itretisektor | TS: Rozhodnite kde vyrastú zelené školské projekty
 • ***Pojednávanie v izbe klienta***

  Môže zariadenie sociálnych služieb umožniť súdu, aby sa hlavné pojednávanie konalo v izbe pacienta, ktorý kvôli svojmu zdravotnému stavu nie je schopný dostaviť sa na súd napriek tomu, že on s takýmto postupom nesúhlasí?
 • ***Vzor zmluvy o charitatívnej reklame***

  V elektronickej knižnici môžete nájsť vzor zmluvy o charitatívnej reklame.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 • Od 25. 5. 2018 začne platiť nová právna úprava týkajúca sa ochrany osobných údajov fyzických osôb. 
  09.05. - 25.05.2018
  *** GDPR ***

TS: Rozhodnite kde vyrastú zelené školské projekty

Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica a spoločnosť IKEA Bratislava dnes spustili hlasovanie o 10 najlepších projektov Zelených škôl. Tie budú v rámci druhého ročníka grantového programu „Pomáhame vyrásť“ podporené celkovou sumou 5 000 €.

Myšlienkou grantového programu „Pomáhame vyrásť“ je podporiť praktické aktivity škôl na ochranu životného prostredia a zníženie ekologickej stopy školy a jej okolia. Malo by ísť o účinné riešenia, ktoré budú slúžiť aj ako demonštračné a motivačné príklady pre ostatné školy, obce, či jednotlivcov.

Projekty, ktoré môžete nájsť na stránke http://www.spolusvami.sk/hlasovanie.php  vymýšľali žiaci a ich učitelia, ktorí sa rozhodli urobiť zmenu na svojej škole.

Sme radi, že nápaditosť a kvalita aktivít, ktoré chcú školy realizovať sa každým rokom zväčšuje a že k tomu prispieva aj náš grantový program a podpora, ktorú školám poskytujeme,“ hovorí Radoslav Plánička, koordinátor programu Zelená škola. Konkrétne projekty však nemenuje a odporúča oboznámiť sa s nimi na spomínanej stránke a zahlasovať podľa vlastného názoru.

V minulom školskom roku bolo podporených 15 projektov. Napr. originálna ekoučebňa „Zelený zámoček“ z dreva, slamy a hliny so zelenou strechou, ktorý bol vybudovaný v areáli Materskej školy Na Starej Tehelni v Banskej Bystrici. V Špeciálnej základnej škole na Školskej ulici v Dubnici nad Váhom vznikla interaktívna učebňa s bylinkovým záhonom a Turanoch zase zrekonštruovali náučný chodník. Podporené projekty pomohlo vybrať viac ako 6 000 hlasujúcich.

Až do 17.2.2013 môžete aj vy na stránke http://www.spolusvami.sk/hlasovanie.php hlasovať za najzaujímavejšie projekty materských, základných a stredných škôl z celého Slovenska a rozhodnúť tak, ktorých 10 projektov bude financovaných.

--------------------------------------

O programe Zelená škola

... je najväčší certifikačno-vzdelávací ekoprogram na svete. Zapojených je doňho viac ako 40 000 škôl z 53 krajín sveta. Od roku 2004 pomáha aj slovenským školám realizovať environmentálnu výchovu prepojenú s praktickými krokmi. Tie vedú žiakov a celú školu k šetrnejšiemu prístupu voči životnému prostrediu. Na Slovensku program koordinuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica a aktuálne je v ňom registrovaných 250 škôl. Viac informácií nájdete na www.zelenaskola.sk

O spoločnosti IKEA

Spoločnosť IKEA so švédskymi koreňmi, zaoberajúcu sa predajom bytového zariadenia do domácností, založil v roku 1943 Ingvar Kamprad. Víziou IKEA je „vytvárať lepší každodenný život pre mnohých ľudí“. Obchodnou myšlienkou je ponúkať široký sortiment funkčného bytového zariadenia s dobrým dizajnom a za také nízke ceny, aby si ho mohlo dovoliť čo najviac ľudí. IKEA má 340 obchodných domov v 40 krajinách/oblastiach, pričom 40 obchodných domov vlastnia a prevádzkujú držitelia licencie mimo IKEA Group. Obchodné domy IKEA Group navštívilo minulý rok celkove 699 miliónov návštevníkov. IKEA presadzuje výrobné postupy, ktoré sú priateľské k životnému prostrediu a vyvíja aktivity na podporu detí.

Viac informácií získate na www.IKEA.sk

Kontakt:

Za program Zelená škola:

Centrum environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA

Radoslav Plánička, manažér programu

Telefón: 0915 331 949

e-mail: planicka@zivica.sk

www.zelenaskola.sk

Za spoločnosť IKEA Bratislava, s.r.o.

Jana Hrubcová, PR

Telefón: 02/48226 102

e-mail: Jana.Hrubcova@ikea.com< Späť