itretisektor | TS: Počas 4. ročníka Medzinárodného olympijského tábora mládeže si deti z piatich krajín opäť užili Vysoké Tatry
  • Zjednodušenie administratívy pre MNO - vyplňte krátky dotazník

    vyplňte nás dotazník, v sekcii \"Výskumný inštitút\" a pomôžte nám získať relevantné podklady.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Počas 4. ročníka Medzinárodného olympijského tábora mládeže si deti z piatich krajín opäť užili Vysoké Tatry

Od nedele 20. júla do soboty 26. júla sa vo Vysokých Tatrách, konkrétne v Hornom Smokovci, konalo už v poradí štvrté pokračovanie Medzinárodného olympijského tábora mládeže (MOTM). Účastníci prišli do našich veľhôr tentoraz až z piatich krajín – Poľska, Maďarska, Českej republiky, Ukrajiny (premiérovo) a Slovenska. Spomedzi slovenských škôl boli do tábora vybrané deti z Košíc, Spišskej Novej Vsi, Šiah a Piešťan. Rovnako ako aj minulý rok svoj domov našli počas celého pobytu v Grandhoteli Bellevue.

Tábor organizoval Slovenský olympijský výbor (SOV) v spolupráci so Slovenskou olympijskou akadémiou, Klubom fair play SOV (KFP SOV), environmentálnou komisiou SOV a s Olympijským klubom Vysoké Tatry. Finančne ho podporili Olympijská solidarita MOV, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenská olympijská marketingová, a.s.

Na zúčastnené deti čakal bohatý program, ktorý pozostával z pohybových, vzdelávacích i oddychových aktivít. O jeho realizáciu sa okrem zamestnancov SOV starali aj animátorky, pedagógovia z jednotlivých škôl a viacerí členovia komisií SOV a SOA. Svojou aktívnou účasťou organizátorom pomáhali: predseda environmentálnej komisie Juraj Bobula, predsedníčka Olympijského klubu Vysoké Tatry Mária Jasenčáková, predsedníčka komisie výchovy a vzdelávania Viera Bebčáková a národná ambasádorka Rady Európy pre šport, toleranciu a fair play Katarína Ráczová.

Viac o MOTM sa dočítate tu: http://www.olympic.sk/aktuality-sov/pocas-4-rocnika-medzinarodneho-olympijskeho-tabora-mladeze-si-deti-z-piatich-krajin-opat-uzili-vysoke-tatry


www.olympic.sk, 29.07.2014


< Späť