itretisektor | TS: Zahraniční experti budú na Slovensku diskutovať o rozvojovej spolupráci
 • ***Pojednávanie v izbe klienta***

  Môže zariadenie sociálnych služieb umožniť súdu, aby sa hlavné pojednávanie konalo v izbe pacienta, ktorý kvôli svojmu zdravotnému stavu nie je schopný dostaviť sa na súd napriek tomu, že on s takýmto postupom nesúhlasí?
 • ***Vzor zmluvy o charitatívnej reklame***

  V elektronickej knižnici môžete nájsť vzor zmluvy o charitatívnej reklame.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 • Od 25. 5. 2018 začne platiť nová právna úprava týkajúca sa ochrany osobných údajov fyzických osôb. 
  09.05. - 25.05.2018
  *** GDPR ***

TS: Zahraniční experti budú na Slovensku diskutovať o rozvojovej spolupráci

Ľudské práva, budovanie demokracie v Severnej Afrike a ďalšie aktuálne rozvojové témy budú súčasťou Medzinárodnej vedeckej konferencie Rozvoj a demokracia, na ktorej vystúpia viacerí zahraniční spíkri. Nad konferenciou, ktorú organizuje Nadácia Pontis v spolupráci s Fakultou sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v Bratislave, prevzalo záštitu ministerstvo zahraničných vecí.

Minister turizmu a poslanec kenského parlamentu v Keni Danson Mwazo, Geert Laaporte z European Centre for Development Policy Managment z Belgicka a Anna Lekvall z Institute for Democracy and Electoral Assistance zo Švédska budú už vo štvrtok 3. mája diskutovať o podpore demokracie a ďalších aktuálnych rozvojových témach v rámci konferencie, ktorá je jediná svojho druhu na Slovensku. Nebude na nej chýbať ani minister zahraničných vecí a podpredseda vlády Miroslav Lajčák.

Cieľom konferencie je inšpirovať partnerov k zefektívneniu rozvojovej spolupráce a zlepšovaniu kvality rozvojových projektov. „Na konferencii sa stretnú zástupcovia mimovládnych organizácií, akademici, experti a politickí zástupcovia. Našim cieľom je poukázať na nové trendy v rozvojovej spolupráci s dôrazom na ľudské práva a demokraciu v praxi," vysvetľuje Ivana Raslavská, programová koordinátorka Nadácie Pontis. Nadácia má bohaté skúsenosti s projektmi v Bielorusku, na Západnom Balkáne, Egypte, v Keni a v minulosti tiež v Iraku či na Kube.

Slovenská vláda sa v rámci svojej rozvojovej spolupráce zaviazala, že sa bude zameriavať na menej cieľových krajín a menej priorít. Na druhej strane sa však chce viac orientovať na krajiny v núdzi alebo tie, kde môžeme zužitkovať svoje skúsenosti z tranzície a demokratizačného procesu. Jej snahou je poskytnúť efektívnu, rýchlu a priamu pomoc v súlade s princípmi dodržiavania ľudských práv a potrebami daných krajín. „Takéto prístupy si vyžadujú spoluprácu medzi všetkými rozvojovými aktérmi a vedú k motivácii rozvojových krajín a krajín v procese tranzície, aby prevzali zodpovednosť za zmenu a prispievali k rozvoju demokracie,“ dodáva Ivana Raslavská. Medzinárodná vedecká konferencia Rozvoj a demokracia sa uskutoční v Kongresovej sále ministerstva zahraničných vecí v Bratislave. Program konferencie nájdete aj na webovej stránke Nadácie Pontis. Konferencia sa koná s podporou Slovak Aid.

Viac informácií poskytne Petra Nagyová, PR manažérka Nadácie Pontis, mobil: 0917 260 904, e-mail: petra.nagyova@nadaciapontis.sk a Simona Gembická, projektová manažérka nadácie, mobil: 0903 619 549, e-mail: simona.gembicka@nadaciapontis.sk

***************************************************

Nadácia Pontis                              www.nadaciapontis.sk

Nadácia Pontis je jednou z najväčších nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu, presadzuje zodpovedné podnikanie a venuje sa rozvojovej spolupráci. S firmami spolupracuje pri realizácii ich filantropických aktivít a dobrovoľníctva zamestnancov. Poskytuje poradenstvo pri tvorbe filantropickej stratégie. Organizuje ocenenie za zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu Via Bona Slovakia. Spravuje 10 nadačných fondov, prostredníctvom ktorých firmy realizujú svoje darcovské aktivity. Nadácia Pontis je administrátorom združenia Business Leaders Forum. Presadzuje diverzitu na pracoviskách, ochranu životného prostredia v podnikaní, transparentnosť a zavádzanie štandardov v reportovaní zodpovedného podnikania. Projektmi v oblasti demokratizácie a rozvojovej spolupráci podporuje občiansku spoločnosť v Bielorusku a v minulosti aj na Kube. Skúsenosti Slovenska nadobudnuté v procese transformácie spoločnosti využíva na Balkáne. Presadzuje zahraničnú politiku Slovenska a Európskej únie, založenú na hodnotách demokracie, rešpektovaní ľudských práv a solidarite. Od novembra 2009 realizuje program individuálneho darcovstva www.DobraKrajina.sk  . V marci 2010 nadácia spustila on-line grantovanie prostredníctvom www.Darca.sk   a v septembri 2010 program firemného dobrovoľníctva prostredníctvom www.HlavyPomahaju.sk  .


Súbory:

< Späť