itretisektor | TS: Ľudia ľuďom, deti deťom
 • ***Možnosť zapojiť sa do tvorby návrhu novely Zákona o sociálnych službách***

  Poskytovatelia sociálnych služieb pozor! Nepremeškajte možnosť zapojiť sa svojimi podnetmi a návrhmi do tvorby plánovanej novely Zákona o sociálnych službách. Viac informácií môžete nájsť v tlačovej správe.
 • ***Infosemináre k eurofondovej výzve pre MNO z programu Efektívna verejná správa***

  Bližšie informácie môžete nájsť v uverejnenej tlačovej správe.
 • ***Výkon požiarnej kontroly v neprítomnosti štatutára***

  Viac k tejto problematike v odbornom článku.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Ľudia ľuďom, deti deťom

Deti deťom je heslom portálu ĽudiaĽuďom.sk na tento víkend. Pod týmto názvom pripravuje aj veľkú kresliarsku súťaž pre najmenších na Farmárskych trhoch, ktoré v sobotu 18. a v nedeľu 19. mája 2013 organizuje v Sade J. Kráľa v bratislavskej Petržalke krajská organizácia CR Bratislava Region Tourism. Nepôjde ale o jedinú aktivitu, ktorou sa tam portál predstaví verejnosti.

1.    Zbierka kníh: K stánku ĽudiaĽuďom.sk budú môcť rodičia s deťmi priniesť detské knihy, ktoré organizátori následne doručia do vznikajúcej knižnice v pastoračnom centre Saleziánov don Bosca na Luníku IX v Košiciach. Ide o spoločný projekt Saleziánov a Knižnice pre mládež mesta Košíc, ktorej cieľom je spropagovať čítanie v komunite, kde nie je práve bežnou aktivitou. Košické knihovníčky i Saleziáni pracujú s rómskou mládežou aj vo svojom voľnom čase. Vzhľadom na často žalostnú úroveň gramotnosti týchto detí potrebujú ale knihy s jednoduchým textom, s množstvom obrázkov.

2.    Súťaž v kreslení: Každé dieťa, ktoré prinesie takúto knihu, dostane od organizátorov balíček farbičiek. A tie môže použiť aj rovno na mieste. Obrázok, ktorý namaľuje na Farmárskych trhoch a nechá organizátorom, postupuje do veľkej súťaže. Tú následne vyhlásia na facebookovej stránke ĽudiaĽuďom.sk (www.facebook.com/ludialudom). Autori troch kresieb, ktoré do konca mája získajú najviac „like-ov“, dostanú skvelé ceny od ĽudiaĽuďom.sk a internetového obchodu abenys.sk.

3.    Aukcia víťazov: Ocenené kresby organizátori zarámujú a následne ponúknu v benefičnej elektronickej aukcii na aukcie.ludialudom.sk. Výťažok z ich dražby poputuje na výzvy ťažko chorých detí, ktoré potrebujú finančnú podporu na svoju liečbu.

4.    Testovanie portálu s odborníkmi: Rodičia dostanú v Sade J. Kráľa možnosť vyskúšať si darcovský portál priamo na mieste, kde budú k dispozícii aj zástupcovia 4people, n.o., ktorá ho prevádzkuje. Radi vysvetlia nielen ako funguje darcovský portál, ale aj všetko o projekte benefičných e-aukcií či platforme Bloguj pre dobrú vec.

5.    E-aukcia rómskych malieb: Od sobotňajšieho rána štartuje aj e-aukcia kresieb detí zo spomínaného košického sídliska Lunik IX. Záujemcovia si ich diela môžu prezrieť aj priamo v Sade J. Kráľa. Nakreslili ich a poslali špeciálne pre túto príležitosť. Z výťažku sa nakúpia ďalšie knihy pre knižnicu v tamojšom pastoračnom centre.

ĽudiaĽuďom.sk je prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku. Jeho základom je internetový portál s prehľadnou databázou výziev na podporu všeobecne prospešných zámerov predložených príjemcami.

Portál je otvorený pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc a chcú tu predstaviť svoje výzvy na podporu. Na rozdiel od iných systémov podpory kvalitu žiadostí posudzujú samotní darcovia bez zásahov prevádzkovateľa portálu. Pri rozhodovaní môže darca využiť hodnotenia tzv. overovateľov, ktorí na požiadanie príjemcov overia presnosť a pravdivosť zverejnených informácií v podobe vydaných overení.

Portál ĽudiaĽuďom.sk vznikol na základe mnohých rozhovorov zástupcov Centra pre filantropiu, n. o. a spoločnosti SK-NIC, a. s., ktorá je správcom národnej domény .SK a rozhodla sa prevádzku ĽudiaĽuďom.sk finančne podporovať. Projekt je v záujme internetovej komunity a má podporiť spolupatričnosť ľudí na Slovensku. Od počiatku pri ňom ako partneri stáli najmä spoločnosti SWAN, Anasoft a Združenie miest a obcí Slovenska.

Kontakt pre médiá:

Roland Kyška

4people, n. o.,

prevádzkovateľ portálu ĽudiaĽuďom.sk

Tel.: 421 917 968 647

e-mail: roland.kyska@4people.sk


< Späť