itretisektor | TS: Plyšové hračky opäť pomáhajú

TS: Plyšové hračky opäť pomáhajú

Spoločnosť IKEA prostredníctvom svojej každoročnej Kampane plyšových hračiek v spolupráci s organizáciami UNICEF a Save the Children podporuje deti z rozvojových krajín a umožňuje im prístup k vzdelaniu.

V IKEA veria, že všetky deti si zaslúžia kvalitné vzdelanie – pretože vedia, že ani lepšie zdravie alebo väčší majetok nemajú väčší vplyv na životnú úroveň ako vzdelávanie. Vzdelávanie znamená príležitosť a dáva deťom vedomosti, schopnosti a sebavedomie, ktoré potrebujú, aby si mohli pre seba vytvoriť lepšiu budúcnosť.

Preto vytvorili kampaň Plyšové hračky pre vzdelávanie. Kampaň prebieha v spolupráci medzi IKEA FOUNDATION, organizáciou UNICEF a fondom Save the Children a jej myšlienka je jednoduchá: za každú predanú plyšovú hračku alebo detskú knižku IKEA FOUNDATION daruje 1 euro na detské vzdelávacie projekty, aby viac detí dostalo vzdelanie, ktoré si zaslúžia.

Dvanásť rokov silného partnerstva. V roku 2003 IKEA a UNICEF začali dvojročnú kampaň, vďaka ktorej vyzbierali takmer 2 milióny eur z predaja plyšových medvedíkov IKEA PS BRUM. Prostriedky podporili projekty organizácie UNICEF „Právo hrať sa“ v Ugande a Angole. Organizácia Save the Children sa k spolupráci pripojila v roku 2006. Počas posledných 12 rokov kampaň Plyšové hračky pre vzdelávanie umožnila Nadácii IKEA vyzbierať 67 miliónov eur, ktoré v rámci 99 projektov pomohli viac ako 11 miliónom detí v 46 krajinách.

Oslavou neobyčajného partnerstva sa stáva tradičné Rozprávkové pečenie UNICEF v IKEA. Pridajte sa a prežite s nami rozprávkové popoludnie.

Rozprávkové pečenie UNICEF v IKEA sa bude konať od 13. decembra v oddelení kuchýň bratislavského obchodného domu IKEA v čase od 15:00 do 19:00 hod. Deti budú môcť v tento deň prežiť popoludnie plné hier. V tvorivých dielňach budú vytvárať ozdoby na Stromček prianí, budú si môcť piecť a zdobiť medovníky, budú sa môcť preniesť do rozprávkového sveta spoločným čítaním rozprávok. Navyše budú môcť súťažiť o najkreatívnejší kostým najobľúbenejšieho rozprávkového hrdinu. Každé dieťa v kostýme dostane darček a tie najlepšie kostýmy zabojujú o pekné ceny.

Príďte teda s rodinou do obchodného domu s nábytkom, oblečte si kostýmy, nasaďte si zástery a prežite rozprávkové predvianočné popoludnie.


www.unicef.sk,  11.12.2014 


< Späť