itretisektor | Vznik organizácie a registrácia na 2%

Vznik organizácie a registrácia na 2%

Organizácia vznikla 22.12.2009. Môže sa už ísť registrovať do Zoznamu prijímateľov na rok 2011, keď do posledného dňa na registráciu (15.12.2010) neuplynie ešte celý rok? Áno. Zákon o dani z príjmov, §50 ods. 6 písm. e) požaduje, aby organizácia vznikla najneskôr V KALENDÁRNOM ROKU pred tým, ako sa pôjde registrovať k notárovi do Zoznamu prijímateľov. Teda na registráciu do Zoznamu prijímateľov na rok 2011 stačí, aby organizácia vznikla kedykoľvek v roku 2009 (aj 31.12.2009)

< Späť