itretisektor | TS: Konferencia „Kríza a tretí sektor“ ponúkne inšpirácie pre občiansku spoločnosť
 • ***Pojednávanie v izbe klienta***

  Môže zariadenie sociálnych služieb umožniť súdu, aby sa hlavné pojednávanie konalo v izbe pacienta, ktorý kvôli svojmu zdravotnému stavu nie je schopný dostaviť sa na súd napriek tomu, že on s takýmto postupom nesúhlasí?
 • ***Vzor zmluvy o charitatívnej reklame***

  V elektronickej knižnici môžete nájsť vzor zmluvy o charitatívnej reklame.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 • Od 25. 5. 2018 začne platiť nová právna úprava týkajúca sa ochrany osobných údajov fyzických osôb. 
  09.05. - 25.05.2018
  *** GDPR ***

TS: Konferencia „Kríza a tretí sektor“ ponúkne inšpirácie pre občiansku spoločnosť

29. a 30. marca 2012 sa v bratislavskej Gallerii Cvernovka uskutoční stretnutie mimovládnych neziskových organizácií (MNO), verejných, firemných a individuálnych donorov a jednotlivcov, ktorých zaujíma, ako ovplyvní súčasná ekonomická a sociálna kríza tretí sektor, jeho rast a možnosti financovania. Akcia je organizovaná Európskym kontaktným bodom za spolupráce ďalších spoluorganizátorov.

Na dvojdňovej konferencii „Kríza a tretí sektor: inšpirácie pre občiansku spoločnosť“, ktorá sa koná v alternatívnych industriálnych priestoroch starej továrne na cverny, vystúpi takmer tridsať rečníkov z mimovládneho, verejného aj súkromného sektora. Zamyslia sa nad dopadmi krízy na občiansku spoločnosť z rôznych pohľadov, ako aj predstavia inovatívne prístupy a príklady dobrej praxe k téme udržateľnosti MNO. Hlavným rečníkom konferencie je Karl H. Richter (UK), ktorý pôsobí ako nezávislý konzultant pre investície do sociálneho dopadu. Vystúpi na úvod konferencie vo štvrtok 29. marca s prednáškou Kríza ako príležitosť a tiež povedie workshop o možnostiach sociálneho podnikania v piatok 30. marca.

"Cieľom podujatia je poskytnúť čo najväčší priestor pre dialóg a vzájomnú inšpiráciu. S týmto zámerom sme celé štvrtkové popoludnie vyhradili pre otvorené diskusné fórum o témach, ktoré si vyberú samotní účastníci podujatia – tzv. Open Space,“ hovorí Mirka Ľachká z Európskeho kontaktného bodu, ktorý je hlavným organizátorom podujatia.

Štvrtkový večer doplní burza dobrovoľníckych príležitostí, v rámci ktorej sa najmä študenti vysokých škôl budú môcť oboznámiť s aktivitami neziskových organizácií a ich aktuálnymi ponukami na dobrovoľnícke stáže. V piatok doobeda si účastníci konferencie budú môcť vybrať z paralelne prebiehajúcich workshopov a vymeniť si na nich skúsenosti na témy eurofondov, dobrovoľníctva, samofinancovania, ako aj individuálneho a firemného fundraisingu, či sociálneho podnikania.

Keďže si uvedomujeme, že mnohé neziskové organizácie sú dnes v kritickej finančnej situácii a nemôžu si dovoliť konferenčné poplatky, podujatie je bezplatné. Toto ocenilo množstvo neziskových organizácií, čo dokazuje aj aktuálny počet vyše 140 prihlásených organizácií a jednotlivcov z celého Slovenska,“ dopĺňa Lucia Faltinová z Fóra donorov, ktoré je jedným zo spoluorganizátorov podujatia.

Registrácia na konferenciu je možná do stredy 28. marca, 12:00 prostredníctvom webovej stránky  http://www.europapreobcanov.sk/konferencia .

Kríza a tretí sektor: inšpirácie pre občiansku spoločnosť

Miesto konania:     Galleria Cvernovka, Páričkova 18, Bratislava

Termín:          29.– 30. marec 2012

Organizátori:     Európsky kontaktný bod, Fórum donorov, Centrum pre filantropiu, Kultúrny kontaktný bod, Manageria, Slovenské centrum fundraisingu, Galleria Cvernovka, Priatelia zeme – CEPA

Program podujatia: http://www.europapreobcanov.sk/program/

Kontaktná osoba: Lucia Faltinová, výkonná riaditeľka, Fórum donorov, tel.: 0904 023 121, faltinova@donorsforum.sk


< Späť