itretisektor | TS: Veľké knižné venovanie
 • ***Možnosť zapojiť sa do tvorby návrhu novely Zákona o sociálnych službách***

  Poskytovatelia sociálnych služieb pozor! Nepremeškajte možnosť zapojiť sa svojimi podnetmi a návrhmi do tvorby plánovanej novely Zákona o sociálnych službách. Viac informácií môžete nájsť v tlačovej správe.
 • ***Infosemináre k eurofondovej výzve pre MNO z programu Efektívna verejná správa***

  Bližšie informácie môžete nájsť v uverejnenej tlačovej správe.
 • ***Výkon požiarnej kontroly v neprítomnosti štatutára***

  Viac k tejto problematike v odbornom článku.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Veľké knižné venovanie

Darujme deťom príbehy cez najlepšieho priateľa človeka – knihu.

Do projektu sa môže zapojiť každý – „Nájdi svoju školu“ – a podpor ju teraz.

Kniha je priateľom človeka a jej príbeh dušou dieťaťa. Stačí čítať.

WellGiving, o. z. v spolupráci so základnými a materskými školami po celom Slovensku odštartovalo projekt Veľké knižné venovanie. Dnešné deti potrebuje príbehy plné humoru, zábavy a zároveň ukazujúce pravé hodnoty. Cieľom projektu je priniesť súčasnú detskú literatúru do škôl.

Podľa slov známeho slovenského publicistu, Michala Hvoreckého, „knihy pre deti a mládež by mali byť na školách samozrejmosťou. Keď hovorím s mladými ľuďmi, snažím sa im odovzdať posolstvo, že ak budú čítať, prežijú s veľkou pravdepodobnosťou úspešnejší a lepší život a zarobia aj viac peňazí ako tí, ktorí knihy ignorujú“. Žiaľ, limitované finančné možnosti neumožňujú školám obstarať dostatočný počet kvalitných detských kníh, ktoré by naplnili detské očakávania a hlad po fantastických príbehoch.

WellGiving, o. z., ktoré pomáha ľudom cez darcovský portál dakujeme.sk, sa rozhodlo pre ambiciózny cieľ. Do konca roka 2013 získať financie na nákup 4 800 detských kníh pre viac ako 3000 detí základných a materských škôl takmer.

Do projektu sa zapojilo viac ako 150 učiteľov zo 150 škôl po celom Slovensku. Ich úmyslom je vytvoriť priamo v triedach tzv. „čítacie kútiky“ a inšpirovať deti k tomu, aby v detských knihách našli svojho najlepšieho „tichého“ priateľa. V súčasnom období pokročilých moderných technológií je tradičné čítanie kníh na ústupe. Preto je viac ako dôležité, aby deti spoznali skutočnú hodnotu knihy – najlepšieho priateľa človeka, ku ktorému sa môžu kedykoľvek vrátiť. „Deti trávia v škole toľko času, že ani doma ho tak veľa netrávia. Knihy v školách sú namieste. Keby každý rodič podporil ich kúpu, tak v každej triede bude 15 až 20 kníh“, povedal Juraj Kemka, ktorý spolu so svojou manželkou Adrianou bez nároku na honorár čítali deťom. Projekt Veľké knižné venovanie apeluje najmä na rodičov detí a učiteľov, aby s deťmi trávili čas aj čítaním kníh. Práve spoločné čítanie kníh v rodinnom či školskom prostredí dokáže preniesť deti z reality do sveta fantázie a detských snov, rozvíja empatiu a komunikačné schopnosti dieťaťa.

Projekt Veľké knižné venovanie vznikol za pro bono pomoci týchto parnterov: Mayer/McCann Erickson, IAB Slovakia, mrkvicka.sk, ini.sk, Osmijanko, n.o., B4B, Tomáš Halász - fotograf, manželia Adriana a Juraj Kemka, Cirkevná ZŠ Narnia, ZŠ internátna pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou v Bratislave, Marcel Jánošík z Národnej diaľničnej spoločnosti, Jana Voberová – PR.

Do projektu sa môže zapojiť každý – „Nájdi svoju školu“ – a podpor ju teraz.

Kontakt pre média:

Ľuboš Tvrdoň, tvrdon@dakujeme.sk, 0908 521 135

Zuzana Suchová, zuzana@dakujeme.sk, 0911 122 516

Videá:

-    Výzva na darovanie – manželia Adriana a Juraj Kemka http://youtu.be/T5Ieek7LrhM

-    Čítačka: manželia Adriana a Juraj Kemka http://youtu.be/Ct3YAvLym54

-    Čítačka: Čítanie otcov http://youtu.be/JJDKbyxHez0

Foto: Tomáš Halász, fotograf

-    Kemkovci čítajú deťom 1

-    Kemkovci čítajú deťom 2

-    Knihy voňajú

-    Čítanie otcov

-    Deti počúvajúce príbeh 1

-    Deti počúvajúce príbeh 2

-    Deti počúvajúce príbeh 3< Späť