itretisektor | TS: Uzavretie Európskeho roka dobrovoľníctva 2011 a Bratislavskí dobrovoľníci roka 2011
 • ***Dočasné pridelenie zamestnanca***

  Viac o možnosti využitia tohto inštitútu si môžete prečítať v spracovanej prípadovej štúdii.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Uzavretie Európskeho roka dobrovoľníctva 2011 a Bratislavskí dobrovoľníci roka 2011

Pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov, ktorý celý svet slávi 5.decembra a pri príležitosti vyvrcholenia Európskeho roka dobrovoľníctva 2011, usporiadalo občianske združenie C.A.R.D.O. štvrtý ročník ocenenia „Bratislavskí dobrovoľníci roka“. Pri tejto príležitosti zároveň uzavrelo Európsky rok a oslávilo nadobudnutie účinnosti Zákona o dobrovoľníctve. Upozornilo tým na hodnotu dobrovoľníkov, ktorí poskytujú neuveriteľné množstvo času a energie v prospech mimovládnych organizácií, komunity a ľudí nielen v Bratislavskom kraji, ale na celom Slovensku.

V pondelok, 5. decembra 2011 o 19:00 sa v Historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky v Bratislave pod záštitou Ministra vnútra SR, Daniela Lipšica a Ministra školstva SR, Eugena Jurzycu, uskutočnilo slávnostné udelenie cien "Bratislavskí dobrovoľníci roka 2011" spojené s uzavretím Európskeho roka dobrovoľníctva 2011. Možnosť nominovať dobrovoľníkov a dobrovoľnícke projekty využilo 24 mimovládnych organizácii a jedna skupina občanov. Všetky nominácie hodnotila nezávislá hodnotiaca komisia v zložení: Jana Žitňanská (poslankyňa NRSR), Petra Nagyová Džerengová (námestníčka primátora Hlavného Mesta SR Bratislavy, Alena Pániková (Nadácia otvorenej spoločnosti), Milica Danková (Centrum pre filantropiu) a Bohdan Smieška (Nadácia Intenda).

Atmosféra počas podujatia bola naplnená vďačnosťou a uznaním voči nezištnej práci dobrovoľníkov. „Ďakujeme dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, ktorí prispievajú k dobru a solidarite medzi ľuďmi a dávajú tak v prospech iných svoje schopnosti, nadšenie, energiu, svoje srdce“, povedala Alžbeta Mračková, výkonná riaditeľka C.A.R.D.O. Európsky rok dobrovoľníctva 2011 označila za špeciálny rok pre Slovensko: „Priniesol zákon, ktorý podporuje dobrovoľníctvo a zbytočne ho nebyrokratizuje, ale tiež dlho očakávaný výskum, či rôzne diskusie a semináre. Otvoril aj ďalšie témy, na ktorých plánujeme pracovať spolu so štátom, samosprávou a obchodnými spoločnosťami“, doplnila Mračková. Podujatia sa zúčastnili a dobrovoľníkov ocenili i významné osobnosti spoločenského a politického života: minister vnútra SR Daniel Lipšic, poslankyňa NRSR Jana Žitňanská, poslankyňa Európskeho Parlamentu Katarína Neveďalová, námestníčka primátora Hlavného mesta SR Bratislavy Petra Nagyová Džerengová, splnomocnenec vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti Filip Vagač a vyslanec dobrovoľníctva na Slovensku, herec Lukáš Latinák.

Ocenenia Bratislavskí dobrovoľníci roka 2011 boli udelené v nasledovných kategóriách:

•    V kategórii Dobrovoľník v oblasti vzdelávania získala ocenenie Klára Kováčiková (Vedecká hračka)

•    V kategórii Dobrovoľník v sociálnych a zdravotníckych službách získala ocenenie Mária Leitnerová (Dobrovoľnícka skupina Vŕba)

•    V kategórii Zahraničný dobrovoľník roka získala ocenenie Yulija Kruhlik (INEX Slovakia)

•    V kategórii Dobrovoľník pracujúci s deťmi a mládežou ocenenie získala Mária Nicolaouová (Slovenský výbor pre UNICEF)

•    V kategórii Dobrovoľník pre životné prostredie cenu získala Adriana Gálová (Greenpeace)

•    V kategórii Slovenský dobrovoľník v zahraničí získala ocenenie Elena Holá (Savio)

•    V kategórii Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc organizácii získala cenu Marta Konrádová (Hľa, človek)

•    V kategórii Dobrovoľnícky projekt roka získal ocenenie projekt Park Hrania a Oddychu Modra realizovaný občianskou iniciatívou

•    Špeciálne ocenenie za dobrovoľnícku činnosť získal projekt Nenápadní hrdinovia realizovaný združením Nenápadní Hrdinovia.

Podrobnejšie informácie o ocenených spolu s fotografiami nájdete v priložených materiáloch. Fotografie z podujatie sú k dispozícií na https://picasaweb.google.com/janavlasic/BratislavskiDobrovolniciRoka2011#

Podujatie sa uskutočnilo vďaka podpore Iuventy, Národného koordinačného orgánu Európskeho roka dobrovoľníctva 2011, spoločnosti Provident Financial a reklamnej agentúry Citadela.

-------------------------------------------------------------

Občianske združenie C.A.R.D.O. pôsobí na Slovensku od roku 2004. Venuje sa rozvoju dobrovoľníctva na Slovensku a spolupracuje s partnerskými dobrovoľníckymi organizáciami a dobrovoľníckymi centrami na Slovensku a v zahraničí.

Kontakt: výkonná riaditeľka Mgr. Alžbeta Mračková

a.mrackova@cardo-eu.net , tel.: 02/54430427; Mobil: 0918 987 479< Späť