itretisektor | TS: Pivovarníci chcú spraviť z východného Slovenska krajšie miesto pre život
 • ***Možnosť zapojiť sa do tvorby návrhu novely Zákona o sociálnych službách***

  Poskytovatelia sociálnych služieb pozor! Nepremeškajte možnosť zapojiť sa svojimi podnetmi a návrhmi do tvorby plánovanej novely Zákona o sociálnych službách. Viac informácií môžete nájsť v tlačovej správe.
 • ***Infosemináre k eurofondovej výzve pre MNO z programu Efektívna verejná správa***

  Bližšie informácie môžete nájsť v uverejnenej tlačovej správe.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €
 • Financie z daňových priznaní môžu chodiť na účty prijímateľom aj v iných dátumoch – v závislosti od toho, kedy má daňovník termín na podanie daňového priznania.  
  30.06. - 30.06.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od tých, ktorí podali do 31.03.2017 daňové priznania
 •  
  31.07. - 31.07.2017
  Termín na prijatie poukázaných financií na účty prijímateľov od zamestnancov

TS: Pivovarníci chcú spraviť z východného Slovenska krajšie miesto pre život

Na víťazov 9. ročníka charitatívneho programu Občianska voľba Pivovaru ŠARIŠ čaká spolu 16 600 eur

Komunitná nadácia Veľký Šariš vyhlasuje 9. ročník charitatívneho programu Občianska voľba Pivovaru ŠARIŠ. Mimovládne organizácie z okresov Prešov, Sabinov, Vranov nad Topľou a Bardejov môžu získať finančný grant na aktivity, ktoré by mali zaujímavou formou prispieť k tomu, aby sa zlepšila kvalita života na východnom Slovensku. Na víťazné projekty čaká 16 600 eur, ktoré venuje spoločnosť Pivovary Topvar, a.s., ktorá tento projekt založila a je jeho partnerom.

Grantový program Občianska voľba Pivovaru ŠARIŠ prebieha v úzkej spolupráci s Komunitnou nadáciou Veľký Šariš už od roku 2004. Dokázal si získať pevné miesto medzi aktivitami, ktoré významne pomáhajú zlepšiť kvalitu života na východnom Slovensku. „Myslíme si, že sú to práve ľudia priamo z regiónu, ktorí najlepšie vedia, ktorý z projektov môže byť najviac užitočný pre ich región. Preto je program určený práve pre mimovládne organizácie zo štyroch východoslovenských okresov,“ uviedla Miriam Šramová, manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti Pivovary Topvar, a.s..

Pivovary Topvar, a.s. za uplynulých osem ročníkov prostredníctvom Občianskej voľby podporili 67 projektov, na ktoré venovali celkom 176 217 eur. Úspešné projekty získali doteraz od občanov 40 153 hlasov. Finančné prostriedky sa takto pretransformovali a zanechali trvalú stopu v regióne východného Slovenska.

Tento rok nová projektová téma

Okrem sociálnych tém sa podporené projekty doteraz vždy sústreďovali na zlepšenie kvality životného prostredia a ekológiu. V tomto roku pribudla nová téma, ktorá sa zameriava na projekty v oblasti zodpovednej konzumácie alkoholických nápojov.

Prevencia k pálčivým témam ako mladiství a alkohol, alkohol za volantom, alkohol a ženy a vplyv alkoholu na tehotné ženy budú tohtoročnou novinkou a zároveň prioritou 9. ročníka Občianskej voľby. V tomto smere informácií a osvety nie je nikdy dosť. Takisto podporíme vzdelávacie projekty pre rodičov, školských pedagógov a psychológov, prevádzkarov, samosprávu a policajtov. Kreativite pri projektových zámeroch sa medze nekladú,“ doplnila Miriam Šramová.

Grantové témy a zameranie 9. ročníka programu Občianska voľba Pivovaru ŠARIŠ:

 • Osveta a vzdelávanie v oblasti zodpovednej konzumácie alkoholických nápojov u neplnoletých a žien
 • Ekológia so špeciálnym zameraním na ochranu vôd, životného prostredia a úsporu energie

O víťazoch rozhodnú občania Víťazné projekty budú vyberať v dvoch kolách. Najprv ich posúdi Rada reprezentantov pri Komunitnej nadácii Veľký Šariš. Okrem jasne formulovanej témy projektu, jeho cieľu a súladu so zameraním programu sa aj v tomto ročníku bude hodnotiť dlhodobá využiteľnosť projektu.

Definitívny výber projektov však bude v rukách občanov. Projekty, ktoré postúpia do finále, už budú hodnotené formou verejného hlasovania. Každý občan tak môže dať svoj hlas projektu, ktorý je podľa neho najdôležitejší a zohľadňuje potreby jeho regiónu. Hlas môže dať jednému projektu v každej kategórii alebo len jednému projektu, ktorý ho mimoriadne oslovil, a teda by mal podľa občanov získať finančnú podporu na realizáciu. Maximálna výška podpory jedného projektu je 3 000 eur.

Mimovládne organizácie sa môžu o príspevok uchádzať do 21. septembra 2012. Stačí vyplniť formulár, ktorý je k dispozícii na http://home.nextra.sk/komunit   (projekt Občianska voľba Pivovaru ŠARIŠ 9. ročník) alebo na www.pivovarytopvar.sk   (sekcia Naše hodnoty, podsekcia Podpora komunít). Žiadosti spolu s potrebnými podkladmi je potrebné doručiť do 21.9.2012 na adresu Komunitná nadácia Veľký Šariš, Námestie sv. Jakuba č.26, 082 21 Veľký Šariš.

Bezplatné poradenstvo pri príprave projektov poskytne Štefánia Lenzová, správkyňa Komunitnej nadácie Veľký Šariš na telefónnych číslach 0907/920 594 a 051/776 2013, e-mailom na adrese komunitna@nextra.sk   alebo osobne.

Ak plánujete urobiť niečo pozitívne pre región východného Slovenska, zapojte sa do Občianskej voľby a získajte prostriedky na váš projekt.

Kontakt pre viac informácií:

Štefánia Lenzová, Komunitná nadácia Veľký Šariš, Námestie sv. Jakuba č.26, 082 21 Veľký Šariš. Tel. 0907 920 594 alebo 051 776 2013, e-mail komunitna@nextra.sk

*****

Akciová spoločnosť Pivovary Topvar je členom SABMiller. Do portfólia spoločnosti patria značky Šariš, Topvar, Smädný mních, Redd´s, Velkopopovický Kozel, Pilsner Urquell, Master, Gambrinus a Birell.

Kontakt pre médiá:

Miriam Šramová, manažérka korporátnych vzťahov

tel. 0904 703 137, miriam.sramova@topvar.sabmiller.com

www.pivovarytopvar.sk ; www.promileinfo.sk< Späť