itretisektor | TS: Mikulášsky darček pre nevidiacich ľudí
 • Užitočné rady pri ukladaní účtovnej závierky a výročnej správy do registra

  Vypracovali sme pre Vás odborný článok zameraný na praktické situácie, ktoré MNO vystali v súvislosti s ukladaním ich účtovných závierok a výročných správ do registra účtovných závierok.
 • Vzdanie sa nároku na stravovanie zamestnancom

  Vypracovali sme pre Vás prípadovú štúdiu zameranú na postup v prípade, ak sa zamestnanec vzdá svojich nárokov na stravovanie resp. stravných poukážok.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 • do verejnej časti registra účtovných závierok 
  15.01. - 15.07.2015
  Nezisková organizácia - Povinnosť uložiť výročnú správu
 • do 31.7.2015 
  25.06. - 31.07.2015
  Povinnosť vyúčtovať zbierky ukončené podľa starého Zákona o verejných zbierkach do 31.7.2015

TS: Mikulášsky darček pre nevidiacich ľudí

Mikulášsky darček pre nevidiacich ľudí

Nedávno si celý svet pripomenul Svetový deň nevidiacich, ktorý bol 13. novembra 2010. Pri tejto príležitosti organizuje Základná organizácia Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska v Púchove spolu s mestom Púchov benefičný koncert.

„Ľudia vnímajú svet okolo seba častokrát veľmi povrchne. Vidia iba to, čo je priamo pred nimi. Veľakrát sme nevšímaví, ľahostajní, možno až sebeckí a neochotní pomôcť tam, kde to je treba. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli obdarovať nevidiacich ľudí a pripraviť v predmikulášsky večer benefičný koncert na ich podporu,“ uviedla Emília Luhová, predsedníčka Základnej organizácie ÚNSS Púchov.

Benefičný koncert sa pripravuje v spolupráci s mestom Púchov a uskutoční sa:

5.decembra 2010 o 16:00 hod.

Evanjelický kostol v Púchove

Pozvanie na koncert prijali žiaci a absolventi ZUŠ v Púchove a ich učitelia. Hlavným hosťom programu bude Katarína Hasprová, slovenská muzikálová speváčka.

Prostredníctvom benefičného koncertu chcú dať organizátori príležitosť štedrým darcom na prejavenie pomoci. Za výťažok z koncertu bude nevidiacim a slabozrakým ľuďom poskytnutá bezprostredná pomoc za cestou k ich plnohodnotnému životu. Vstupné na koncert je formou dobrovoľného príspevku.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska je občianske združenie, ktoré združuje nevidiacich a slabozrakých občanov, ich priaznivcov, priateľov a rodičov. V súčasnosti má viac ako 5 000 členov združených v 69 základných organizáciách. Svoje služby, poradenstvo a aktivity poskytuje zrakovo postihnutým ľuďom v každom kraji Slovenska. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska vznikla v roku 1990 a 7. apríla oslávila 20. výročie svojho založenia.

Kontakt:

Karola Pavlíková, tlačová referentka ÚNSS

Tel.: 02/692 03 429

e-mail: karola.pavlikova@unss.sk

www.unss.sk< Späť