itretisektor | TS: Vďaka Šatám zo srdca dostanú rodiny s chorými deťmi viac ako 4 000 eur
 • ***Nominácia do Výboru pre rodovú rovnosť - otvorená výzva pre MNO***

  Viac informácií v tlačovej správe.
 • ***Dočasné pridelenie zamestnanca***

  Viac o možnosti využitia tohto inštitútu si môžete prečítať v spracovanej prípadovej štúdii.
 • ***Otvorená výzva - zapojenie sa do projektu Terénna sociálna práca***

  Viac v tlačovej správe.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Vďaka Šatám zo srdca dostanú rodiny s chorými deťmi viac ako 4 000 eur

Červené šaty z kolekcie piatich plesových rób s názvom Šaty zo srdca od renomovaných módnych návrhárok, ktoré boli predstavené na Orange Fashion, už majú svojich majiteľov. Všetky boli totiž venované do online dražby určenej pre širokú verejnosť, ktorá sa v pondelok 17. 12. skončila. Celkový výťažok z online aukcie dosiahol sumu 4 180 eur. Všetky získané prostriedky budú do posledného centu venované rodinám, ktorých deti sa dlhodobo liečia v Detskom kardiocentre.

Mnohé rodiny, ktorých deti sa dlhodobo liečia v Detskom kardiocentre nemajú dostatok finančných prostriedkov na lieky, či cestovné. Stáva sa, že matky prídu o prácu, pretože starostlivosť o detičky s vrodenými alebo získanými chorobami srdca si vyžaduje dlhodobú liečbu a zamestnávatelia častokrát nie sú ochotní akceptovať ich dlhodobú práceneschopnosť,“ poznamenala správkyňa Nadácie Detského kardiocentra Mária Kadlečíková. Aj toto bolo dôvodom, prečo sa organizátori tohtoročnej módnej prehliadky Orange Fashion rozhodli venovať výťažok z dražby kolekcie nazvanej Šaty zo srdca na pomoc dotknutým rodinám.

V online dražbe sa podarilo získať sumu 4 180 eur, ktorú venujeme Nadácii Detského kardiocentra. Tá ich využije na pomoc rodinám malých pacientov, ktoré sú často v sociálne ťažkej situácii. A je úžasný pocit, že myšlienka pomoci oslovila aj hostí Plesu v opere, ktorí sa stali dražiteľmi niektorých z modelov týchto exkluzívnych večerných rób, “ povedala Andrea Cocherová, riaditeľka Plesu v opere.

Šaty zo srdca si oblečú aj známe tváre

Okrem širokej verejnosti sa totiž do dražby zapojili aj známe tváre, ktoré uvidíme aj na nadchádzajúcom Plese v opere. V červených šatách príde na Ples v opere speváčka Katarína Hasprová. Jej partner, herec Ivan Béla Vojtek z nitrianskeho Divadla A. Bagara, ktorý vie, že je dlhoročnou podporovateľkou Detského kardiocentra, nezaváhal a vydražil pre ňu šaty od Márie Štranekovej. „Sú jednoduché, a pritom vďaka netradičnej potlači na látke veľmi zaujímavé,“ vyjadrila sa Katarína, ktorá vie unikátne autorské kúsky oceniť a nebojí sa ich aj nosiť. Šaty od Veroniky Hložníkovej, v ktorých sa na módnej prehliadke s veľkým úspechom predviedla slovenská topmodelka Michaela Kociánová sa vydražili za 1 700 eur. „Keď som tie šaty uvidela, hneď som vedela, že by som si ich chcela na Ples v opere obliecť. Keďže ide navyše o podporu Detského kardiocentra, bolo rozhodnuté. Veľmi sa z toho teším,“ prezradila Gabika Drobová.

*****

Ďalšie informácie:

RELATIONS CONSULTING, s.r.o.

Andrea Devánová

PR Consultant

tel. 421 (917) 674 365

e-mail: andrea.devanova@relationsconsulting.sk< Späť