itretisektor | TS: Balón UNICEF "priletí" aj na Slovensko

TS: Balón UNICEF "priletí" aj na Slovensko

Nádherný projekt s názvom Flying High for kids bol založený v roku 2010 s cieľom pomôcť ľuďom uvedomiť si, čo sa deje vo svete a podporiť UNICEF v jeho boji na podporu detských práv.

Tvorcom tohto neziskového projektu je mladý Novozélanďan, Andrew Parker Hamilton, ktorý si predsavzal obletieť svojím balónom viac ako 100 krajín s cieľom šírenia hodnôt bratstva a solidarity k najslabším, v tomto ťažkom období poznačenom krutosťou a vojnami.

Balón dorazí na Slovensko (najskôr do Košíc a potom do Bratislavy) koncom apríla a začiatkom júna sa presunie na Ukrajinu, ktorá je v tomto období sužovaná konfliktom, prinášajúcim smrť a skazu. Táto udalosť bude ukážkou solidarity medzi deťmi oboch národov. Balón privítajú slovenské deti, dozvedia sa veľa zaujímavého o práci UNICEF a problémoch detí vo svete a niektoré dokonca získajú zaujímavé darčeky. Ich „úlohou“ bude však najmä pripraviť pozdravy pre ukrajinské deti a ukázať tak, že na ne myslia a držia im palce.

A tak budú deti, sprevádzané školami a rodičmi, skutočnými hviezdami tejto akcie. Spoločne privítajú tento projekt, ktorý poukáže na citlivosť Slovákov voči právam detí a na hlboký súcit s obyvateľmi Ukrajiny.

Na podujatie prizveme aj média, pretože hlavným posolstvom celej akcie je pritiahnuť pozornosť na problémy detí po celom svete.

Miesto: Košice, Námestie osloboditeľov (pri Auparku)
Dátum: 23. alebo 24. apríl
Čas: predpoludnie

Miesto: Bratislava, Tyršovo nábrežie
Dátum: 28., 29. alebo 30. apríl
Čas: predpoludnie

Dátumy a miesto v Bratislave budú upresnené.

Viac info na:
http://flyinghighforkids.com/ 
https://www.facebook.com/flyinghighforkidsproject


www.unicef.sk, 15.04.2015


< Späť