itretisektor | TS: Darček, ktorým potešíte svojho blízkeho... a zároveň aj niekoho na opačnom konci sveta
 • Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017

  Posledný deň uplynie 15.12.2016. Nepremeškajte šancu stať sa prijímateľom podielu zaplatenej dane. Viac info v políčku 2% z dane.
 • Ochrana osobných údajov

  O nevyhnutných opatreniach v rámci organizovania konferencie sa dočítate v prípadovej štúdii.
 • Povinnosť zriadeného prístupu riaditeľa do elektronickej schránky

  Viac v spracovanej prípadovej štúdii.
 • Zmeny v školskej legislatíve - schválené NRSR v prvom čítaní

  Stredné odborné školy pozor. V rámci prvého čítania bola schválená novela zákona o pedagogických zamestnancov a školského zákona. Zmeny sa týkajú SOŠ. Viac v spracovanej legislatívnej správe.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  01.09. - 15.12.2016
  Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017
 • Po tomto termíne sa už dodatočne nedá zaregistrovať! 
  15.12. - 15.12.2016
  Posledný deň na registráciu do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017
 •  
  31.12. - 31.12.2016
  Posledný deň na použitie financií z 2%, získaných na účet v roku 2015 (za rok 2014)
 • Notárskou komorou SR. 
  15.01. - 15.01.2017
  Zverejnenie Zoznamu prijímateľov 2% pre rok 2017
 • Finančným riaditeľstvom SR 
  31.01. - 31.01.2017
  Zverejnenie ročného prehľadu prijímateľov 2% za rok 2016
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €

TS: Darček, ktorým potešíte svojho blízkeho... a zároveň aj niekoho na opačnom konci sveta

Hľadáte tip na originálny vianočný darček? Ste v strese, nemáte čas a nechcete na poslednú chvíľu kupovať zbytočnosti? UNICEF tieto Vianoce ponúka jedinečnú príležitosť venovať dar, ktorý poteší hneď viackrát. Urobíte tak radosť sebe i svojim známym, ale najmä darujete deťom v najchudobnejších častiach sveta šancu na lepší život.

Reč je o Darčeku pre život, originálnom spôsobe viacnásobného obdarovania. Darčeky pre život môžu mať podobu napríklad vakcín proti tetanu či detskej obrne, tabliet na čistenie vody, školských pomôcok, impregnovanej moskytiéry pre celú rodinu, terapeutickej výživy pre podvyživené dieťa, kufríka prvej pomoci či dokonca celej prenosnej školy v krabici pre až 40 detí.

Celý proces funguje veľmi jednoducho. Cez internet si vyberiete konkrétny predmet, ktorý má podľa vás najväčší zmysel a tiež podľa toho, koľko sa hodláte do darčeka investovať. Presný počet darčekov, ktoré cez internet zakúpite, dodá UNICEF zo svojho centrálneho skladu v Kodani prostredníctvom svojich špecialistov do krajín, kde sú pre deti najviac potrebné. Nákupom Darčeka pre život tak môžete sami rozhodnúť, akým spôsobom má UNICEF deťom pomôcť. Vy zároveň dostanete darčekový certifikát, ktorý môžete aj s venovaním dať ako originálny darček pod stromček svojim blízkym. Skrátka, namiesto toho, aby ste hľadali klasické darčeky, môžete tento rok darovať na Vianoce niekomu skvelý pocit, že ste spoločne pomohli zachrániť život dieťaťa.

Vianoce sú často spájané so zázrakmi a v prípade Darčeka pre život je to naozaj tak. Už aj malá suma totiž dokáže doslova zázraky. Ceny darčekov začínajú pri 5 eurách a napríklad 5,05 eur je suma balíka vakcín proti smrteľnému tetanu. Za túto sumu darujete 100 dóz vakcíny, ktoré ochránia sto novorodencov od neuveriteľne bolestivého a nebezpečného ochorenia. V Afrike zabije malária každých 30 sekúnd jedno dieťa. Existuje však jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako tejto zákernej chorobe predchádzať. Práve týmto deťom a ich rodinám môžete na Vianoce darovať moskytiéry, ktoré iba za 6,50 eur ochránia až dve rodiny pred nebezpečným bodnutím komára. Pre deti v chudobných krajinách Afriky a Ázie je zázrak, keď z nich vyrastú vzdelaní ľudia. A pritom tak málo stačí k tomu, aby mali ku vzdelaniu prístup. Prostredníctvom UNICEF môžete darovať až 3 učebnice v lokálnom jazyku deťom aj do tých najviac vzdialených kútov sveta. A tento dar vás bude stáť iba 9,39 eur. Ak vás príprava vianočného štedrovečerného stola inšpiruje k uvažovaniu nad osudmi tých, ktorí nemajú toľko šťastia ako my, môžete zvážiť aj ďalší výnimočný Darček pre život. Váš dar v hodnote 52,85 eur UNICEF premení na 150 vreciek špeciálnej terapeutickej výživy, ktorá pomôže vrátiť zdravie až 50 podvyživeným deťom. To znamená pre jedno dieťa 3 vrecká, každé s hmotnosťou 92 gramov a výživovou hodnotou 2000 kJ.

Možností ako dá priniesť zmena do životov najviac ohrozených detí sveta, je ešte oveľa viac. Kompletný zoznam Darčekov pre život a bližšie informácie o projekte UNICEF nájdete na stránke www.unicef.sk/darceky.


www.unicef.sk


< Späť