itretisektor | TS: Zoznámte sa s hrou boccia
 • ***Legislatíva - možnosť verejnosti zapojiť sa do tvorby***

  Zapojte sa do tvorby návrhu novely zákona o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení, či nového návrhu nariadenia o jednotných pravidlách riadenia rezortných športových stredísk. Viac v tlačových správách.
 • Právne aspekty firemného dobrovoľníctva

  Viac v spracovanej prípadovej štúdii.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  01.09. - 15.12.2016
  Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017
 • Po tomto termíne sa už dodatočne nedá zaregistrovať! 
  15.12. - 15.12.2016
  Posledný deň na registráciu do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017
 •  
  31.12. - 31.12.2016
  Posledný deň na použitie financií z 2%, získaných na účet v roku 2015 (za rok 2014)
 • Notárskou komorou SR. 
  15.01. - 15.01.2017
  Zverejnenie Zoznamu prijímateľov 2% pre rok 2017
 • Finančným riaditeľstvom SR 
  31.01. - 31.01.2017
  Zverejnenie ročného prehľadu prijímateľov 2% za rok 2016
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €

TS: Zoznámte sa s hrou boccia

Poznáte hru boccia? Tak, či onak, občianske združenie ZOM Prešov v tomto roku pre Vás realizuje projekt s názvom „Zoznámte sa s hrou boccia“. Už v názve projektu je ukrytá výzva na zapojenie sa širokej verejnosti, najmä mládeže s telesným hendikepom, do jeho aktivít.

Boccia je spoločenská – športová hra s loptami, podobná petangu. Tento šport môžu hrať ako deti, tak aj dospelí. Boccia je paralympijským športom, keďže je vhodná aj pre ľudí s tým najťažším postihnutím, pre ktorých bola táto verzia vyvinutá. Hrá sa vo dvojiciach alebo tímoch. Snahou hráča je umiestniť čo najviac svojich lôpt bližšie k jackovi (biela lopta), ako je k nemu najbližšia súperova lopta. Lopty je možné tiež vyrážať, posúvať, vlastné aj súperove, dokonca aj jacka. Je to strategická hra, kde rozhoduje nielen presnosť hráčov, ale aj intelekt.

Projekt „Zoznámte sa s hrou boccia“ zahŕňa 4 hlavné aktivity. V rámci nich sa uskutočnia tri turnaje a jedno stretnutie so slovenskými paralympionikmi z Londýna 2012. „Najbližšou akciou je Boccia Duel MAX“. Uskutoční sa 30. mája 2013 o 13:00 hod. v bezbariérovom zábavno-obchodnom centre MAX Prešov. Budú v ňom súťažiť 2 tímy po 11 členov, teda spolu 22 hráčov. Pôjde o tímy a zástupcov OZ Barlička a ZOM Prešov.

Ďalšou aktivitou projektu bude jednodňový turnaj „Boccia Open“ v prešovskej bezbariérovej Galérii Abilympiáda. Začiatkom augusta 2013 to bude Boccia turnaj v rámci XXXIII. Športových hier mládeže s telesným postihnutím a v septembri 2013 prídu dvaja slovenskí paralympionici v boccii do Galérie Abilympiáda porozprávať sa so záujemcami o svojich zážitkoch zo svetových paralympiád, o svojich skúsenostiach, motivácii, pikoškách a pod. Príďte si zahrať aj Vy, alebo aspoň povzbudzovať, či dozvedieť sa viac o tejto hre. Pozývame najmä mládež s telesným hendikepom. Sledujte vždy aktuálne informácie na webe – www.zompresov.sk – aby Vám nič dôležité neušlo...

Súčasťou projektu je aj nákup profesionálneho športového náradia – kožených lôpt plnených pieskom a kompenzačných rámp, ktoré sú pomôckou pre hráčov s najťažším postihnutím pohybového aparátu. Náradie je k dispozícii všetkým návštevníkom Galérie Abilympiáda. Galéria je bezbariérovým multifunkčným strediskom otvoreným pre širokú verejnosť. Organizujú sa tu kultúrne podujatia (napr. vernisáže), spoločenské (fašiangy, atď.). vzdelávacie (PC kurzy a iné) aj športové turnaje (v šachu, či boccii). Galéria Abilympiáda sídli v samostatnej budove v Prešove, na Masarykovej ul. 20 (areál bývalých vojenských kasární Zápotockého). Zriaďovateľom a prevádzkovateľom Galérie Abilympiáda je organizácia ZOM Prešov.

Poslaním občianskeho združenia ZOM Prešov je už 13 rokov mnohostranná podpora ľuďom so zdravotným postihnutím s dôrazom na mládež s telesným hendikepom pri skvalitňovaní ich života. Organizácia im poskytuje sociálne poradenstvo, bezbariérovú prepravu, pomáha im pri vzdelávaní, hľadaní zamestnania, či osobného asistenta. Organizuje pre nich kultúrne, spoločenské aj športové podujatia. Pracovníci združenia majú sami zdravotný hendikep. Preto rozumejú svojej cieľovej skupine, do ktorej sami patria.

Projekt „Zoznámte sa s hrou boccia“ sa realizuje vďaka podpore Nadačného fondu Skupiny VSE spravovaného Karpatskou nadáciou – www.karpatskanadacia.sk. Projekt ďalej podporili ZOC MAX Prešov – www.zocmax.sk, Pictus – grafické štúdio – www.pictus.sk a Marlow – www.marlow.sk.


< Späť