itretisektor | TS: Letná škola moderných učiteľov

TS: Letná škola moderných učiteľov

Koncom augusta 2012 usporiadala nezisková organizácia Indícia dve podujatia s názvom Letná škola moderných učiteľov. Inovatívni učitelia so záujmom o načerpanie inšpirácie a získanie nových kontaktov strávili týždeň obklopení krásnou prírodou. Bohatý program pozostával z prednášok hostí, praktických workshopov, inovatívnych hier a množstva ďalších aktivít.

Nezisková organizácia Indícia zorganizovala aj tento rok slovenskú Letnú školu moderných učiteľov. Tento krát sa podujatie konalo vo Vyšnej Boci v Hoteli Barbora počas predposledného augustového týždňa (v termíne 19.-25. augusta 2012). Na Letnej škole sa stretlo okolo štyridsať učiteľov zo všetkých kútov Slovenska. Medzi účastníkmi boli aj známe stálice, avšak privítali medzi sebou aj mnoho nových tvárí. Súčasťou osadenstva boli napr. aktéri z televízneho projektu Trieda 9.A, či známi blogeri z učiteľských kruhov.

Program bol skutočne bohatý, od rána do neskorých večerných hodín mali učitelia možnosť vypočuť si prezentácie významných hostí a inšpirátorov. Dostatok pohybu počas dňa zabezpečili aktívne workshopy zamerané napr. na motiváciu, sebarozvoj, či novinky v oblasti IKT. Nechýbali ani obľúbené burzy nápadov, či tvorivé dielne, ktorých výsledky lahodili nielen oku, ale aj duši. A aby toho nebolo málo, jeden celý deň bol vyhradený výletom a poznávaniu okolia, pričom zdatnejší zdolali aj Ďumbier.

Prezentácie a videozáznamy z podujatia budú čoskoro doplnené na portál www.ucimeprezivot.sk  .

V termíne od 12.-18.augusta 2012 sa tiež konal už druhý ročník medzinárodnej Česko-Slovenskej letnej školy Moderných učiteľov. V príjemnom prostredí hotela Kopanice v Žítkovej, ktorá leží symbolicky v strede spoločnej hranice oboch štátov, sa stretlo 20 slovenských a 20 českých učiteľov, aby si tu vymenili spoločné poznatky a skúsenosti, načerpali nové vedomosti z oblasti nových technológií. V stredu počas výletu navštívili učitelia Strednú priemyslovú školu a Obchodnú akadémiu, a tiež aj Múzeum J. A. Komenského v Uherskom Brode, neskôr si prehliadli Múzeum T. Baťu a mesto Zlín. Všetky informácie o tejto akcii nájdete na stránke www.letni-skola.cz  .

O Indícii

Indícia je nezisková organizácia, ktorá sa venuje vzdelávaniu a inšpirovaniu učiteľov a manažérov na slovenských školách. Jej cieľom je poskytnúť im priestor na zdieľanie skúseností a sieťovanie, ukázať im príklady dobrej praxe, vzdelávať ich a poskytovať im motiváciu a inšpiráciu. Nezisková organizácia Indícia vznikla, aby sa mohla naplno venovať aktivitám pre učiteľov, ktoré niekoľko rokov zastrešovala nezisková organizácia P-MAT.

Kontakt pre médiá:

Dana Palacková
Indícia, n.o.
Karloveská 32, 841 04 Bratislava
www.indicia.sk
e-mail: dana.palackova@indicia.sk
tel.: 0907 271 671< Späť