itretisektor | Vzťah štatutárneho orgánu, zástupcu riaditeľa školy a zriaďovateľa školy
  • Postup krokov na registráciu do Zoznamu prijímateľov - zaktualizovaný

    Viac informácií môžete nájsť v tlačovej správe, uverejnenej v dolnej časti portálu.
  • ***Zdaňovanie autorských odmien po novom***

    Vypracovali sme pre Vás odborný článok, zameraný na zmeny týkajúce sa zdaňovania autorských odmien.
  • Prečo „novela zákona o športe“ nemení postavenie profesionálnych športovcov?

    Viac na túto tému v odbornom článku.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

Vzťah štatutárneho orgánu, zástupcu riaditeľa školy a zriaďovateľa školy

Zákon č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve v platnom znení vymedzuje v § 10 pôsobnosť krajských školských úradov. Ich pôsobnosť je síce zhodná so sídlami a s územnými obvodmi samosprávnych krajov, avšak každý školský úrad poskytuje v zmysle § 11 ods. 4 spomínaného zákona poradenskú činnosť, ktorá vychádza z platnej právnej legislatívy, tzn. každé stanovisko krajského školského úradu je v mnohých prípadoch určitou inšpiráciou pri aplikácii všeobecných právnych predpisov, aj napriek skutočnosti, že je vydané v rámci jeho územnej pôsobnosti.

Stanovisko, ktoré je použité v tomto dokumente bolo vydané Krajským školským úradom v Trenčíne a zaoberá sa problematikou vzájomného vzťahu zriaďovateľa, štatutárneho orgánu a riaditeľa školy.



Obsah je prístupný len pre registrovaných užívateľov.
Prosím prihláste sa, alebo ak ešte nie ste registrovaný, registrujte sa.