itretisektor | TS: Dni dobrovoľníctva 2011 - rekordné dobrovoľnícke podujatie
 • 31.05.2017 - Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €

  Prijímatelia 2% pozor. Žiadosť o zverejnenie špecifikácie do Obchodného vestníka musí byť podaná skôr ako je posledný deň na zverejnenie (najneskôr 5 pracovných dní pred koncom lehoty na zverejnenie špecifikácie). Nepremeškajte túto povinnosť, pokiaľ Vám vznikla. V opačnom prípade Vám hrozí sankcia v podobe nezaradenia do zoznamu prijímateľov na rok 2018.
 • ***K možnosti vyplácania cestovných náhradách pri pracovnej ceste viacerých zamestnancov***

  Viac k tejto problematike v spracovanej prípadovej štúdii.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Dni dobrovoľníctva 2011 - rekordné dobrovoľnícke podujatie

V piatok a sobotu, 23.9 a 24.9.2011, sa v 65 mestách a obciach Slovenska konal 3.ročník Dní dobrovoľníctva. V roku 2011 – v Európskom roku dobrovoľníctva toto podujatie opäť prekonalo rekordy. Do aktivít vytvorených mimovládnymi organizáciami, samosprávami a neformálnymi skupinami sa počas týchto dvoch dní zapojilo na celom Slovensku rekordných 6 651 dobrovoľníkov, ktorí odpracovali spolu 23 870 dobrovoľníckych hodín. Vykonávali rôzne aktivity – maľovali vnútorné priestory a ploty, čistili a upravovali okolie zariadení, sprevádzali seniorov či pacientov v nemocniciach, čistili prírodu, alebo vyrábali darčekové predmety.

Počas prvého jesenného víkendu sa mohol každý, spravidla v čase od 10.00 do 18.00 hod. priamo zapojiť do dobrovoľníckych činností podľa vlastného výberu. Do dní dobrovoľníctva sa pridali študenti stredných a základných škôl, firemné kolektívy, malé skupinky seniorov a dospelí jednotlivci ochotní priložiť ruku k dielu. Najviac dobrovoľníkov na strednom Slovensku (555) zaznamenala aktivita v Žiari nad Hronom. Dobrovoľníci sa tam zapojili do prípravy divadelného predstavenia pre ľudí s postihnutím a seniorov a v materskom centre vyrábali maňušky a sadili stromčeky. Na východnom Slovensku sme najviac dobrovoľníkov našli v Trebišove, kde 185 ľudí upravovala mestský park a poškodený amfiteáter. V Bratislave čistilo 110 dobrovoľníkov chránené územie Sovieho Lesa, Hrabín a Chorvátskeho ramena.

Do Dní dobrovoľníctva 2011 sa zapojili aj známe osobnosti. Lukáš Latinák, vyslanec dobrovoľníctva na Slovensku pomáhal s Jurajom Kemkom nosiť zeminu a rýľovať v Horskom Parku v Bratislave. Bibiana Ondrejková a Marián Greksa pripravovali na otvorenie stavbu novej budovy chránenej dielne v Borovej pri Trnave. Luciu Hablovičovú, ambasádorku Európskeho roka dobrovoľníctva 2011 ste s Mishou, Máriom Radačovským, Miškou Ňurcikovou (Miss Slovensko 2011), Jakubom Petraníkom a Robom Pappom mohli nájsť v autistickom centre upravovať záhradu a maľovať priestory. „Je to radosť, že nám prišli pomôcť. Zároveň to naštartuje a aktivizuje aj nás. Keby sem dnes dobrovoľníci neprišli, možno by sme mali naďalej steny deravé," uviedla projektová manažérka centra Lucia Gvozdjáková. „Dúfame, že svojou dobrovoľníckou prácou inšpirujeme aj tých, ktorí sedia doma, aby išli pomáhať iným“, potvrdili aj Mirka Partlová a Martin Madej, ktorí pracovali v rodinnom centre. František Kovár svojou prítomnosťou spríjemnil život seniorov v domove pre seniorov, Bára Chlebcová sa zahrala s deťmi z krízového centra a Kristína Farkašová registrovala účastníkov festivalu Divadelná Nitra. Tento rok nás podporili aj politici – Béla Bugár pomáhal pri skrášľovaní Horského parku a Minister práce, Jozef Mihál so svojimi kolegami sprevádzal seniorov – vozíčkárov na prechádzke Bratislavou.

V porovnaní s minuloročným Dňom dobrovoľníctva sa do tohtoročného podujatia zapojil viac ako trojnásobný počet ľudí.Výsledky Dní dobrovoľníctva 2011 prekonali všetky dobrovoľnícke projekty doposiaľ organizované na Slovensku. Možno za rekord vďačíme aj dobrému počasiu. Myslím ale, že sme veľké číslo dosiahli vďaka ľuďom, ktorým záleží na prostredí, v ktorom žijú a na tých, ktorí ich pomoc potrebujú. Všetkým zapojeným srdečne ďakujeme a tešíme sa zase o rok“, dodala A.Mračková z OZ C.A.R.D.O., organizátorka podujatia. Výsledky konkrétnych aktivít realizovaných v rámci Dobrovoľníckeho dňa sú uvedené na www.dobrovolnictvo.sk . Fotografie z podujatia nájdete v prílohe. Viac fotografií je zverejnených na http://sk-sk.facebook.com/Dnidobrovolnictva2011  .

Dni dobrovoľníctva 2011 koordinuje OZ C.A.R.D.O. Spoluorganizátormi sú Centrum dobrovoľníctva v Banskej Bystrici, Prešovské dobrovoľnícke centrum, Nitrianske Centrum dobrovoľníctva, OZ Žabky – dobrovoľnícke centrum v Košiciach a Topoľčanoch a Zastúpenie Európskej komisie v SR. Dni dobrovoľníctva 2011 podporujú nasledovní partneri: Nadácia SPP, Citadela, Provident Financial, IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, Ministerstvo školstva SR, Slovak Telekom, Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy, Euro Info Centrum, Dolis, Microsoft, Ešeš, Klub firemných darcov, Fórum kresťanských inštitúcií, Železničná spoločnosť Slovensko, Železnice Slovenskej republiky, SAD Prešov, SAD Zvolen, SAD Michalovce, Eurobus, SAD Humenné, SAD Nové Zámky, SAD Lučenec, Veolia Transport a Slovak Lines. Mediálnymi partnermi projektu sú Televízia Markíza, Televízia Joj, Rádio Slovensko, Rádio Regina, Európa 2, Euro Campus, Nubium, Reblok, Dudney Devlin, mobilmania.sk, živé.sk a rodinka.sk. Všetkým partnerom ďakujeme za podporu dobrovoľníctva na Slovensku.

Kontakt:

Alžbeta Mračková, C.A.R.D.O., Bratislava

a.mrackova@cardo-eu.net, Tel.: 02/54430427; Mob.: 0918 987 479
< Späť