itretisektor | TS: Februárovou lajfkou oslávi Voices 5 rokov

TS: Februárovou lajfkou oslávi Voices 5 rokov

Stroon, Kasioboy, Longital, Kaspian, Michal Kaščák, Koloman K. Bagala a 5 rokov Voices. To je program dvadsiateho ôsmeho pokračovania série multižánrových podujatí Voices Live, ktoré sa uskutoční 28. februára o 19.00 v bratislavskom divadle Heineken Tower Stage. Popri oslave dosiahnutých výsledkov sa bude hovoriť o aktuálnych projektoch a budúcnosti organizácie.

Voices si za 5 rokov získala svoje miesto medzi neziskovými organizáciami a známa je aj širšej komunite. Slobodné rozmýšľanie, tvorivosť a dobroprajnosť na Slovensku tím Voices od roku 2008 podporil:

•    nakrútením 160 krátkych filmov o neziskových projektoch a nemainstreamovej hudbe,

•    zorganizovaním vyše 90 seminárov pre zástupcov z viac ako 200 neziskových organizácií,

•    usporiadaním 27 kultúrnych podujatí Voices Live v Bratislave, Žiline a Košiciach,

•    prípravou neformálnej celoslovenskej konferencie Jump 2012,

•    slovenským prekladom a distribúciou knihy Sarah Durham Rozvoj značky neziskovej organizácie.

V živote je toho našťastie omnoho viac, ako ukazujú hlavné správy v televízii či príspevky politikov v parlamente. Veľa ľudí robí užitočné a poctivé veci. Nám sú sympatickí tí, ktorí hľadajú vlastnú cestu, nepodliehajú móde a túžbe po popularite. Pred piatimi rokmi sme sa rozhodli niečím prispieť aj my. Či sa nám to podarilo, musia posúdiť iní. Krajšiu oslavu, ako stretnúť priateľov na lajfke, si neviem predstaviť,“ hovorí Ivan Ježík, riaditeľ Neziskovej organizácie Voices. Program februárovej lajfky budú moderovať Andrea Gajdošová a Ivan Ježík.

Diváci sa môžu tešiť na niekoľko zážitkov:

•    Michala Kaščáka a vôbec prvý film z produkcie Voices,

•    vesmírom inšpirovaný projekt Kasioboy,

•    zvukových cestovateľov Longital,

•    všestranného hudobného experimentátora Stroona,

•    vydavateľa dobrých kníh Kolomana K. Bagalu,

•    Zuzku Milatovú z petržalskej nízkoprahovej organizácie Kaspian.

Pódium doladí kartónový nábytok z Greenoffice.sk. Po programe bude pre návštevníkov pripravené občerstvenie od Občianskeho združenia Živa (nástupca Chránenej kaviarne Medzi nami), handmade výrobky od dizajnérov združených na portáli SAShE.sk a výber zaujímavých kníh z vydavateľstva KK Bagala. Voices Live 28 bude vo štvrtok 28. februára 2013 od 19:00 do 21:00 hod. v divadle Heineken Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave. Priamy prenos a záznam bude možné sledovať na www.metoo.sk/voicestv.

Hlavným partnerom podujatia je Nadácia Orange. Podujatie podporili partneri Heineken Tower Stage, SAShE.sk a Greenoffice.sk a mediálni partneri Rádio_FM a MeToo. Viac na www.voices.sk/voices_live_28 . Predpredaj vstupeniek v cene 5 € v sieti Ticketportal.

Kontakt

Žofia Teplická, tel.: 0904 033 120, e-mail: zofia.teplicka@voices.sk, www.voices.sk

--------------------------------------------

Kultúrne podujatia Voices Live začali vo februári 2009 v bratislavskom klube A4 - nultý priestor a neskôr pokračovali v Heineken Tower Stage. Neformálne sa v nich predstavili viaceré neziskové projekty a iniciatívy. V programe sa objavili sochári, výtvarníci, dizajnéri, fotografi, architekti a organizátori výstav či festivalov. Krátke vystúpenia odohrali interpreti ako Longital, Puding pani Elvisovej, From Our Hands, Katka Koščová, Plastic Swans, The Uniques, Moustache, Noisecut, Ink Midget & Pjoni, či Lavagance, Diego, Datasystem alebo Bene. Publiku svoju tvorbu predstavili slovenskí spisovatelia Daniel Hevier, Veronika Šikulová, Pavol Rankov, Ivana Dobrakovová, Márius Kopcsay, Monika Kompaníková, Balla či Pavel Vilikovský a viacerí ďalší.< Späť