itretisektor | TS: Nadácia Pontis hľadá firmy so zodpovedným biznisom
 • Zjednodušenie administratívy pre MNO - vyplňte krátky dotazník

  vyplňte nás dotazník, v sekcii \"Výskumný inštitút\" a pomôžte nám získať relevantné podklady.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 • Žiadne udalosti.

TS: Nadácia Pontis hľadá firmy so zodpovedným biznisom

Nadácia Pontis otvorila nominácie na Via Bona Slovakia za rok 2013. Prestížne ocenenie každý rok vyzdvihuje inšpiratívne projekty firiem v oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania.

Aj tento rok hľadáme firmy, ktoré dokážu inšpirovať svojimi nadštandardnými službami pre zákazníkov a férovosťou k ďalším partnerom, ústretovými podmienkami pre zamestnancov a pozitívnym vplyvom na životné prostredie a svoje okolie. Cena Via Bona znovu prinesie to najinšpiratívnejšie, čo sa v zodpovednom podnikaní a filantropii udialo v uplynulom roku,“ hovorí programový riaditeľ Nadácie Pontis Pavel Hrica. Firmy si podľa neho už dnes nekladú otázku, či treba vo svojom podnikaní posilňovať zodpovednosť. Stále viac ich k tomu núti verejnosť, médiá, vláda i zamestnanci. Hlavnou výzvou je, ako to robiť a aké riešenia prinášať, aby mali väčší úžitok pre spoločnosť i firmu samotnú.

Na ocenenie Via Bona Slovakia sa môžu nominovať firmy alebo ich môžu prihlásiť neziskovky, s ktorými na projektoch spolupracovali. Tip na firmu, ktorá si zaslúži ocenenie za svoje správanie, môže dať i ktorýkoľvek jednotlivec. O víťazoch v siedmich kategóriách rozhodnú experti na zodpovedné podnikanie. „Novinkou 14. ročníka Via Bona Slovakia bude aj Cena verejnosti. Slováci svojím hlasovaním sami rozhodnú, ktorá firma si podľa nich najviac zaslúži ocenenie,“ dodáva Pavel Hrica.

Nadácia Pontis znovu vylepšila hodnotiaci proces. Oproti minulému roku budú pred hodnotiacou komisiou osobne prezentovať svoje nominácie všetky firmy, ktoré postúpia do užšieho výberu. Využiť dokonca môžu aj pomoc odborníkov z TEDxBratislava.

Prihlášky možno podávať do piatka 14. februára. Stačí vyplniť nominačný hárok v príslušnej kategórii a poslať ho e-mailom na adresu viabona@nadaciapontis.sk.

Kategórie ocenenia Via Bona Slovakia za rok 2013:

 • Zodpovedná veľká firma
 • Zodpovedná malá firma
 • Zelená firma
 • Skvelý zamestnávateľ
 • Férový hráč na trhu
 • Podporovateľ dobrovoľníctva
 • Dobrý partner komunity

Nadácia Pontis odovzdá ocenenia víťazom počas galavečera Via Bona Slovakia, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 10. apríla 2014 v Starej tržnici v Bratislave.

Podrobné informácie a podklady k prihláseniu sa nachádzajú na www.viabona.sk.


www.nadaciapontis.sk

Nadácia Pontis je jednou z najväčších nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu, presadzuje zodpovedné podnikanie a venuje sa rozvojovej spolupráci. Nadácia spolupracuje s firmami pri realizácii ich filantropických aktivít a vedie ich k dobrovoľníctvu zamestnancov. Spravuje 18 nadačných fondov, prostredníctvom ktorých podporuje projekty neziskových organizácií na Slovensku. Zodpovedné firmy združuje v Business Leaders Forum. V oblasti demokratizácie a rozvojovej spolupráce podporuje občiansku spoločnosť v Bielorusku a v Moldavsku. Skúsenosti z procesu transformácie Slovenska zdieľa v krajinách západného Balkánu a v Tunisku. Zvyšuje počítačovú gramotnosť učiteľov a študentov na vybraných školách a v juhovýchodnej Keni. Študentov na Slovensku vzdeláva v oblasti rozvojovej spolupráce. Presadzuje zahraničnú politiku Slovenska a Európskej únie, založenú na hodnotách demokracie, rešpektovaní ľudských práv a solidarite.


< Späť