itretisektor | TS: CBA Slovakia vyzýva: Podporte dobrú vec!
 • Metodika vzorov GDPR

  ekniznica.itretisektor.eu už pripravená pre vás! Spracujte si dokumentáciu GDPR sami alebo nás oslovte a spracujeme vám ju na mieru.
 • Vypracovanie výročnej správy - neziskové organizácie, nadácie, neinvestičné fondy

  Termín vypracovania určí najvyšší orgán týchto subjektov, najneskôr do 30.júna
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 • v prípade, že športová organizácia mala dve bezprostredne po sebe nasledujúce obdobia príjem zo štátneho rozpočtu viac ako 50.000 EUR ročne 
  30.06. - 30.06.2018
  Obsadenie funkcie kontrolóra - športová organizácia
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2018
  Prijímanie poukázaných 2% na účty prijímateľov
 • Ročná účtovná závierka musí byť overená audítorom a uložená vo verejnej časti registra účtovných závierok. 
  15.07. - 15.07.2018
  Uloženie ročnej účtovnej závierky - neziskové organizácie, nadácie, neinvestičné fondy.
 • Výročná správa sa ukladá do verejnej časti registra účtovných závierok. 
  15.07. - 15.07.2018
  Uloženie výročnej správy - neziskové organizácie, nadácie a neinvestičné fondy.
 • Povinnosť zverejniť a uložiť výročnú správu v registri účtovných závierok do 15 dní po prerokovaní najvyšším orgánom športovej organizácie, najneskôr do 31. júla nasledujúceho kalendárneho roka po skončení účtovného obdobia 
  31.07. - 31.07.2018
  Uloženie výročnej správy - športové organizácie
 • registrácia do zoznamu prijímateľov na základe splnených predpokladov 
  01.09. - 15.12.2018
  Osvedčenie splnenia podmienok na 2% dane
 • Povinnosť neziskových organizácií a neinvestičných fondov 
  31.03. - 31.03.2019
  Schválenie rozpočtu

TS: CBA Slovakia vyzýva: Podporte dobrú vec!

CENT Supermarket CBA v Senci hostil autogramiádu známych osobnosti. Medzi nimi nechýbali Roman Pomajbo, Lukáš Latinák, Alexander Bárta, Bibiana Ondrejková a Zuzana Vačková. Benefičná aktivita bola spojená s predajom kalendára osobností s podtitulom „Silní pomáhajú maličkým. Alebo naopak?“ Cieľom bolo vyzbierať finančné prostriedky pre zariadenie ľudí s autizmom - Ôsmy svetadiel.

Slovenská spoločnosť CBA Slovakia sa stala partnerom projektu na podporu zariadenia Ôsmy svetadiel v obci Borová pri Trnave. Poskytla sieť svojich top šesťdesiatich prevádzok pre predaj kalendára s podtitulom „Silní pomáhajú maličkým. Alebo naopak?“. Nástenný kalendár je plný fotografií osobností slovenského kultúrneho života. Zábery vznikli v spolupráci s fotografkou Ivonou Oreškovou a sú na nich osobnosti, zdravé deti aj deti s autizmom, teda malí aj veľkí. Celý projekt je zastrešovaný Nadáciou LINAJE, ktorá chce výťažok z predaja kalendára venovať práve na pomoc ľudom s autizmom.

CBA Slovakia je hrdým partnerom projektu. Našou prioritou je pomáhať najmä tým, ktorí to najviac potrebujú. Tým, ktorí nemali toľko šťastia, aby mohli prežívať život zdraví a naplno,“ hovorí viceprezident CBA Slovakia Vladimír Kocúrek a zdôrazňuje: „Čas vianočný je obdobím, kedy sa najviac spomínajú charita a filantropia. Som presvedčený, že dobré skutky by mali byť neoddeliteľnou súčasťou firemnej kultúry počas celého roka. Naša spoločnosť napríklad podporuje mládež v JUDO KLUB KATSUDO v Lučenci. V spolupráci s Centrom pre filantropiu, n.o. sme cez grantový program „Seniori v našom meste“ finančne podporili šesť projektov zameraných na aktívne trávenie voľného času seniorov. Pri každom otváraní predajní DISKONT CBA venujeme darčekovú poukážku miestnemu sociálnemu zariadeniu alebo nadácii.

Benefičná autogramiáda prilákala podvečer do priestorov CENT Supermarket CBA v OC KOCKA takmer dvesto detí a rodičov. Vianočnú atmosféru umocňovali okrem sneženia a hudby aj hostesky v mikulášskych kostýmoch, ktoré na rušnej obchodnej pasáži v Senci rozdávali cukrovinky.

O Nadácii LINAJE: formálne vznikla 27. 9. 2010. Predstavitelia a hlavní podporovatelia LINAJí sú ľudia, ktorí sa počas svojej kariéry viac rokov aktívne venovali poskytovaniu pomoci odkázaným skupinám (či vo finančnej, materiálnej alebo fyzickej forme). Bibiana Ondrejková a Zuzana Vačková sú členky Správnej rady nadácie.

O zariadení ÔSMY SVETADIEL: základný kameň strediska pre ľudí postihnutých autizmom, bol položený 30.9.2011. Sociálno-rezidenčné zariadenie je zároveň domov, a zároveň chránená dielňa. Nadácia LINAJE je koordinátorom, mediálnym ambasádorom projektu.

Ilustračné fotografie nájdete na www.cba-slovakia.sk  v sekcii GALERIA

Krátku upútavku k projektu nájdete na http://www.youtube.com/watch?v=g4jHnDMIpYE

O CBA Slovakia

Obchodná spoločnosť CBA Slovakia, s.r.o. Lučenec vznikla v roku 2003, aj keď podnikateľské aktivity jej zakladateľov siahajú až do roku 1992. V súčasnosti prevádzkuje dva veľkoobchodné sklady a 335 maloobchodných prevádzok po celom území SR, členených do troch hlavných maloobchodným reťazcov CBA Potraviny, Cent Supermarket CBA a Diskont CBA. Prevádzkuje tiež štvrtý formát, unikátny festivalový supermarket FEST Market CBA. Spoločnosť zamestnáva približne 2 400 zamestnancov a je členom nákupnej aliancie CBA SK.< Späť