itretisektor | TS: Darcov majú na ĽudiaĽuďom.sk pritiahnuť aj blogy
 • Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017

  Posledný deň uplynie 15.12.2016. Nepremeškajte šancu stať sa prijímateľom podielu zaplatenej dane. Viac info v políčku 2% z dane.
 • Ochrana osobných údajov

  O nevyhnutných opatreniach v rámci organizovania konferencie sa dočítate v prípadovej štúdii.
 • Zmeny v školskej legislatíve - schválené NRSR v prvom čítaní

  Stredné odborné školy pozor. V rámci prvého čítania bola schválená novela zákona o pedagogických zamestnancov a školského zákona. Zmeny sa týkajú SOŠ. Viac v spracovanej legislatívnej správe.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  01.09. - 15.12.2016
  Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017
 • Po tomto termíne sa už dodatočne nedá zaregistrovať! 
  15.12. - 15.12.2016
  Posledný deň na registráciu do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017
 •  
  31.12. - 31.12.2016
  Posledný deň na použitie financií z 2%, získaných na účet v roku 2015 (za rok 2014)
 • Notárskou komorou SR. 
  15.01. - 15.01.2017
  Zverejnenie Zoznamu prijímateľov 2% pre rok 2017
 • Finančným riaditeľstvom SR 
  31.01. - 31.01.2017
  Zverejnenie ročného prehľadu prijímateľov 2% za rok 2016
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €

TS: Darcov majú na ĽudiaĽuďom.sk pritiahnuť aj blogy

Darcov majú na ĽudiaĽuďom.sk pritiahnuť aj blogy. Autori ich píšu, aby upozornili na osudy ľudí v núdzi, zaujímavé projekty mimovládnych organizácií či talentovaných umelcov.

Súčasťou darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk sú už aj blogy, ktorými sa ich autori snažia upozorniť potenciálnych darcov na výzvy ľudí v núdzi či iné zaujímavé projekty.

V dnešnej dobe majú odporúčania priateľov ale i známych osobností obrovskú silu. Z toho vychádza aj nový projekt Bloguj pre dobrú vec, ktorého cieľom je pritiahnuť nových návštevníkov na portál ĽudiaĽuďom.sk.

Autori blogov uverejnených na blog.ludialudom.sk   na konci svojich príspevkov môžu odporučiť jednu až tri výzvy uverejnené na tomto darcovskom portáli. Upozornia tak na osudy ľudí v tiesni i na zaujímavé projekty, ktoré potrebujú finančnú injekciu. Čitatelia tam zároveň nájdu aj možnosť, ako výzvu podporiť.

Veľká časť návštevníkov nášho portálu a darcov prichádza zo sociálnych sietí. Ak sa o výzve dozvedia od svojich priateľov, uľahčí im to rozhodovanie. Chceme, aby aj naše blogy boli takouto sieťou skvelých autorov, ktorí urobia dobrú vec a odporučia konkrétnu výzvu. Blogy píšu bez nároku na honorár, čitatelia ich môžu odmeniť tak, že podporia nimi vybranú výzvu,“ vysvetľuje Roland Kyška, výkonný riaditeľ 4People, n. o., ktorá portál prevádzkuje.

Z už uverejnených blogov by sme vás radi upozornili na tieto:

 • Spisovateľka a autorka projektu ŽelajSi.sk Soňa Rebrová píše o tom, ako sa neraz neľudský správame k zomierajúcim.
 • Novinárka, pedagogička a šéfka združenia Dvojfarebný svet Martina Utešená opísala svoje zážitky z leprotickej dediny v Južnom Sudáne.
 • K našim blogerom sa pridala aj speváčka Jana Kozáková zo skupiny Mukatado. Jej text sa volá jednoducho Just Love.
 • Peter Marosz píše o zaujímavých knihách, ktoré u nás vychádzajú.
 • Moderátor STV a Rádia Viva Dano Kováč sa zamyslel nad skutočnými hodnotami v živote.
 • Riaditeľ SK-NICu Patrik Krauspe píše o systéme nových top level domén.
 • Zuzana Kiňová z Fóra života vysvetľuje čo je postabortívny syndróm.
 • Šéf projektu ĽudiaĽuďom.sk Roland Kyška vyzval všetkých internetových pochybovačov na zaujímavý experiment. Ak sa na neho dajú, v nasledujúcich dňoch bude mať čo robiť, aby dodržal svoje slovo.

ĽudiaĽuďom.sk je prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku. Jeho základom je internetový portál s prehľadnou databázou výziev na podporu všeobecne prospešných zámerov predložených príjemcami.

Portál je otvorený pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc a chcú tu predstaviť svoje výzvy na podporu. Na rozdiel od iných systémov podpory kvalitu žiadostí posudzujú samotní darcovia bez zásahov prevádzkovateľa portálu. Pri rozhodovaní môže darca využiť hodnotenia tzv. overovateľov, ktorí na požiadanie príjemcov overia presnosť a pravdivosť zverejnených informácií v podobe vydaných overení.

Portál ĽudiaĽuďom.sk vznikol na základe mnohých rozhovorov zástupcov Centra pre filantropiu, n. o. a spoločnosti SK-NIC, a. s., ktorá je správcom národnej domény .SK a rozhodla sa prevádzku ĽudiaĽuďom.sk finančne podporovať. Projekt je v záujme internetovej komunity a má podporiť spolupatričnosť ľudí na Slovensku. Od počiatku pri ňom ako partneri stáli najmä spoločnosti SWAN, Anasoft a Združenie miest a obcí Slovenska. Mediálnymi partnermi projektu ĽudiaĽuďom.sk sú televízia TA3 a TASR. Portál od vlaňajška úzko spolupracuje aj s Nadáciou TA3.

Kontakt pre médiá

Roland Kyška

4people, n. o.

prevádzkovateľ portálu ĽudiaĽuďom.sk

Tel.: 421 917 968 647

e-mail: roland.kyska@4people.sk


< Späť