itretisektor | TS: Jana Kirschner vystúpi na Voices Live 33

TS: Jana Kirschner vystúpi na Voices Live 33

Jana Kirschner vydala vlani jeden z najlepšie hodnotených albumov roku 2013 Moruša: biela, z ktorého pre návštevníkov speváčka odohrá 4-5 skladieb. Zároveň na pódiu prezradí viac o procese tvorby, nahrávaní, koncertovaní a chystanom pokračovaní albumu s názvom Moruša: čierna, ktoré je naplánované na jeseň 2014 na značke Slnko Records. V tom istom vydavateľstve vydala koncom roka 2013 košická skupina Kolowrat svoj tretí album Pobiť sa / utiecť. Skupina charakteristická naliehavým prejavom a špecifickou lyrikou svojich textov sa predstaví v netradičnej akustickej polohe a publiku ukáže svoje skladby v odhalenej autentickej podobe.

Na lyrické texty nadviaže čítačka najnovšej knihy spisovateľky a herečky Zuzany Cigánovej Špaky v tŕní. Autorka v nej parodizuje slávnu románovú ságu pomocou majstrovskej hry so slovom a s citom pre rytmus a detail. Tanečník a choreograf Lacko Cmorej je členom nadnárodného tanečno-umeleckého zoskupenia CreDance a tvorivo sa podieľa aj účinkuje v mnohých muzikáloch, tanečných, činoherných alebo pohybových divadelných predstaveniach, televíznych reláciách, či festivaloch. Na Voices Live vystúpi s hudobným doprovodom Martina Geišberga.    

Internetovú poradňu pre mladých - projekt IPčko.sk návštevníci najprv spoznajú prostredníctvom krátkeho filmu zo série Nápad sa ráta o denne poskytovanej pomoci mladým ľuďom v ťažkej situácii. Okrem toho príde na pódium aj Marek Madro, ktorý porozpráva o ďalších aktivitách projektu. Spoločnosť Websupport patrí už vyše 10 rokov medzi najúspešnejšie slovenské webhostingové firmy a prečo je to tak prezradí jej zakladateľ a riaditeľ Michal Truban.

Večerom budú sprevádzať Andrea Gajdošová a Ivan Ježík. Po programe bude možné zakúpiť si albumy a knihy od účinkujúcich a dobré veci z Kaviarne Zrnko.

Voices Live 33 sa koná vo štvrtok 20. februára 2014 o 19:00 hod. v Divadle Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave. Predpredaj vstupeniek v cene 5 € v sieti Ticketportal. Priamy prenos a záznam bude možné sledovať na www.metoo.sk/voicestv.

Hlavným partnerom podujatia je Nadácia Orange. Podujatie podporili partneri Nadácia VÚB, Divadlo Tower Stage a mediálni partneri Rádio_FM a MeToo.sk. Viac na www.voices.sk/voices_live_33.   

Ďalšie najbližšie akcie:

Seminár Teamwork Booster - Čo nerobiť, keď chcem, aby sme pracovali ako tím

19. február, 9:00 – 16:00, lektor - Juraj Surma

Dozviete sa, aké chyby v teamworku robil sám lektor, keď viedol vlastnú organizáciu a na negatívnom príklade uvidíte, čo nerobiť. Naučíte sa, ako to nerobiť. A samozrejme sa dozviete triky, ktoré môžu viesť k podpore tímu a jednotlivcov. Tešiť sa môžete na zážitky, postrehy a skúsenosti ostatných účastníkov i lektora.

Obsah školenia:

  • Čo je teamwork, osobné príklady a skúsenosti
  • Chyby v teamworku a ako sa ich vyvarovať
  • Rozbor konkrétnych situácii účastníkov
  • Bariéry tímovej spolupráce
  • Podstata spolupráce
  • Podpora tímu a jednotlivcov

Juraj Surma 7 rokov manažoval Letavy najväčší umelecký workshop na Slovensku s 27 ročnou tradíciou. 4 roky viedol Scénickú žatvu – celoštátnu prehliadku ochotníckych divadelných súborov. Dva roky viedol Štúdio zážitku a po prvý raz v ňom okúsil rozdiel medzi biznisom a tretím sektorom. Na VŠMU nechal vytlačiť divadelný plagát A2 pre premiéru predstavenia a osobne ho všade rozvešiaval po nociach ako čierny výlep. Teraz už siedmy rok pracuje s firmami na rozvoji ich ľudí. Tých 7 rokov by nemohol podstúpiť bez predchádzajúcich riadkov.

Sériu vzdelávacích aktivít Trampolina pripravuje Nezisková organizácia Voices. Partnerom jarnej série 2014 je Nadácia VÚB. Za pro bono lektorské služby pri realizácii tohto seminára ďakujeme spoločnosti Maxman Consultants.

Účastnícky poplatok je 25 EUR. Tréning sa koná v kreatívnom priestore The Spot, Nám. SNP 30 (3. poschodie) v Bratislave. Registrácia začína o 8:45 hod.

Registráciu a informácie o ďalších seminároch z jarnej série Trampolina nájdete na www.voices.sk/trampolina


www.voices.sk, 11.02.2014


< Späť