itretisektor | Právo,Aktuality
  • ***Overenie návštevy lekára zamestnanca***

    V článku sa dozviete, či môže zamestnávateľ kontaktovať lekára a požadovať informácie o prítomnosti zamestnanca na vyšetrení.
  • ***Príkaz ostrihať dieťa vs. rozpor so zásadou rovnakého zaobchádzania***

    Viac v uverejnenom článku.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  •  
    01.09. - 15.12.2017
    Registrácia prijímateľov 2% u notára.

Združenia: Úhrada výdavkov združenia finančnými prostriedkami členov združenia

itretisektor > Právo,Aktuality
Utorok, 03. 05. 2016

Ako postupovať, ak som ako predseda občianskeho združenia spravil peňažný prevod z môjho súkromného účtu, nakoľko bolo potrebne uhradiť výdavky združenia a na účte nebol dostatok financií?


Čítajte viac...

Športová spoločnosť: Kto bude riešiť pracovnoprávne spory profesionálnych športovcov a klubov v športe alebo – prečo je (vždy) nutné hľadieť z výšky

itretisektor > Právo,Aktuality
Utorok, 26. 04. 2016
Čo so spormi vyplývajúcimi zo zmlúv o profesionálnom vykonávaní športu v zmysle "nového zákona o športe", ak zákonodarca špecificky ustanovil, že tieto vzťahy majú pracovnoprávny charakter, ale neplatí na nich plošne Zákonník práce?
Čítajte viac...

Školská spoločnosť: Postup pri skončení výkonu funkcie riaditeľa

itretisektor > Právo,Aktuality
Piatok, 22. 04. 2016

Som riaditeľom materskej školy (bez právnej subjektivity). Funkčné obdobie mi končí v decembri 2016, pričom som však dal výpoveď ku dňu 31.7.2016. Aký bude ďalší postup zo strany obce ako zriaďovateľa, nakoľko mám menovací dekrét a aj nárok na časť dovolenky v roku 2016.

Je potrebné ešte doložiť doklad o tom, že sa vzdávam svojej funkcie k uvedenému dátumu? 

Môže zriaďovateľ poveriť vedením materskej škôlky učiteľku na celý školský rok 2016/2017 alebo iba do dátumu výberového konania (december 2016)?


Čítajte viac...

Športová spoločnosť/Osobné údaje: K oprávneniu organizácie vyžadovať rodné číslo od športovcov

itretisektor > Právo,Aktuality
Streda, 20. 04. 2016

Kto za športový klub vo forme občianskeho združenia je oprávnený vyžadovať rodné čísla od športovcov za účelom ich zápisu do informačného systému športu? Môže ich vyžadovať aj tajomník združenia?


Čítajte viac...

Športová spoločnosť: Zmluva o profesionálnom vykonávaní športu - čo to "laicky" znamená pre športové kluby?

itretisektor > Právo,Aktuality
Streda, 20. 04. 2016

Autor prináša praktické zovšeobecnenie pre športové kluby, ktoré sa chystajú uzatvárať nové zmluvy s profesionálnymi športovcami. Čo sa v konečnom dôsledku udeje, ak športový klub podpíše s hráčom zmluvu o profesionálnom vykonávaní športu? Tu su praktické odpovede.


Čítajte viac...

Osobné údaje/Odborné stanovisko: Metodické usmernenie č. 2/2016 k označovaniu monitorovaného priestoru

itretisektor > Právo,Aktuality
Streda, 20. 04. 2016
Prinášame Vám Metodické usmernenie Úradu na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky k problematike označovania monitorovaného priestoru podľa § 15 ods. 7 zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov v platom znení. 

Čítajte viac...

Športová spoločnosť: Opcie v hráčskych zmluvách uzatvorených do 31.12.2015 po účinnosti Zákona o športe (1.1.2016) - ako na nich?

itretisektor > Právo,Aktuality
Utorok, 19. 04. 2016

V poslednej dobe sa pracovná skupina v rámci projektu "Implementácie zákona o športe" čoraz častejšie stretáva s otázkou, ako a či je vôbec možné využívať tzv. "opcie" hráčskych zmlúv uzatvorených pred 1.1.2016. Prvým dychom - právny inštitút opcie slovenské právo nepozná, aspoň nie v kontraktačnej oblasti a nie s klasicky známym "športovým" obsahom. Zodpovedanie skôr uvedenej otázky presahuje rámec odpovede, ktorými sa členovia pracovnej skupiny snažia odpovedať na najrôznejšie otázky smerované zo športovej obce. Preto sme pristúpili k detailnejšiemu popisu, o čo v skutočnosti ide.


Čítajte viac...

Zamestnávanie: Určenie spôsobu dopravy pri pracovnej ceste zamestnávateľom

itretisektor > Právo,Aktuality
Štvrtok, 07. 04. 2016

Zamestnanec na služobnej ceste použil osobné motorové vozidlo ale od zamestnávateľa mal schválený hromadný dopravný prostriedok. Môže mu zamestnávateľ preplatiť len cestu vo výške cestovného hromadnej dopravy? Ako to riešiť v internej smernici?

 


Čítajte viac...