itretisektor | TS: CBA Slovakia vyzýva: Podporte dobrú vec!
 • Nový zoznam prijímateľov 2% z dane na rok 2017 zverejnený

  Prinášame Vám oficiálny zoznam prijímateľov 2% na rok 2017.
 • Novela zákona o účtovníctve a možnosť verejnosti zapojiť sa do tvorby návrhu

  Neziskové účtovné jednotky pozor. Plánovaný návrh novely zákona o účtovníctve sa má dotknúť aj obsahu výročných správ. Viac v tlačovej správe.
 • ***Legislatíva - občianske združenia***

  Prinášame pre Vás legislatívnu správu k návrhu novely zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MVSR, v rámci ktorého sa reaguje aj na požiadavky občianskych združení, týkajúcich sa zabezpečovania finančných prostriedkov na technické zhodnotenie budov hasičských staníc, hasičských zbrojníc a hasičskej techniky.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 • Finančným riaditeľstvom SR 
  31.01. - 31.01.2017
  Zverejnenie ročného prehľadu prijímateľov 2% za rok 2016
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: CBA Slovakia vyzýva: Podporte dobrú vec!

CENT Supermarket CBA v Senci hostil autogramiádu známych osobnosti. Medzi nimi nechýbali Roman Pomajbo, Lukáš Latinák, Alexander Bárta, Bibiana Ondrejková a Zuzana Vačková. Benefičná aktivita bola spojená s predajom kalendára osobností s podtitulom „Silní pomáhajú maličkým. Alebo naopak?“ Cieľom bolo vyzbierať finančné prostriedky pre zariadenie ľudí s autizmom - Ôsmy svetadiel.

Slovenská spoločnosť CBA Slovakia sa stala partnerom projektu na podporu zariadenia Ôsmy svetadiel v obci Borová pri Trnave. Poskytla sieť svojich top šesťdesiatich prevádzok pre predaj kalendára s podtitulom „Silní pomáhajú maličkým. Alebo naopak?“. Nástenný kalendár je plný fotografií osobností slovenského kultúrneho života. Zábery vznikli v spolupráci s fotografkou Ivonou Oreškovou a sú na nich osobnosti, zdravé deti aj deti s autizmom, teda malí aj veľkí. Celý projekt je zastrešovaný Nadáciou LINAJE, ktorá chce výťažok z predaja kalendára venovať práve na pomoc ľudom s autizmom.

CBA Slovakia je hrdým partnerom projektu. Našou prioritou je pomáhať najmä tým, ktorí to najviac potrebujú. Tým, ktorí nemali toľko šťastia, aby mohli prežívať život zdraví a naplno,“ hovorí viceprezident CBA Slovakia Vladimír Kocúrek a zdôrazňuje: „Čas vianočný je obdobím, kedy sa najviac spomínajú charita a filantropia. Som presvedčený, že dobré skutky by mali byť neoddeliteľnou súčasťou firemnej kultúry počas celého roka. Naša spoločnosť napríklad podporuje mládež v JUDO KLUB KATSUDO v Lučenci. V spolupráci s Centrom pre filantropiu, n.o. sme cez grantový program „Seniori v našom meste“ finančne podporili šesť projektov zameraných na aktívne trávenie voľného času seniorov. Pri každom otváraní predajní DISKONT CBA venujeme darčekovú poukážku miestnemu sociálnemu zariadeniu alebo nadácii.

Benefičná autogramiáda prilákala podvečer do priestorov CENT Supermarket CBA v OC KOCKA takmer dvesto detí a rodičov. Vianočnú atmosféru umocňovali okrem sneženia a hudby aj hostesky v mikulášskych kostýmoch, ktoré na rušnej obchodnej pasáži v Senci rozdávali cukrovinky.

O Nadácii LINAJE: formálne vznikla 27. 9. 2010. Predstavitelia a hlavní podporovatelia LINAJí sú ľudia, ktorí sa počas svojej kariéry viac rokov aktívne venovali poskytovaniu pomoci odkázaným skupinám (či vo finančnej, materiálnej alebo fyzickej forme). Bibiana Ondrejková a Zuzana Vačková sú členky Správnej rady nadácie.

O zariadení ÔSMY SVETADIEL: základný kameň strediska pre ľudí postihnutých autizmom, bol položený 30.9.2011. Sociálno-rezidenčné zariadenie je zároveň domov, a zároveň chránená dielňa. Nadácia LINAJE je koordinátorom, mediálnym ambasádorom projektu.

Ilustračné fotografie nájdete na www.cba-slovakia.sk  v sekcii GALERIA

Krátku upútavku k projektu nájdete na http://www.youtube.com/watch?v=g4jHnDMIpYE

O CBA Slovakia

Obchodná spoločnosť CBA Slovakia, s.r.o. Lučenec vznikla v roku 2003, aj keď podnikateľské aktivity jej zakladateľov siahajú až do roku 1992. V súčasnosti prevádzkuje dva veľkoobchodné sklady a 335 maloobchodných prevádzok po celom území SR, členených do troch hlavných maloobchodným reťazcov CBA Potraviny, Cent Supermarket CBA a Diskont CBA. Prevádzkuje tiež štvrtý formát, unikátny festivalový supermarket FEST Market CBA. Spoločnosť zamestnáva približne 2 400 zamestnancov a je členom nákupnej aliancie CBA SK.< Späť