itretisektor | TS: Do 4. ročníka AXA FONDU sa zapojil rekordný počet študentov, verejnosť rozhodne koho podporí
 • ***Zavedenie inštitútu charitatívnej reklamy***

  NRSR schválila novelu zákona o dani z príjmov, v rámci ktorej došlo k zakotveniu inštitútu charitatívnej reklamy.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  01.09. - 15.12.2017
  Registrácia prijímateľov 2% u notára.
 • V zverejnenej prípadovej štúdii sa dočítate, či je možné so zamestnancom dohodnúť opätovne skúšobnú dobu pri pracovnej zmluve na určitý čas.*** 
  06.12. - 21.12.2017
  ***Opätovná skúšobná doba***
 • V prípadovej štúdii sa dozviete, či je škola oprávnená vydať potvrdenie o návšteve školy aj rodičovi bez výkonu starostlivosti o dieťa.  
  06.12. - 20.12.2017
  ***Potvrdenie o návšteve školy***

TS: Do 4. ročníka AXA FONDU sa zapojil rekordný počet študentov, verejnosť rozhodne koho podporí

Presne 28 študentov sa so svojimi projektami uchádzalo tento rok o finančnú podporu z AXA Fondu, čo je najviac v doterajšej histórii tohto grantového programu. Podmienky (vek do 26 rokov, výborné študijné výsledky a celkový príjem domácnosti do 1 000 eur) však splnilo len 24 študentov. O tom koho projekt bude podporený, teraz rozhodne široká verejnosť. AXA Fond totiž 10. decembra spustil online hlasovanie na svojom svojej internetovej stránke www.axafond.sk, ktoré bude trvať do 17. decembra 2014.

V poradí už štvrtý ročník grantového programu chce pomôcť nadaným študentom, ktorých sociálna situácia neumožňuje naplno rozvinúť svoj talent. O finančnú podporu pre svoje výskumné a vedecké projekty sa mohli uchádzať mladí ľudia z celého Slovenska, ktorí sa zaujímajú o vedu a výskum v oblasti ekonómie, fyziky, chémie, matematiky, či umenia, ktorí chcú načerpať skúsenosti v zahraničí, vzdelávať sa a rásť. Doteraz AXA Fond podporil 36 šikovných mladých ľudí a prerozdelil im na projekty vzdelávania celkovo viac ako 85 000 eur.

Široká verejnosť teraz môže svojim hlasovaním rozhodnúť o tom, ktoré ďalšie projekty nadaných študentov AXA Fond podporí. O ich hlasy sa uchádzajú projekty zamerané na ekonómiu, krajinnú architektúru, mineralógiu planét a steroidov, výskum vtákov, hviezd, chov včiel, fyziku v architektúre aj astrofyziku. Zaujímavými sú výskum zameraný na znižovanie rizika stafylokokov v bryndzi, ale aj vývoj auta na slnečný pohon. „Snažíme sa podporiť mladých ľudí, ktorí majú potenciál na osobný rozvoj a vytvárajú zmysluplné projekty, ktoré v budúcnosti možno uľahčia život nám všetkým,“ uviedol Matej Kubinec, hovorca finančnej skupiny AXA. Viac informácií na www.axafond.sk alebo facebook.com/AXASlovensko.


www.axafond.sk, 11.12.2014


< Späť