itretisektor | TS: Hudba, horor, sestry, bratia a všeličo iné na septembrovej lajfke
 • Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017

  Posledný deň uplynie 15.12.2016. Nepremeškajte šancu stať sa prijímateľom podielu zaplatenej dane. Viac info v políčku 2% z dane.
 • Povinnosť zriadeného prístupu riaditeľa do elektronickej schránky

  Viac v spracovanej prípadovej štúdii.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  01.09. - 15.12.2016
  Registrácia do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017
 • Po tomto termíne sa už dodatočne nedá zaregistrovať! 
  15.12. - 15.12.2016
  Posledný deň na registráciu do Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2017
 •  
  31.12. - 31.12.2016
  Posledný deň na použitie financií z 2%, získaných na účet v roku 2015 (za rok 2014)
 • Notárskou komorou SR. 
  15.01. - 15.01.2017
  Zverejnenie Zoznamu prijímateľov 2% pre rok 2017
 • Finančným riaditeľstvom SR 
  31.01. - 31.01.2017
  Zverejnenie ročného prehľadu prijímateľov 2% za rok 2016
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali na účet z 2% viac ako 3320 €
 •  
  31.05. - 31.05.2017
  Posledný deň na zverejnenie špecifikácie použitia financií z 2% a auditu organizácie v Obchodnom Vestníku u tých organizácií, ktoré v roku 2015 získali z 2% viac ako 33000 €

TS: Hudba, horor, sestry, bratia a všeličo iné na septembrovej lajfke

Kultúrne podujatie Voices Live 36 sa uskutoční vo štvrtok 25. septembra v bratislavskom Divadle Tower Stage. Pozvanie prijali skupina Zlokot, dizajnér a keramikár Jakub Liška z dielne modranska, spisovateľka Zuska Kepplová a sesterský hudobný projekt Genius Locci. Diváci v premiére uvidia dokumentárny film Viery Čákanyovej Nepočujúca väčšina. Moderátori sa porozprávajú s Róbertom Slovákom o filme Prvý slovenský horor a Dušanom Jaurom o programe Školy pre budúcnosť. Pre sprístupnenie podujatie ľudom so sluchovým znevýhodnením bude jeho podstatná časť tlmočená do posunkového jazyka.

Po letnej prestávke pripravila Voices už tridsiate šieste pokračovanie série kultúrnych podujatí, ktoré v dvojhodinovom programe spájajú premietanie krátkych filmov, čítačky slovenskej literatúry, rozhovory so zaujímavými hosťami a akustické koncerty mladých skupín. „Zámerom organizátorov je aj teraz ponúknuť návštevníkom kvalitnú pôvodnú slovenskú tvorbu a sympatický spôsob ako bližšie spoznať tvorivých ľudí,” hovorí Ivan Ježík z Voices.

Ťahákom bude isto hudobná skupina Zlokot. Žánrovo ich vôbec nie je možné jednoznačne zaškatuľkovať. Radi experimentujú a ich repertoár je pestrým mixom od hip-hopu až po punk. Projekt dvoch sestier - Genius Locci, ktorých hudba má podľa odborníkov svetové kvality, predstavuje zase najmä vlastné zážitky, nálady a pocity vložené do harmonických melódií, ktorých originálna a úprimná krása sa dotkne každého.

Tradície ručne robenej úžitkovej keramiky zdobenej originálnymi modernými vzormi priblíži Jakub Liška z dielne modranska. O tom, ako z nevýhody spraviť výhodu a o nakrúcaní s nehercami, povie niečo Róbert Slovák, producent Prvého slovenského hororu. Nielen o novodobých nomádoch nám zase porozpráva Zuska Kepplová, ktorá za prózu Buchty švabachom získala nomináciu na Anasoft litera 2012. Na podujatí si budeme čítať z jej najnovšej knihy 57 kilometrov od Taškentu. Od Dušana Jauru, riaditeľa z Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa, sa dozvieme viac o vzdelávacom programe Školy pre budúcnosť.

Mimoriadnym zážitkom bude premiéra krátkeho filmu Nepočujúca väčšina. Dokumentaristka Viera Čákanyová ho nakrúcala so súrodencami Palim a Róbertom Šarinovcami. Je o živote bratov – nepočujúcom podnikateľovi a tlmočníkovi posunkového jazyka. Práve pre sprístupnenie podujatia ľudom so sluchovým znevýhodnením bude jeho podstatná časť tlmočená do posunkového jazyka.

Vstupné na podujatie, ktoré sa koná vo štvrtok 25. septembra o 19:00, je 5 eur. Večerom divákov prevedú moderátori Andrea Gajdošová a Ivan Ježík. Lístky je možné si kúpiť v sieti Ticketportal. Priamy prenos a záznam bude možné sledovať na www.metoo.sk/voicestv.

Hlavným partnerom podujatia je Nadácia Orange. Podujatie podporili partneri Divadlo Tower Stage, Goodone a mediálni partneri Rádio_FM a MeToo.sk. Projekt bol podporený Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis

v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia na podporu sociálnych zmien.


www.voices.sk, www.jumpslovensko.sk, 10.09.2014


< Späť