itretisektor | TS: Pomoc prišla z internetu
 • ***Pojednávanie v izbe klienta***

  Môže zariadenie sociálnych služieb umožniť súdu, aby sa hlavné pojednávanie konalo v izbe pacienta, ktorý kvôli svojmu zdravotnému stavu nie je schopný dostaviť sa na súd napriek tomu, že on s takýmto postupom nesúhlasí?
 • ***Vzor zmluvy o charitatívnej reklame***

  V elektronickej knižnici môžete nájsť vzor zmluvy o charitatívnej reklame.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 • Od 25. 5. 2018 začne platiť nová právna úprava týkajúca sa ochrany osobných údajov fyzických osôb. 
  09.05. - 25.05.2018
  *** GDPR ***

TS: Pomoc prišla z internetu

Občianske združenia Vagus a Viera – Láska – Nádej pomáhajú svojim klientom aj vďaka darom, ktoré získali cez portál ĽudiaĽuďom.sk

Bratislavskí terénni pracovníci z Občianskeho združenie Vagus už niekoľko dní jazdia na novom aute. Navštevujú ním ľudí bez domova po celom meste, rozvážajú im stravu, poskytujú zdravotnú i sociálnu pomoc. Veľkú časť prostriedkov získali aj cez darcovský internetový portál ĽudiaĽuďom.sk. Prispeli im jednotlivci i firmy z celého Slovenska, vyše štyri tisíc priložila aj televízia TA3 ako dar za druhé miesto v súťaži Pomôž jediným kliknutím.

Neoslavovali sme... Vzájomne sme si zagratulovali a nával ďalšej práce nás tlačí ďalej... Projekt Streetwork je finančne náročný. Máme pred sebou ešte veľa výziev, ktoré musíme naplniť tak, aby projekt napredoval a bol čoraz kvalitnejší,“ hovorí šéf združenia Sergej Kára.

Na oslavovanie nemali čas ani v prešovskom Občianskom združení Viera – Láska – Nádej. Cez portál ĽudiaĽuďom.sk sa im podarilo získať šesťtisíc eur. „Pre nedostatok času a dostatku práce sme ešte žiadnu oslavu nestihli. Ale verím, že si nájdeme čas a oslava sa bude konať,“ hovorí predsedníčka združenia Mária Šárossyová a dodáva: „Samotná výzva bola písaná na nákup pomôcok na zrakovú terapiu a vybavenie telocvične. Keďže nám pri našej práci veľmi chýba zdravotnícka technika, plánujeme zakúpiť motomed, ktorý bude slúžiť na rehabilitáciu detí. Jeho cena je však vyššia, tak sme začali oslovovať ďalších sponzorov, aby nám pomohli dofinancovať tento prístroj.

Portál ĽudiaĽuďom.sk, ktorý obe organizácie využili, umožňuje komukoľvek uverejniť výzvu na podporu a snažiť sa ňou osloviť darcov na webe. Tí môžu jednotlivé výzvy podporiť predovšetkým online platobnými metódami. Výzvy si príjemcovia nechávajú posúdiť takzvanými overovateľmi, ktorí garantujú ich pravdivosť. Projekt spustili koncom minulého roka do ostrej prevádzky správca národnej domény SK-NIC, a. s. a Centrum pre filantropiu.

Od otvorenia nášho denného stacionáru Svetielko sa snažíme zdokonaľovať naše služby, prinášať nové terapie, poskytovať rodičom poradenstvo. A najčastejšou otázkou býva práve tá finančná. Odkiaľ získať prostriedky na pomoc deťom. Hľadali sme možnosti a na internete sme našli nový portál ĽudiaĽuďom.sk, kde sme uverejnili výzvu. A celkom úspešne,“ vraví Mária Šárossyová. Združenie sa venuje deťom s viacnásobným postihnutím a ich rodičom, pričom pod jednou strechou sa im snaží poskytnúť všetko, čo potrebujú – rehabilitáciu, špeciálne vzdelávanie, sociálnu rehabilitáciu, relax, voľnočasové aktivity aj opatrovanie.

Počas náročných chvíľ, kedy bol projekt Streetwork ohrozený sme hľadali všetky možnosti, ako projekt prefinancovať. Umiestnenie našej výzvy na portál ĽudiaĽuďom.sk bolo jedným z východísk,“ dopĺňa Sergej Kára.

A kým šéf bratislavského združenia tvrdí, že „v súčasnej dobe ľudia v našom okolí vnímajú internetové darcovstvo ako bežnú vec“, Mária Šárossyová z Prešova má aj iné skúsenosti. „Reakcie boli rôzne, ale väčšinou pozitívne. Prišlo nám zopár e-mailov, v ktorých ľudia vyjadrili nedôveru systému na internete, ale po ubezpečení, že portál ĽudiaĽuďom.sk odovzdáva príjemcom 100 % darovaných financií, tieto obavy hádam prestali. My plánujeme uverejniť aj ďalšie výzvy na tomto portáli a určite to budeme odporúčať aj ľuďom, ktorí sa na nás obracajú. Niekedy je ťažké získať pomoc, ak sa neodprezentujeme a ľudia o nás a našich problémoch nič nevedia.

Práve v tomto je nielen organizáciám ale aj jednotlivcom nápomocný portál ĽudiaĽuďom.sk. Umožňuje príjemcom na jednom mieste prezentovať rôzne projekty, ale tiež vnáša do procesu darcovstva omnoho viac transparentnosti. Darca doslova online vidí, kedy sa jeho dar pripíše obdarovanému aj to, koľko už vyzbieral. V profile má prehľad o celej svojej „histórii“ dobročinnosti. Príjemcu môže kedykoľvek kontaktovať a opýtať sa ho aj na to, ako naložil s jeho peniazmi.

zdroj: ĽudiaĽuďom.sk


< Späť