itretisektor | TS: Seniori na západnom Slovensku budú mať svoje fitparky
 • ***Možnosť zapojiť sa do tvorby návrhu novely Zákona o sociálnych službách***

  Poskytovatelia sociálnych služieb pozor! Nepremeškajte možnosť zapojiť sa svojimi podnetmi a návrhmi do tvorby plánovanej novely Zákona o sociálnych službách. Viac informácií môžete nájsť v tlačovej správe.
 • ***Infosemináre k eurofondovej výzve pre MNO z programu Efektívna verejná správa***

  Bližšie informácie môžete nájsť v uverejnenej tlačovej správe.
 • ***Výkon požiarnej kontroly v neprítomnosti štatutára***

  Viac k tejto problematike v odbornom článku.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Seniori na západnom Slovensku budú mať svoje fitparky

Seniori na západnom Slovensku budú mať svoje fitparky pod holým nebom, v ktorých nebudú chýbať cvičné stroje. Na športoviskách budú môcť posilňovať a venovať sa aktívnemu pohybu. Fitparky vzniknú na mestských sídliskách, v parkoch, ale aj pri domovoch dôchodcov.

Cieľom fitparkov je zlepšiť kondíciu a pohybové zručnosti starších ľudí a zapojiť ich do diania vo svojom okolí. Jeden z nich bude súčasťou bratislavskej Medickej záhrady, v ktorej plánujú umiestniť rôzne športové náradia. Záhrada sa otvorí aktívnemu oddychu starších ľudí, ale aj ľuďom so zdravotným či sociálnym znevýhodnením. Ďalšou lokalitou, kde fitpark vznikne, je prírodný areál Kuchajda v Bratislave.

V obci Palárikovo sa fitpark pre seniorov otvorí v areáli bývalej materskej škôlky, ktorá susedí s historickým anglickým parkom. Vo fitparku budú cvičné stroje na precvičovanie ramien, pásu, naťahovacie zariadenie či šliapadlo a nebudú chýbať ani pravidelné tréningy s inštruktorom. Budovu materskej škôlky by neskôr chceli využiť pre seniorov.

V Senici vznikne fitpark priamo v mestskom parku. Pri osádzaní cvičných strojov budú pomáhať aj dobrovoľníci. Mesto chystá pre starších aj prednášky o zdravom pohybe spojené s praktickými ukážkami cvičení.

Ďalšie fitparky pribudnú počas leta aj v Trnave, Šali, Leviciach, Topoľčanoch, Hurbanove a v obci Brezolupy. Ich vznik podporil Nadačný fond ZSE v Nadácii Pontis sumou 70-tisíc eur.

Prehľad fitparkov na Západnom Slovensku:

Žiadateľ

Projekt

Suma

Mestská časť Bratislava - Staré Mesto

Medická záhrada pre všetkých

7000

Mesto Trnava

Senior FITpark

6 974,40 €

OZ Šanca pre nechcených, Bratislava

Senior FITT Náruč

6 844,00 €

Obec Palárikovo

Fitpark pre seniorov

6 682,50 €

Mesto Šaľa

FIT priestor pre seniorov

6 132,00 €

Mestská časť Bratislava - Nové Mesto

Starneme aktívne

6 000,00 €

Obec Brezolupy

Senior park

5 846,09 €

Mesto Topoľčany

Fit park pre seniorov

5 620,00 €

Mesto Levice

Vek nerozhoduje

5 536,00 €

Hlavné mesto Bratislava

Senior fitpark ZORA

5 295,81 €

Mesto Senica

Vonkajšie fitnes pre seniorov

4 417,20 €

MAGNÓLIA Zariadenie sociálnych služieb, Hurbanovo

Seniori v pohybe

3 652,00 €

****************************

Nadácia Pontis                              www.nadaciapontis.sk

Nadácia Pontis je jednou z najväčších nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu, presadzuje zodpovedné podnikanie a venuje sa rozvojovej spolupráci. S firmami spolupracuje pri realizácii ich filantropických aktivít a dobrovoľníctva zamestnancov. Poskytuje poradenstvo pri tvorbe filantropickej stratégie. Organizuje ocenenie za zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu Via Bona Slovakia. Spravuje 10 nadačných fondov, prostredníctvom ktorých firmy realizujú svoje darcovské aktivity. Nadácia Pontis je administrátorom združenia Business Leaders Forum. Presadzuje diverzitu na pracoviskách, ochranu životného prostredia v podnikaní, transparentnosť a zavádzanie štandardov v reportovaní zodpovedného podnikania. Projektmi v oblasti demokratizácie a rozvojovej spolupráci podporuje občiansku spoločnosť v Bielorusku a v minulosti aj na Kube. Skúsenosti Slovenska nadobudnuté v procese transformácie spoločnosti využíva na Balkáne. Presadzuje zahraničnú politiku Slovenska a Európskej únie, založenú na hodnotách demokracie, rešpektovaní ľudských práv a solidarite. Od novembra 2009 realizuje program individuálneho darcovstva www.DobraKrajina.sk . V marci 2010 nadácia spustila on-line grantovanie prostredníctvom www.Darca.sk a v septembri 2010 program firemného dobrovoľníctva prostredníctvom www.HlavyPomahaju.sk .

Západoslovenská energetika, a.s.                              www.zse.sk

Západoslovenská energetika, a.s. (ZSE) je vedúcou elektroenergetickou spoločnosťou na Slovensku. V roku 2002 sa stala súčasťou najväčšej európskej energetickej skupiny E.ON. Dňom 1. júla 2007 sa zo ZSE vyčlenili do samostatných dcérskych spoločností služby prevádzky distribučnej sústavy ako aj obchod a predaj elektrickej energie. ZSE Energia, a.s., a ZSE Distribúcia, a.s., sú 100 % dcérske spoločnosti Západoslovenskej energetiky, a.s. ZSE naďalej poskytuje zákaznícke služby vrátane fakturácie všetkým svojim zákazníkom – domácnostiam, podnikateľským subjektom a strategickým podnikom slovenského hospodárstva. Elektrickú energiu dodáva prostredníctvom vlastných rozvodných sietí na území štyroch krajov západného Slovenska a Bratislavy. ZSE patrí na Slovensku k lídrom v otázkach spoločenskej zodpovednosti a jej nadačný fond vyvážene podporuje sociálne, kultúrne, environmentálne, športové i zdravotné projekty so zameraním na západné Slovensko.


< Späť