itretisektor | TS: CBA Slovakia vyzýva: Podporte dobrú vec!

TS: CBA Slovakia vyzýva: Podporte dobrú vec!

CENT Supermarket CBA v Senci hostil autogramiádu známych osobnosti. Medzi nimi nechýbali Roman Pomajbo, Lukáš Latinák, Alexander Bárta, Bibiana Ondrejková a Zuzana Vačková. Benefičná aktivita bola spojená s predajom kalendára osobností s podtitulom „Silní pomáhajú maličkým. Alebo naopak?“ Cieľom bolo vyzbierať finančné prostriedky pre zariadenie ľudí s autizmom - Ôsmy svetadiel.

Slovenská spoločnosť CBA Slovakia sa stala partnerom projektu na podporu zariadenia Ôsmy svetadiel v obci Borová pri Trnave. Poskytla sieť svojich top šesťdesiatich prevádzok pre predaj kalendára s podtitulom „Silní pomáhajú maličkým. Alebo naopak?“. Nástenný kalendár je plný fotografií osobností slovenského kultúrneho života. Zábery vznikli v spolupráci s fotografkou Ivonou Oreškovou a sú na nich osobnosti, zdravé deti aj deti s autizmom, teda malí aj veľkí. Celý projekt je zastrešovaný Nadáciou LINAJE, ktorá chce výťažok z predaja kalendára venovať práve na pomoc ľudom s autizmom.

CBA Slovakia je hrdým partnerom projektu. Našou prioritou je pomáhať najmä tým, ktorí to najviac potrebujú. Tým, ktorí nemali toľko šťastia, aby mohli prežívať život zdraví a naplno,“ hovorí viceprezident CBA Slovakia Vladimír Kocúrek a zdôrazňuje: „Čas vianočný je obdobím, kedy sa najviac spomínajú charita a filantropia. Som presvedčený, že dobré skutky by mali byť neoddeliteľnou súčasťou firemnej kultúry počas celého roka. Naša spoločnosť napríklad podporuje mládež v JUDO KLUB KATSUDO v Lučenci. V spolupráci s Centrom pre filantropiu, n.o. sme cez grantový program „Seniori v našom meste“ finančne podporili šesť projektov zameraných na aktívne trávenie voľného času seniorov. Pri každom otváraní predajní DISKONT CBA venujeme darčekovú poukážku miestnemu sociálnemu zariadeniu alebo nadácii.

Benefičná autogramiáda prilákala podvečer do priestorov CENT Supermarket CBA v OC KOCKA takmer dvesto detí a rodičov. Vianočnú atmosféru umocňovali okrem sneženia a hudby aj hostesky v mikulášskych kostýmoch, ktoré na rušnej obchodnej pasáži v Senci rozdávali cukrovinky.

O Nadácii LINAJE: formálne vznikla 27. 9. 2010. Predstavitelia a hlavní podporovatelia LINAJí sú ľudia, ktorí sa počas svojej kariéry viac rokov aktívne venovali poskytovaniu pomoci odkázaným skupinám (či vo finančnej, materiálnej alebo fyzickej forme). Bibiana Ondrejková a Zuzana Vačková sú členky Správnej rady nadácie.

O zariadení ÔSMY SVETADIEL: základný kameň strediska pre ľudí postihnutých autizmom, bol položený 30.9.2011. Sociálno-rezidenčné zariadenie je zároveň domov, a zároveň chránená dielňa. Nadácia LINAJE je koordinátorom, mediálnym ambasádorom projektu.

Ilustračné fotografie nájdete na www.cba-slovakia.sk  v sekcii GALERIA

Krátku upútavku k projektu nájdete na http://www.youtube.com/watch?v=g4jHnDMIpYE

O CBA Slovakia

Obchodná spoločnosť CBA Slovakia, s.r.o. Lučenec vznikla v roku 2003, aj keď podnikateľské aktivity jej zakladateľov siahajú až do roku 1992. V súčasnosti prevádzkuje dva veľkoobchodné sklady a 335 maloobchodných prevádzok po celom území SR, členených do troch hlavných maloobchodným reťazcov CBA Potraviny, Cent Supermarket CBA a Diskont CBA. Prevádzkuje tiež štvrtý formát, unikátny festivalový supermarket FEST Market CBA. Spoločnosť zamestnáva približne 2 400 zamestnancov a je členom nákupnej aliancie CBA SK.< Späť