itretisektor | TS: Roadshow Moderný učiteľ 2011
  • ***2% z dane***

    Ak združenie ponúka daňovníkovi, ktorý mu poskytne 2% z dane, možnosť získať polovicu týchto poukázaných prostriedkov ako zľavu na kurzy poskytované združením, je takáto forma v súlade s princípom podpory neziskového sektora?
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Roadshow Moderný učiteľ 2011

Nezisková organizácia Indícia pripravila už siedmy ročník podujatia Roadshow Moderný učiteľ. Podujatie je určené všetkým učiteľom a riadiacim pracovníkom základných i stredných škôl. Koná sa v termíne 17. až 25. októbra 2011 v šiestich mestách a prihlásilo sa naň 920 účastníkov z celého Slovenska. Tohtoročná Roadshow je zameraná na budovanie kvalitnej školy.

Cieľom Roadshow je vytvoriť platformu pre zdieľanie nových myšlienok a postupov a prezentovanie aktivít, ktoré môžu obohatiť vyučovací proces na školách. Prostredníctvom zaujímavých príspevkov sa snaží priblížiť účastníkom možnosti, ako môžu zo svojej školy vytvoriť školu 21. storočia – modernú, otvorenú a podporujúcu. V neposlednom rade ponúka učiteľom možnosť stretnúť sa s kolegami zo svojho regiónu, zdieľať skúsenosti a navzájom sa inšpirovať a povzbudzovať.

Sme presvedčení, že učitelia tiež potrebujú motiváciu a inšpiráciu k tomu, aby mali chuť a energiu učiť kvalitne. A Roadshow je jedným z takýchto podujatí. Teší nás, že je o ňu veľký záujem, že učitelia považujú účasť na nej za užitočnú a skúšajú v školách to, čo na nej videli. Aj vďaka nim je to, o čom sme pred pár rokmi len rozprávali, dnes už realitou,“ hovorí Peter Halák, organizátor Roadshow, Indícia n.o.

Hlavnou témou Roadshow Moderný učiteľ 2011 je budovanie kvality školy. V tomto duchu sa bude niesť aj jej program. Vystúpia v ňom Roman Baranovič z Ústavu informácií a prognóz školstva, Martin Kríž zo Štátneho pedagogického ústavu či Anna Gottweisová z ASC, ktorá svojím príspevkom otvorí nielen celú Roadshow ale aj tému kvality vzdelávania a Tatiana Piovarčiová, ktorá predstaví portál na autoevaluáciu škôl – www.skola21.sk . Priestor dostanú aj samotní učitelia, ktorí sa podelia o svoje skúsenosti a ukážu príklady dobrej praxe.

Roadshow Moderný učiteľ vznikla z iniciatívy Partneri vo vzdelávaní, ktorá je súčasťou celostvetového projektu spoločnosti Microsoft Partners in Learning. Partnermi Roadshow Moderný učiteľ 2011 sú spoločnosti Steifel Eurocart, Sofos, AP Media, ASC Applied Software Consultants, eTechnology a Iveko. Odbornými partnermi sú P-MAT, Edea partners, Dobrá škola, Úspešná škola, Ústav informácií a prognóz školstva, Štátny pedagogický ústav, Nadácia pre deti Slovenska a Asociácia Susan Kovalikovej – Vzdelávanie pre 21. storočie na Slovensku.

O Indícii

Indícia je nezisková organizácia, ktorá sa venuje vzdelávaniu a inšpirovaniu učiteľov a manažérov na slovenských školách. Našim cieľom je poskytnúť im priestor na zdieľanie skúseností a sieťovanie, ukázať im príklady dobrej praxe, vzdelávať ich a poskytovať im motiváciu a inšpiráciu. Nezisková organizácia Indícia vznikla, aby sa mohla naplno venovať aktivitám pre učiteľov, ktoré niekoľko rokov zastrešovala nezisková organizácia P-MAT.

Kontakt:

Zuzana Tegzová, Indícia, n.o.

e-mail: zuzana.tegzova@indicia.sk< Späť