itretisektor | TS: Do práce na bicykli alebo v aute s kolegami, vyzývajú zamestnancov firmy z Business Leaders Forum
  • ***Osobné údaje***

    V záverečnom článku sme pripravili prehľad povinností, ktoré musí plniž zodpovedná osoba.
  • ***IČO***

    Mnoho právnických osôb neziskového sektora však nevie, ako toto identifikačné číslo získať. Pripravili sme preto prehľad pre jednotlivé MVO.
  • ***Vstup pamiatkového úradu do nehnuteľností cirkvi***

    Je rehoľa povinná umožniť vstup Pamiatkovému úradu do svojich nehnuteľností zaradených ako kultúrne pamiatky?
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Do práce na bicykli alebo v aute s kolegami, vyzývajú zamestnancov firmy z Business Leaders Forum

Do Európskeho týždňa mobility, ktorý odštartuje už túto nedeľu, sa zapájajú aj firmy združené v Business Leaders Forum. Svojich zamestnancov vyzývajú prísť do práce pešo, na bicykli alebo zdieľať auto spolu s kolegami.

Zodpovedné firmy sa snažia mať týždeň mobility celý rok, či už prispievajú zamestnancom na mestskú hromadnú dopravu, umožňujú im prácu z domu alebo poskytujú osobitné miesto pre bicykle,“ vysvetľuje Beata Hlavčáková, programová riaditeľka Nadácie Pontis a výkonná riaditeľka Business Leaders Forum združujúce firmy, ktoré sa na Slovensku zaviazali zodpovedne podnikať.

Európsky týždeň mobility (16. až 22. september) je najrozšírenejšia svetová kampaň na podporu udržateľnej dopravy. Mestá sa do nej každoročne zapájajú, aby zvýšili povedomie ľudí o vplyve dopravy na klimatické zmeny a na kvalitu života v mestách a zároveň poukázali na alternatívne formy dopravy ako je využívanie bicyklov, verejnej dopravy alebo pešej chôdze.

Východoslovenská a Západoslovenská energetika sa verejnými podujatiami rozhodli rozšíriť povedomie o elektromobilite. Bratislavčania si už v nedeľu 16. septembra na námestí Eurovea budú môcť vyskúšať jazdu na elektromobiloch, vyrobiť miešaný nápoj alebo kávu v kávovare so šliapacím pohonom, ale tiež zahrať futbal s elektrickými robotmi. Pre Košičanov bude na Hlavnej ulici počas celého týždňa k dispozícii elektro taxislužba, pričom taxikármi budú dobrovoľníci z radov zamestnancov.

Spoločnosti Slovnaft, Orange a Slovak Telekom dlhodobo ponúkajú svojim zamestnancom na svojich intranetoch možnosť zdieľať auto do práce i z nej spolu s kolegami. V Slovak Telekome chcú tiež motivovať zamestnancov, aby viac kráčali pomocou krokomerov alebo cez aplikáciu v smartfóne. Za nachodené kroky vysadia v Tatrách nové stromy. Slovnaft na vybraných čerpacích staniciach spúšťa cykloservis a tiež prvú rýchlo nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Zelenú myšlienku Európskeho týždňa mobility môžu posilniť aj zamestnanci spoločnosti Orange tým, že svoje staré nepoužívané mobily odovzdajú priamo vo firme na recykláciu.

Business Leaders Forum, ktoré tento rok spoluorganizuje obľúbenú cyklojazdu ulicami Bratislavy, vyzýva všetkých Bratislavčanov, aby na svojich bicykloch prišli podporiť Európsky deň bez áut. Cyklojazda štartuje v sobotu 22.septembra o 18:00 hodine z námestia SNP a vítané sú bicykle, korčule, kolobežky, ale aj detské kočíky. Hlavnými organizátormi cyklojazdy sú Bratislava-Inline a Cyklokoalícia.

*******************

Nadácia Pontis                              www.nadaciapontis.sk

Nadácia Pontis je jednou z najväčších grantových nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu, presadzuje zodpovedné podnikanie a venuje sa rozvojovej spolupráci. S firmami spolupracuje pri realizácii ich filantropických aktivít a dobrovoľníctva zamestnancov. Nadácia Pontis je administrátorom združenia Business Leaders Forum, ktoré presadzuje spokojnosť zamestnancov a rôznorodosť na pracoviskách, ochranu životného prostredia, transparentnosť v podnikaní a zavádzanie štandardov v reportovaní zodpovedného podnikania. Jeho členmi je 23 firiem, ktoré sa zaviazali podnikať zodpovedne. Nadácia Pontis organizuje ocenenie za zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu Via Bona Slovakia. Spravuje 10 nadačných fondov, prostredníctvom ktorých firmy realizujú svoje darcovské aktivity. Projektmi v oblasti demokratizácie a rozvojovej spolupráce podporuje občiansku spoločnosť v Bielorusku i v Moldavsku a v minulosti tiež na Kube. Skúsenosti Slovenska nadobudnuté v procese transformácie spoločnosti využíva na Balkáne. Presadzuje zahraničnú politiku Slovenska a Európskej únie, založenú na hodnotách demokracie, rešpektovaní ľudských práv a solidarite. Prostredníctvom darcovského portálu DobraKrajina.sk môžu darcovia podporiť projekty, ktoré sú im najbližšie.


< Späť