itretisektor | TS: Naše Mesto zapojí ešte viac miest a dobrovoľníkov
 • ***Možnosť zapojiť sa do tvorby návrhu novely Zákona o sociálnych službách***

  Poskytovatelia sociálnych služieb pozor! Nepremeškajte možnosť zapojiť sa svojimi podnetmi a návrhmi do tvorby plánovanej novely Zákona o sociálnych službách. Viac informácií môžete nájsť v tlačovej správe.
 • ***Infosemináre k eurofondovej výzve pre MNO z programu Efektívna verejná správa***

  Bližšie informácie môžete nájsť v uverejnenej tlačovej správe.
 • ***Výkon požiarnej kontroly v neprítomnosti štatutára***

  Viac k tejto problematike v odbornom článku.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Naše Mesto zapojí ešte viac miest a dobrovoľníkov

Ešte viac miest a dobrovoľníkov sa tento rok zapojí do podujatia Naše Mesto. Ide o najväčšiu akciu firemného dobrovoľníctva v strednej Európe, ktorá každoročne spája zamestnancov firiem do filantropických aktivít. Ich nadšenie dnes Nadácia Pontis oceňuje aj v rámci Medzinárodného dňa firemnej filantropie.

Medzinárodný deň firemnej filantropie patrí aj slovenským firmám. Počet tých, ktoré podporujú okolité komunity a zapájajú svojich zamestnancov do dobrovoľníctva, z roka na rok rastie. Dôkazom je aj podujatie Naše Mesto, do ktorého sa minulý rok zapojilo 4000 zamestnancov,“ hovorí Monika Smolová z Nadácie Pontis, ktorá podujatie koordinuje spolu so skupinou firiem Engage.

Naše Mesto sa tento rok uskutoční 15. a 16. júna. Po minuloročnej rekordnej účasti zamestnancov do neho nadácia plánuje zapojiť ešte viac dobrovoľníkov a ďalšie mestá. „V rámci podujatia bude pri dobrovoľníckych aktivitách pomáhať 5 a pol tisíc dobrovoľníkov. Okrem veľkých miest ho plánujeme rozšíriť aj o Partizánske, Trenčín a Prešov,“ dodala Monika Smolová.

Podujatie je ojedinelé tým, že spája top manažérov i zamestnancov, ktorí pracujú vedľa seba v rovnakých tričkách. Aj tento rok budú spoločne odstraňovať nelegálne skládky, učiť seniorov surfovať po internete, čistiť cyklotrasy a zlepšovať podmienky ľudí v sociálnych zariadeniach. Dobrovoľníci každoročne zachraňujú hradné zrúcaniny a rekultivujú neprístupné miesta, aby sa do nich mohol vrátiť život. Tento rok pribudnú opäť desiatky nových a zaujímavých aktivít.

O dobrovoľníctvo zamestnancov je zo strany firiem venujúcich sa filantropii celosvetový záujem. Zahraniční manažéri pri pracovných pohovoroch často prihliadajú na to, či potenciálni zamestnanci už majú za sebou dobrovoľnícku skúsenosť. Aj to o nich veľa napovie. Mnohé úspešné firmy takisto pochopili, že filantropické aktivity prinášajú nielen zážitok zamestnancom, ale veľmi efektívnu stratégiu pri prekonávaní možného napätia medzi podnikateľským sektorom a spoločnosťou.

Viac informácií vám poskytne Monika Smolová, programová koordinátorka Nadácie Pontis, mobil: 0948 333 026, e-mail: monika.smolova@nadaciapontis.sk  a Petra Nagyová, PR manažérka Nadácie Pontis, mobil: 0917 260 904, e mail: petra.nagyova@nadaciapontis.sk .

***********************************

Nadácia Pontis                              www.nadaciapontis.sk

Nadácia Pontis je jednou z najväčších nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu, presadzuje zodpovedné podnikanie a venuje sa rozvojovej spolupráci. S firmami spolupracuje pri realizácii ich filantropických aktivít a dobrovoľníctva zamestnancov. Poskytuje poradenstvo pri tvorbe filantropickej stratégie. Organizuje ocenenie za zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu Via Bona Slovakia. Spravuje 10 nadačných fondov, prostredníctvom ktorých firmy realizujú svoje darcovské aktivity. Nadácia Pontis je administrátorom združenia Business Leaders Forum. Presadzuje diverzitu na pracoviskách, ochranu životného prostredia v podnikaní, transparentnosť a zavádzanie štandardov v reportovaní zodpovedného podnikania. Projektmi v oblasti demokratizácie a rozvojovej spolupráci podporuje občiansku spoločnosť v Bielorusku a v minulosti aj na Kube. Skúsenosti Slovenska nadobudnuté v procese transformácie spoločnosti využíva na Balkáne. Presadzuje zahraničnú politiku Slovenska a Európskej únie, založenú na hodnotách demokracie, rešpektovaní ľudských práv a solidarite. Od novembra 2009 realizuje program individuálneho darcovstva www.DobraKrajina.sk . V marci 2010 nadácia spustila on-line grantovanie prostredníctvom www.Darca.sk  a v septembri 2010 program firemného dobrovoľníctva prostredníctvom www.HlavyPomahaju.sk .

Engage

ENGAGE je medzinárodná sieť známych a spoločensky zodpovedných firiem, ktoré rozvíjajú rôzne formy zapájania vlastných zamestnancov do dobrovoľných a verejnoprospešných aktivít a zdieľajú svoje skúsenosti. Firmy združené v ENGAGE sú presvedčené, že práca zamestnancov v prospech komunít prináša prínosy okoliu, ako aj benefity zamestnancom a firme samotnej. Zamestnanci cítia, že ich zamestnávateľ podporuje dobrú myšlienku. Firma dobrovoľníckymi aktivitami potvrdzuje svoje miesto v spoločnosti, čo má priaznivý dopad aj na jej podnikanie a vzťahy s klientmi. Členovia Engage sa pravidelne stretávajú a plánujú svoje spoločné aktivity.< Späť