itretisektor | TS: Na tridsiatej lajfke Walter Schnitzelsson, Katarzia aj Jem iné na Regáli
 • Metodika vzorov GDPR

  ekniznica.itretisektor.eu už pripravená pre vás! Spracujte si dokumentáciu GDPR sami alebo nás oslovte a spracujeme vám ju na mieru.
 • Vypracovanie výročnej správy - neziskové organizácie, nadácie, neinvestičné fondy

  Termín vypracovania určí najvyšší orgán týchto subjektov, najneskôr do 30.júna
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 • v prípade, že športová organizácia mala dve bezprostredne po sebe nasledujúce obdobia príjem zo štátneho rozpočtu viac ako 50.000 EUR ročne 
  30.06. - 30.06.2018
  Obsadenie funkcie kontrolóra - športová organizácia
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2018
  Prijímanie poukázaných 2% na účty prijímateľov
 • Ročná účtovná závierka musí byť overená audítorom a uložená vo verejnej časti registra účtovných závierok. 
  15.07. - 15.07.2018
  Uloženie ročnej účtovnej závierky - neziskové organizácie, nadácie, neinvestičné fondy.
 • Výročná správa sa ukladá do verejnej časti registra účtovných závierok. 
  15.07. - 15.07.2018
  Uloženie výročnej správy - neziskové organizácie, nadácie a neinvestičné fondy.
 • Povinnosť zverejniť a uložiť výročnú správu v registri účtovných závierok do 15 dní po prerokovaní najvyšším orgánom športovej organizácie, najneskôr do 31. júla nasledujúceho kalendárneho roka po skončení účtovného obdobia 
  31.07. - 31.07.2018
  Uloženie výročnej správy - športové organizácie
 • registrácia do zoznamu prijímateľov na základe splnených predpokladov 
  01.09. - 15.12.2018
  Osvedčenie splnenia podmienok na 2% dane
 • Povinnosť neziskových organizácií a neinvestičných fondov 
  31.03. - 31.03.2019
  Schválenie rozpočtu

TS: Na tridsiatej lajfke Walter Schnitzelsson, Katarzia aj Jem iné na Regáli

Na štvrtok 20. júna pripravuje Nezisková organizácia Voices jubilejný multižánrový večer Voices Live s poradovým číslom tridsať. V predvečer letného slnovratu sa na pódiu stretnú rôznorodí hostia – rock´n´rollové trio Walter Schnitzelsson, začínajúca nu-folková speváčka Katarzia, mladí ľudia z ID Space Team, zdravé potraviny z Jem iné na Regáli, herečka Henrieta Mičkovicová a spisovateľ Ondrej Štefánik.

V krátkom filme série Hudobné úlety predstaví Voices mladých bratislavských hudobníkov, ktorí vystupujú pod názvom Walter Schnitzelsson. Na Voices Live 30 premiérovo uvedú nový singel This Night's Fever, ku ktorému chystajú aj videoklip. Druhým hudobným hosťom bude Katarína Kubošiová, ktorej umelecké meno Katarzia je vďaka jej originálnym nu-folkovým pesničkám stále známejšie.

Vo filme Nápad sa ráta priblíži Voices činnosť združenia ID Space Team hľadajúceho ideálny priestor na sebarealizáciu mladých ľudí. Predstavia projekty ako Neleň pre zeleň a Rozbaľ to, Bratislava! Janica Lacová z Jem iné a Roman Kóňa z Bratislavského regálu predvedú pečenie domáceho chleba a porozprávajú o ceste ku zdravšiemu stravovaniu. Ďalším hosťom bude obľúbená herečka Henrieta Mičkovicová. Návštevníci podujatia tak spoznajú jej život a prácu mimo kamery. Spisovateľ Ondrej Štefánik sa so svojím súčasným mestským románom s detektívnou zápletkou Bezprsté mesto stal jedným z finalistov Anasoft Litery 2013. Po prečítaní krátkeho úryvku sa Ondreja moderátori spýtajú napríklad aj to, čo číta a či je lepší copywriter alebo spisovateľ.

Hostiteľmi jubilejného Voices Live 30 budú ako zvyčajne Andrea Gajdošová a Ivan Ježík. Pohodlné sedenie im na pódiu zabezpečí kartónový nábytok Greenoffice.sk. Po skončení programu sa môžu diváci tešiť na handmade výrobky od šikovných ľudí združených na portáli SAShE.sk, kúpiť si knižku Bezprsté mesto od vydavateľstva Tatran či ochutnať domáci chlieb od Jem iné na Regáli.

Voices Live 30 bude vo štvrtok 20. júna 2013 o 19:00 hod. v divadle Heineken Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave. Predpredaj vstupeniek v cene 5 € v sieti Ticketportal. Priamy prenos a záznam bude možné sledovať na www.metoo.sk/voicestv  .

Hlavným partnerom podujatia je Nadácia Orange. Podujatie podporili partneri Heineken Tower Stage, SAShE.sk a Greenoffice.sk a mediálni partneri Rádio_FM a MeToo. Viac na www.voices.sk/voices_live_30  .

Kontakt

Žofia Teplická, tel.: 0904 033 120, e-mail: zofia.teplicka@voices.sk  , www.voices.sk

------------------------------

Kultúrne podujatia Voices Live začali vo februári 2009 v bratislavskom klube A4 - nultý priestor a neskôr pokračovali v Heineken Tower Stage. Neformálne sa v nich predstavili viaceré neziskové projekty a iniciatívy. V programe sa objavili sochári, výtvarníci, dizajnéri, fotografi, architekti a organizátori výstav či festivalov. Krátke vystúpenia odohrali interpreti ako Longital, Puding pani Elvisovej, From Our Hands, Katka Koščová, Plastic Swans, The Uniques, Moustache, Noisecut, Ink Midget & Pjoni, či Lavagance, Diego, Datasystem alebo Bene. Publiku svoju tvorbu predstavili slovenskí spisovatelia Daniel Hevier, Veronika Šikulová, Pavol Rankov, Ivana Dobrakovová, Márius Kopcsay, Monika Kompaníková, Balla či Pavel Vilikovský a mnohí ďalší.


< Späť