itretisektor | TS: Mobily vracia stále viac zákazníkov, podpora ide na Detský čin roka 2014

TS: Mobily vracia stále viac zákazníkov, podpora ide na Detský čin roka 2014

Stále viac zákazníkov vracia mobilné telefóny, ktoré už nepoužívajú. Za mesiac júl sa do súťaže v zbere starých mobilov zapojilo viac ako 1 600 zákazníkov a spolu priniesli späť do predajní takmer 4 500 telefónov. Každý takto vrátený mobil Orange premieňa na jedno euro pre občianske združenie Detský čin roka. Okrem pomoci druhým a ochrany životného prostredia sa tiež hrá o skvelé ceny: každý mesiac je vyžrebovaných 30 zákazníkov, ktorí dostanú tablet Prestigio.

Občianskemu združeniu Detský čin roka 2014 pomáha Orange so svojimi zákazníkmi v rámci súťaže „Staré mobily sú na dve veci“ už druhý mesiac. Za júl sa takto podarilo vyzbierať až 4 449 telefónov, čo je o vyše tisíc kusov viac v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom. Orange tak na dobrú vec venuje za prvé dva letné mesiace viac ako 7 700 eur. A možnosť pomáhať stále trvá – zákazníci môžu až do konca septembra 2014 odovzdávať mobily, ktoré premenené na eurá podporia Detský čin roka.

Pomoc pre občianske združenie Detský čin roka

Mesiac

Počet zákazníkov, ktorí priniesli starý mobil

Počet vrátených mobilov/ finančná podpora

jún

1 321

3 254

júl

1 627

4 449

SPOLU

2 948

7 703

Vrátením starých mobilov zákazníci nielenže prispievajú na dobrú vec, ale pomáhajú tiež chrániť životné prostredie. Orange totiž staré, nepotrebné prístroje ekologicky likviduje. A do tretice je tu aj šanca vyhrať. Každý zákazník, ktorý sa do zberu mobilov zapojí, je automaticky zaradený do žrebovania o tablet Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0 3G. Túto skvelú cenu mesačne vyhráva až 30 z nich.

Detský čin roka 2014 nie je jedinou inštitúciou, ktorej smerovala finančná pomoc vďaka súťaži v zbere starých mobilov. V minulosti boli takto podporené Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore pre UNICEF, občianske združenie Návrat, a tiež Autistické centrum Andreas či Lienka pomoci Nadácie SOCIA. Od jari 2013, odkedy súťaž trvá, už Orange neziskovkám pomohol celkovou sumou takmer 79-tisíc eur. 


www.orange.com, 13.08.2014


< Späť