itretisektor | TS: Cibulková, Šatan a Golonka v dražbe!

TS: Cibulková, Šatan a Golonka v dražbe!

Prstene za víťazstvo v Stanley Cupe, trofeje, dresy, lopty, podpiskartky.. Všetky tieto a mnohé ďalšie športové artefakty sú vo svete rôznych dražieb veľkým lákadlom. Zdá sa, že ani na Slovensku za týmto trendom nezaostávame. Minimálne o tom svedčí pohľad na darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk, kde momentálne nájdete hneď niekoľko aukcií s vecami od známych slovenských športovcov.

38 838 dolárov. To je suma, ktorú prednedávnom zaplatil nemenovaný zberateľ v aukcii za hokejku skvelého útočníka Wayna Gretzkého, s ktorou ako trinásťročný dosiahol tisíci gól v kariére. Aj keď je pomerne utopické predpokladať, že by sa táto suma mohla prekonať, na výber je skutočne slušná zbierka vecí od slovenských športovcov, ktoré môžete vydražiť.

Medzi najzaujímavejšie z nich patria úplne novučičké tenisky zo špeciálnej kolekcie tenistky Dominiky Cibulkovej, ktoré aj vlastnoručne podpísala. V prípade, že máte inú veľkosť nohy, ako Dominika (37,5), nezúfajte. Vydražiť si môžete aj tričko s originálnym krytom na iPhone 5, taktiež s podobizňou našej úspešnej tenistky. Pre hokejových fanúšikov je pripravená aukcia podpísaného dresu Miroslava Šatana, originálneho puku zo Zápasu hviezd KHL z Bratislavy, či podpísaná hokejka Libora Hudáčka. „Samostatnou kategóriou sú tri športové artefakty, ktoré do aukcií venovala legenda slovenského hokeja Jozef Golonka. Ide o sadu troch pukov, dve hokejky a dres. Všetky aukcie boli vyhlásené v prospech výziev na pomoc krízovým centrám,“ povedal manažér benefičných aukcií Tomáš Mácha.

Linky na vybrané aukcie nájdete tu:

https://aukcie.ludialudom.sk/aukcie/pomoc_krizovym_centram/pomoc_krizovym_centram/1004_3_hokejove_puky_s_podpisom_jozefa_golonku
https://aukcie.ludialudom.sk/aukcie/pomoc_krizovym_centram/pomoc_krizovym_centram/1010_podpisane_tenisky_dominiky_cibulkovej_z_exkluzivnej_serie__nenosene
https://aukcie.ludialudom.sk/aukcie/pomoc_krizovym_centram/pomoc_krizovym_centram/1028_podpisany_dres_miroslava_satana


www.ludialudom.sk, 20.02.2014


< Späť