itretisektor | Použili ste "zlé" tlačivo Vyhlásenia?
  • Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017

    Posledný deň uplynie 15.12.2016. Nepremeškajte šancu stať sa prijímateľom podielu zaplatenej dane. Viac info v políčku 2% z dane.
  • Ochrana osobných údajov

    O nevyhnutných opatreniach v rámci organizovania konferencie sa dočítate v prípadovej štúdii.
  • Povinnosť zriadeného prístupu riaditeľa do elektronickej schránky

    Viac v spracovanej prípadovej štúdii.
  • Zmeny v školskej legislatíve - schválené NRSR v prvom čítaní

    Stredné odborné školy pozor. V rámci prvého čítania bola schválená novela zákona o pedagogických zamestnancov a školského zákona. Zmeny sa týkajú SOŠ. Viac v spracovanej legislatívnej správe.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  •  
    01.09. - 15.12.2016
    Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017
  • Po tomto termíne sa už dodatočne nedá zaregistrovať! 
    15.12. - 15.12.2016
    Posledný deň na registráciu do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017
  •  
    31.12. - 31.12.2016
    Posledný deň na použitie financií z 2%, získaných na účet v roku 2015 (za rok 2014)
  • Notárskou komorou SR. 
    15.01. - 15.01.2017
    Zverejnenie Zoznamu prijímateľov 2% pre rok 2017
  • Finančným riaditeľstvom SR 
    31.01. - 31.01.2017
    Zverejnenie ročného prehľadu prijímateľov 2% za rok 2016
  •  
    31.05. - 31.05.2017
    Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
  •  
    31.05. - 31.05.2017
    Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €

Použili ste "zlé" tlačivo Vyhlásenia?

Požiadali sme Finančnú správu o zaujatie stanoviska, na základe čoho daňové úrady neakceptujú toto "zlé" tlačivo Vyhlásenia -  prinášame ich odpoveď:

 "V súvislosti so zverejneným neaktuálnym vzorom tlačiva „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane“, ak sa daňovníci rozhodnú poukázať podiel zaplatenej dane prostredníctvom iného tlačiva ako je doporučené a ak použité tlačivo obsahuje údaje uvedené vo vzore tlačiva resp. obsahuje údaje podľa § 50 ods. 3 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov bude ho finančná správa akceptovať. Aj keď bude v tlačive v riadku 12 uvedená už neplatná suma minimálnej výšky poukázania ( t.j. 3,32 eur, táto je vyššia ako má možnosť daňovník poukázať v tomto roku t.j. 3 eurá) nebude to mať vplyv na poukázanie správnej výšky poukázanej sumy.

Na základe uvedeného, DÚ budú rešpektovať každé vyhlásenie, ktoré bude obsahovať údaje podľa § 50 ods. 3 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov".

Mgr. Patrícia Macíková

hovorca finančnej správy


< Späť