itretisektor | Aktuality
  • ***Zdravotný preukaz pre opatrovateľky***

    Je opatrovateľka v zariadení sociálnych služieb, ktorá manipuluje s potravinami, povinná mať zdravotný preukaz?
  • ***Výpočet dovolenky zamestnanca***

    Akým spôsobom sa vypočíta dovolenka zamestnancovi s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom?
  • ***Uznanie osvedčenia učiteľa***

    V prípadovej štúdii sa dozviete, či je možné uznať osvedčenie nadobudnuté prostredníctvom overenia profesijných kompetencií.
  • ***Záchranná činnosť na lyžiarskej trati***

    Môže dobrovoľník vykonávať záchrannú činnosť na lyžiarskej trati?
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  •  
    01.09. - 15.12.2017
    Registrácia prijímateľov 2% u notára.
Školská spoločnosť: Záujmový útvar vedený iným ako pedagogickým zamestnancom?

Je možné, aby záujmový útvar v mimovyučovacom čase v priestoroch školy viedol aj niekto iný ako pedagogický zamestnanec školy? Kto zodpovedá za škodu alebo úraz, ktorý vznikne počas činnosti tohto krúžku?


Čítajte viac...
TS: Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti prevencie kriminality na rok 2018

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti prevencie kriminality na rok 2018. 


Čítajte viac...
Športová spoločnosť: K zápisu do registra právnických osôb v športe

Sme športové záujmové združenie právnických osôb, ktorému z pohľadu zákona o športe (§ 81 ods. 1) vznikla povinnosť byť zapísaný do registra právnických v športe. Ako sa tam zapíšeme?


Čítajte viac...
Športová spoločnosť: Povinnosť zriadiť kontrolóra pri čerpaní dotácie od obce

Od mesta sme obdržali dotáciu v sume 60.000 eur. Má to nejaký vplyv na povinnosť mať zriadeného kontrolóra v športe v zmysle § 10 ods. 1 Zákona o športe? Ak áno, ako si ho zriadime v rámci nášho vnútorného aparátu, kde máme prezidenta a prezídium?


Čítajte viac...
Sociálna spoločnosť/ Združenia: Prevádzkovanie detských jaslí občianskym združením?

Môžeme prevádzkovať detské jasle za poplatok ako občianske združenie, ak by takáto činnosť bola cca 90% z celkovej našej činnosti? Ktorým rodičom je možné službu detských jaslí poskytovať? 


Čítajte viac...
Zamestnávanie: Čerpanie dovolenky v hodinách

Je možné čerpanie dovolenky zamestnancom v hodinách?


Čítajte viac...