itretisektor | TS: Víťazi súťaže na LudiaLudom.sk
 • ***Dočasné pridelenie zamestnanca***

  Viac o možnosti využitia tohto inštitútu si môžete prečítať v spracovanej prípadovej štúdii.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Víťazi súťaže na LudiaLudom.sk

Dar 10-tisíc eur od televízie TA3 dostane prešovské centrum pre viacnásobne postihnuté deti a bratislavskí streetworkeri, ktorí pracujú s bezdomovcami

Desaťtisíce ľudí na webe pomáhali organizáciám a jednotlivcom v núdzi získať finančný dar od televízie TA3. 18 689 hlasov pomohlo prešovskému občianskemu združeniu Viera – Láska – Nádej k víťazstvu v súťaži, ktorú zorganizovali darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk a televízia TA3.

Viacnásobne postihnuté deti sú vyčlenené často na okraj spoločnosti. Ich matky s nimi trávia 24 hodín denne. Prešovské združenie Viera – Láska – Nádej prevádzkuje denný stacionár Svetielko, kde im poskytujú rehabilitačnú, pedagogickú i sociálnu starostlivosť. Podľa návštevníkov portálu ĽudiaĽuďom.sk je práve toto aktivita, ktorá si zaslúži najväčšiu podporu. Na jeho prevádzku sa združenie snažilo získať sumu 6000 eur. Desatinu sumy sa im podarilo získať najmä od individuálnych donorov a zvyšných 5395 eur doloží televízia TA3.

Návštevníci portálu ĽudiaĽuďom.sk mohli od 21. decembra do konca januára hlasovať za jednotlivé výzvy o podporu a rozhodnúť tak o prerozdelení sumy 10-tisíc eur. Združenie Viera – Láska – Nádej získalo 18 689 hlasov, na druhom mieste skončili streetworkeri z Bratislavského OZ Vaguz, ktorí sa starajú o ľudí bez domova. K už 648 eurám od individuálnych darcov im TA3 doloží sumu 4605 eur, ktoré OZ Vaguz využije na nákup automobilu pre terénnych pracovníkov, ktorí cestujú za bezdomovcami so zdravotníckym materiálom i stravou.

Súťaž Pomôž jediným kliknutím je začiatkom spolupráce portálu ĽudiaĽuďom.sk s televíziou TA3 a Nadáciou TA3. Tá už dnes aktívne komunikuje a pomáha s overeniami mnohým príjemcom z portálu. „Spolupatričnosť s ľuďmi v núdzi a následná pomoc týmto ľuďom by mali byť samozrejmosťou pre všetkých tých, v ktorých rukách táto možnosť je. Sme radi, že sme pomohli aj my v TA3 a teší nás, že náš finančný dar má adresátov, ktorí vďaka nemu budú môcť pomáhať ďalším ľuďom v núdzi,“ hovorí Igor Čekirda, výkonný riaditeľ TA3.

ĽudiaĽuďom.sk je prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku. Jeho základom je internetový portál s prehľadnou databázou výziev na podporu všeobecne prospešných zámerov predložených príjemcami.

Portál je otvorený pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc a chcú tu predstaviť svoje výzvy na podporu. Na rozdiel od iných systémov podpory kvalitu žiadostí posudzujú samotní darcovia bez zásahov prevádzkovateľa portálu. Pri rozhodovaní môže darca využiť hodnotenia tzv. overovateľov, ktorí na požiadanie príjemcov overia presnosť a pravdivosť zverejnených informácií v podobe vydaných overení.

Portál ĽudiaĽuďom.sk vznikol na základe mnohých rozhovorov zástupcov Centra pre filantropiu, n. o. a spoločnosti SK-NIC, a. s., ktorá je správcom národnej domény .SK. V týchto diskusiách sa rodil projekt, ktorý je v záujme internetovej verejnosti a ktorý má podporiť spolupatričnosť ľudí na Slovensku. Od počiatku pri ňom ako partneri stáli najmä spoločnosti SWAN, Anasoft a Združenie miest a obcí Slovenska. Najnovšími partnermi projektu ĽudiaĽuďom.sk sú televízia TA3 a Nadácia TA3.


< Späť