itretisektor | TS: Oblečenie, deky i stravné lístky pomôžu ľuďom v núdzi
 • ***Pojednávanie v izbe klienta***

  Môže zariadenie sociálnych služieb umožniť súdu, aby sa hlavné pojednávanie konalo v izbe pacienta, ktorý kvôli svojmu zdravotnému stavu nie je schopný dostaviť sa na súd napriek tomu, že on s takýmto postupom nesúhlasí?
 • ***Vzor zmluvy o charitatívnej reklame***

  V elektronickej knižnici môžete nájsť vzor zmluvy o charitatívnej reklame.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 • Od 25. 5. 2018 začne platiť nová právna úprava týkajúca sa ochrany osobných údajov fyzických osôb. 
  09.05. - 25.05.2018
  *** GDPR ***

TS: Oblečenie, deky i stravné lístky pomôžu ľuďom v núdzi

Oblečenie, bytový textil, detské knihy, hračky, školské a domáce potreby, ale aj stravné lístky vyzbierala Nadácia Pontis so zamestnancami firiem v rámci tohtoročnej zimnej zbierky pre klientov neziskových organizácií.

Len čisté, funkčné, zachovalé a podľa potrieb vytriedené veci môžu naozaj pomôcť plniť myšlienku pomoci a podpory pre sociálne slabých ľudí,“ hovorí Mirka Gúčiková z Nadácie Pontis, ktorá koordinovala zimnú zbierku. Jej účelom bolo nielen vyzbierať dostatok materiálnej pomoci, ale darovanými vecami tiež prejaviť úctu obdarovaným a zvýšiť ich životnú úroveň. Do zbierky, ktorú organizovala Nadácia Pontis, sa zapojili zamestnanci 16 firiem zo skupiny Engage. Medzi vyzbieranými vecami nechýbalo oblečenie, deky, paplóny, detské postieľky, hračky, ale ani vitamíny či počítačová technika. Zamestnanci tiež darovali nábytok, kočíky a elektroniku.

Súčasťou občianskeho združenia Ain Karimv Šamoríne, ktoré prevádzkuje Dom prijatia, je aj sklad s oblečením, ktorý slúži ľuďom v núdzi. „V našom sklade pribudli veľmi kvalitné veci. Potešilo nás najmä pánske oblečenie ako zimné bundy, nohavice a topánky, pretože o tie je najväčší záujem. Prvé kusy oblečenia si už našli aj svojich majiteľov,“ povedala Ivana Tisoňová zo združenia, v ktorom momentálne prebieha predvianočná zbierka trvanlivých potravín, hygienických potrieb a stravných lístkov pre sociálne slabších ľudí v Šamoríne.

Pomoc putovala aj pre občianske združenie Divé Maky, ktoré podporuje rómske deti formou štipendií na rozvoj ich talentu. „Tešíme sa oblečeniu, pretože väčšina detí žije v sociálne slabých podmienkach a nemajú možnosť si kupovať nové,“ povedala Veronika Káčerová zo združenia, kde je ešte stále vysoká potreba počítačovej techniky, notebookov, USB kľúčov a mobilných telefónov, ktoré budú slúžiť na komunikáciu rómskych študentov s ich tútormi. Tí s nimi pravidelne pracujú, motivujú ich rodiny a pomáhajú pri riešení spoločných problémov, aby sa deti mohli naďalej vzdelávať a rozvíjať.

Pomoc z jesennej zbierky pocítili klienti z 13 neziskoviek. „Spolu sme vyzbierali 4 tony oblečenia, bytového textilu a dojčenských potrieb, 192 kusov domácich potrieb, 174 kilogramov detských kníh, hier, hračiek a školských potrieb a stravné lístky v hodnote 2 248 eur,“ dodala Mirka Gúčiková.

Neziskovkám môžu ľudia pomáhať aj naďalej. Ain Karim v Šamoríne priebežne zbiera sezónne oblečenie, hygienické potreby ale aj trvanlivé potraviny a stravné lístky. Združenie Minibodka zo Šale, ktoré vedie adoptívny otec 6 detí, bude pred Vianocami absolvovať cestu do okolia Trebišova, kde rozdá vyzbierané oblečenie, bytový textil a domáce potreby. Ak by mal niekto záujem pomôcť sociálne slabším na východe Slovenska, môže prispieť základnými vitamínmi, suchými potravinami a bandaskami na vodu v oblastiach, kde sú po povodniach ešte stále kontaminované studne. Depaul Slovensko, ktorý sídli v Bratislave, aj naďalej zbiera uteráky, posteľné plachty, zaťahovacie plastové vrecia, auto lekárničky, pracie prášky, hygienické a čistiace potreby. Pomôcť tiež môžete zaslaním SMS s textom DMS UTULOK na číslo 877 (Cena jednej SMS je 1 euro). V Slobode zvierat sa potešia granulám, plachtám, dekám a paplónom, ktoré sa použijú ako podstielku pre opustených psov. V útulku ich majú momentálne vyše 250.

*********************************************

Nadácia Pontis        www.nadaciapontis.sk

Nadácia Pontis je jednou z najväčších nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu, presadzuje zodpovedné podnikanie a venuje sa rozvojovej spolupráci. S firmami spolupracuje pri realizácii ich filantropických aktivít a dobrovoľníctva zamestnancov. Organizuje ocenenie za zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu Via Bona Slovakia. Spravuje 10 nadačných fondov, prostredníctvom ktorých firmy realizujú svoje darcovské aktivity. Nadácia Pontis je administrátorom združenia Business Leaders Forum. Presadzuje diverzitu na pracoviskách, ochranu životného prostredia v podnikaní, transparentnosť a zavádzanie štandardov v reportovaní zodpovedného podnikania. Projektmi v oblasti demokratizácie a rozvojovej spolupráci podporuje občiansku spoločnosť v Bielorusku a v minulosti aj na Kube. Skúsenosti Slovenska nadobudnuté v procese transformácie spoločnosti využíva na Balkáne. Presadzuje zahraničnú politiku Slovenska a Európskej únie, založenú na hodnotách demokracie, rešpektovaní ľudských práv a solidarite. Realizuje tiež program individuálneho darcovstva www.DobraKrajina.sk. V marci 2010 nadácia spustila on-line grantovanie prostredníctvom www.Darca.sk a v septembri 2010 program firemného dobrovoľníctva prostredníctvom www.HlavyPomahaju.sk.

Engage

ENGAGE je medzinárodnou sieťou známych a spoločensky zodpovedných firiem, ktoré rozvíjajú rôzne formy zapájania vlastných zamestnancov do dobrovoľných a verejnoprospešných aktivít a zdieľajú svoje skúsenosti. Firmy združené v ENGAGE sú presvedčené, že práca zamestnancov v prospech komunít prináša prínosy okoliu, ako aj benefity zamestnancom a firme samotnej. Zamestnanci cítia, že ich zamestnávateľ podporuje dobrú myšlienku. Firma dobrovoľníckymi aktivitami potvrdzuje svoje miesto v spoločnosti, čo má priaznivý dopad aj na jej podnikanie a vzťahy s klientmi. Členovia ENGAGE sa pravidelne stretávajú a plánujú svoje spoločné aktivity.Nadácia Pontis je jednou z najväčších nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu, presadzuje zodpovedné podnikanie a venuje sa rozvojovej spolupráci.< Späť