itretisektor | TS: Portál ĽudiaĽuďom.sk spúšťa pri príležitosti Dňa matiek špeciálnu stránku
  • ***2% z dane***

    Ak združenie ponúka daňovníkovi, ktorý mu poskytne 2% z dane, možnosť získať polovicu týchto poukázaných prostriedkov ako zľavu na kurzy poskytované združením, je takáto forma v súlade s princípom podpory neziskového sektora?
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Portál ĽudiaĽuďom.sk spúšťa pri príležitosti Dňa matiek špeciálnu stránku

Portál ĽudiaĽuďom.sk spúšťa pri príležitosti Dňa matiek špeciálnu stránku, ktorou chce upozorniť na príbehy slovenských mamičiek v nezávideniahodnej situácii


Ako zmení život ženy narodenie chorého či postihnutého dieťaťa? Ako na to zareagovala rodina? Čím žije matka, ktorá sa musí roky v podstate nonstop starať o svoje dieťa a spoločnosť jej v tom nie je práve nápomocná?

Aj o tom rozprávajú matky, ktoré sa ocitli v tejto situácii v krátkom videofilme na stránke SilneMatky.LudiaLudom.sk  . V úprimných výpovediach sa návštevníci darcovského portálu dozvedia o ich pocitoch, keď zistili, že nie všetko je s bábätkom v poriadku, ako sa s tým vyrovnali a ako denne bojujú s problémami, aké si mnohí ani len nevedia predstaviť.

Zmierená s tým nie som. Neviem, či sa dá zmieriť s postihnutím dieťaťa, ale nehľadám už odpovede na otázky prečo, prečo práve ja,“ hovorí Mária Šárossyová, ktorá je matkou dvoch postihnutých detí, 11-ročného Braňka a 5-ročnej Zorky.

Rozpočty rodín s hendikepovanými deťmi často ledva stačia na pokrytie nevyhnutných výdavkov, na špeciálnu liečbu či rehabilitácie už financií niet. Mnohé matky sa preto obracajú na cudzích ľudí, štedrých darcov aj cez ĽudiaĽuďom.sk.

Prevádzkovateľ portálu tieto výzvy sústredil na špeciálnu stránku.

Deň matiek je príležitosťou, keď sa snažíme poďakovať našim matkám i mamám našich detí za ich obetavosť a lásku. Žiadna mamička to nemá ľahké, no niektoré to majú omnoho ťažšie. Touto špeciálnou stránkou chceme vzdať hold ženám starajúcim sa o deti, ktoré si vyžadujú veľmi náročnú opateru. Chceme ale aj upozorniť na to, že ich rodiny sú neraz v zlej finančnej kondícii a každé jedno euro, určené na liečbu či rehabilitáciu ich potomkov im veľmi pomôže,“ vysvetľuje najnovšiu aktivitu Roland Kyška, riaditeľ 4people, n. o., ktorá prevádzkuje portál ĽudiaĽuďom.sk.

ĽudiaĽuďom.sk je prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku. Jeho základom je internetový portál s prehľadnou databázou výziev na podporu všeobecne prospešných zámerov predložených príjemcami. Portál je otvorený pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc a chcú tu predstaviť svoje výzvy na podporu. Na rozdiel od iných systémov podpory kvalitu žiadostí posudzujú samotní darcovia bez zásahov prevádzkovateľa portálu. Pri rozhodovaní môže darca využiť hodnotenia tzv. overovateľov, ktorí na požiadanie príjemcov overia presnosť a pravdivosť zverejnených informácií v podobe vydaných overení.

Portál ĽudiaĽuďom.sk vznikol na základe mnohých rozhovorov zástupcov Centra pre filantropiu, n. o. a spoločnosti SK-NIC, a. s., ktorá je správcom národnej domény .SK a rozhodla sa prevádzku ĽudiaĽuďom.sk finančne podporovať. Projekt je v záujme internetovej komunity a má podporiť spolupatričnosť ľudí na Slovensku. Od počiatku pri ňom ako partneri stáli najmä spoločnosti SWAN, Anasoft a Združenie miest a obcí Slovenska. Mediálnymi partnermi projektu ĽudiaĽuďom.sk sú televízia TA3 a TASR.

Kontakt pre médiá

Roland Kyška

4people, n. o.

prevádzkovateľ portálu ĽudiaĽuďom.sk

Tel.: 421 917 968 647

e-mail: roland.kyska@4people.sk


< Späť