itretisektor | TS: Letná škola moderných učiteľov
 • ***Možnosť zapojiť sa do tvorby návrhu novely Zákona o sociálnych službách***

  Poskytovatelia sociálnych služieb pozor! Nepremeškajte možnosť zapojiť sa svojimi podnetmi a návrhmi do tvorby plánovanej novely Zákona o sociálnych službách. Viac informácií môžete nájsť v tlačovej správe.
 • ***Infosemináre k eurofondovej výzve pre MNO z programu Efektívna verejná správa***

  Bližšie informácie môžete nájsť v uverejnenej tlačovej správe.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Letná škola moderných učiteľov

Koncom augusta 2012 usporiadala nezisková organizácia Indícia dve podujatia s názvom Letná škola moderných učiteľov. Inovatívni učitelia so záujmom o načerpanie inšpirácie a získanie nových kontaktov strávili týždeň obklopení krásnou prírodou. Bohatý program pozostával z prednášok hostí, praktických workshopov, inovatívnych hier a množstva ďalších aktivít.

Nezisková organizácia Indícia zorganizovala aj tento rok slovenskú Letnú školu moderných učiteľov. Tento krát sa podujatie konalo vo Vyšnej Boci v Hoteli Barbora počas predposledného augustového týždňa (v termíne 19.-25. augusta 2012). Na Letnej škole sa stretlo okolo štyridsať učiteľov zo všetkých kútov Slovenska. Medzi účastníkmi boli aj známe stálice, avšak privítali medzi sebou aj mnoho nových tvárí. Súčasťou osadenstva boli napr. aktéri z televízneho projektu Trieda 9.A, či známi blogeri z učiteľských kruhov.

Program bol skutočne bohatý, od rána do neskorých večerných hodín mali učitelia možnosť vypočuť si prezentácie významných hostí a inšpirátorov. Dostatok pohybu počas dňa zabezpečili aktívne workshopy zamerané napr. na motiváciu, sebarozvoj, či novinky v oblasti IKT. Nechýbali ani obľúbené burzy nápadov, či tvorivé dielne, ktorých výsledky lahodili nielen oku, ale aj duši. A aby toho nebolo málo, jeden celý deň bol vyhradený výletom a poznávaniu okolia, pričom zdatnejší zdolali aj Ďumbier.

Prezentácie a videozáznamy z podujatia budú čoskoro doplnené na portál www.ucimeprezivot.sk  .

V termíne od 12.-18.augusta 2012 sa tiež konal už druhý ročník medzinárodnej Česko-Slovenskej letnej školy Moderných učiteľov. V príjemnom prostredí hotela Kopanice v Žítkovej, ktorá leží symbolicky v strede spoločnej hranice oboch štátov, sa stretlo 20 slovenských a 20 českých učiteľov, aby si tu vymenili spoločné poznatky a skúsenosti, načerpali nové vedomosti z oblasti nových technológií. V stredu počas výletu navštívili učitelia Strednú priemyslovú školu a Obchodnú akadémiu, a tiež aj Múzeum J. A. Komenského v Uherskom Brode, neskôr si prehliadli Múzeum T. Baťu a mesto Zlín. Všetky informácie o tejto akcii nájdete na stránke www.letni-skola.cz  .

O Indícii

Indícia je nezisková organizácia, ktorá sa venuje vzdelávaniu a inšpirovaniu učiteľov a manažérov na slovenských školách. Jej cieľom je poskytnúť im priestor na zdieľanie skúseností a sieťovanie, ukázať im príklady dobrej praxe, vzdelávať ich a poskytovať im motiváciu a inšpiráciu. Nezisková organizácia Indícia vznikla, aby sa mohla naplno venovať aktivitám pre učiteľov, ktoré niekoľko rokov zastrešovala nezisková organizácia P-MAT.

Kontakt pre médiá:

Dana Palacková
Indícia, n.o.
Karloveská 32, 841 04 Bratislava
www.indicia.sk
e-mail: dana.palackova@indicia.sk
tel.: 0907 271 671< Späť