itretisektor | TS: Kresťanskí mládežnícki vedúci pokračujú vo vzdelávaní na líderskej škole
 • Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017

  Posledný deň uplynie 15.12.2016. Nepremeškajte šancu stať sa prijímateľom podielu zaplatenej dane. Viac info v políčku 2% z dane.
 • Ochrana osobných údajov

  O nevyhnutných opatreniach v rámci organizovania konferencie sa dočítate v prípadovej štúdii.
 • Povinnosť zriadeného prístupu riaditeľa do elektronickej schránky

  Viac v spracovanej prípadovej štúdii.
 • Zmeny v školskej legislatíve - schválené NRSR v prvom čítaní

  Stredné odborné školy pozor. V rámci prvého čítania bola schválená novela zákona o pedagogických zamestnancov a školského zákona. Zmeny sa týkajú SOŠ. Viac v spracovanej legislatívnej správe.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  01.09. - 15.12.2016
  Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017
 • Po tomto termíne sa už dodatočne nedá zaregistrovať! 
  15.12. - 15.12.2016
  Posledný deň na registráciu do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017
 •  
  31.12. - 31.12.2016
  Posledný deň na použitie financií z 2%, získaných na účet v roku 2015 (za rok 2014)
 • Notárskou komorou SR. 
  15.01. - 15.01.2017
  Zverejnenie Zoznamu prijímateľov 2% pre rok 2017
 • Finančným riaditeľstvom SR 
  31.01. - 31.01.2017
  Zverejnenie ročného prehľadu prijímateľov 2% za rok 2016
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €

TS: Kresťanskí mládežnícki vedúci pokračujú vo vzdelávaní na líderskej škole

Ďalšie vzdelávanie a duchovný rast mládežníckych vedúcich je jednou z hlavných priorít Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže. Tento cieľ mal aj pilotný ročník Líderskej animátorskej školy (LAŠ), ktorý sa skončil v júni tohto roku. Navštevovalo ju päťdesiat animátorov z celého Slovenska. Projekt bol podporený z programu Mládež v akcii. Jeho voľné pokračovanie sa začína dnes víkendovým stretnutím vo Važci.

Líderská animátorkská škola je zameraná na zlepšenie vodcovských schopností mládežníckych vedúcich. Prvý ročník pozostával z ôsmich víkendov. Počas nich ponúkli organizátori LAŠ mladým lídrom základné vedomosti týkajúce sa vodcovstva, delegovania ľudí, plánovania či tímovej spolupráce. Priestor bol aj na rozvíjanie praktických zručností v oblasti vodcovstva, osobné poradenstvo a duchovú formáciu.

Počas roka na líderskej škole sa mi otvorili dvere k novým partnerstvám a projektom. So spolužiakmi sme zrealizovali modlitebnú kampaň za voľby 2012, kde som dostala možnosť zapojiť sa ako PR manažérka projektu. Keďže som študentkou žurnalistiky, bola to pre mňa skvelá príležitosť uplatniť svoje schopnosti v praxi,“ uviedla absolventka školy Eleonóra Olšavská.

Tento rok má škola smerovať k ešte väčšej praktickej spolupráci lídrov na celoslovenskej úrovni. „Pripravili sme päť pracovných skupín. Zamerané budú na prípravu metodických materiálov, rast spoločenstiev, spoluprácu s médiami, modlitbu chvál a novú evanjelizáciu. Počas pravidelných stretnutí budú vedúci hľadať konkrétne možnosti spolupráce v daných oblastiach,“ vysvetlila Zuzana Venglíková, zodpovedná za projekt.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže sa už viac ako dvadsať rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. Vzdeláva dobrovoľníkov a profesionálnych pracovníkov s mládežou formou kurzov, školení a seminárov. Námety na prácu s mládežou ponúka animátorom prostredníctvom webovej stránky www.animator.sk .


< Späť