itretisektor | TS: Slováci boli počas Týždňa modrého gombíka štedrí. UNICEF posiela celú vyzbieranú sumu do Nepálu

TS: Slováci boli počas Týždňa modrého gombíka štedrí. UNICEF posiela celú vyzbieranú sumu do Nepálu

Už po 11ty raz UNICEF vyslal do ulíc stovky dobrovoľníkov, ktorí sa spojili pre obľúbenú celoslovenskú zbierku Týždeň modrého gombíka. Štedrosť Slovákov organizátorov príjemne prekvapila, keďže zbierka vyniesla o takmer 40% viac ako minulý rok. Celá čiastka, 46 342,74 €, bude zaslaná na pomoc deťom v oblastiach postihnutých nedávnymi zemetraseniami v Nepále.

„Pôvodným cieľom tohtoročného Týždňa modrého gombíka bolo poslať vyzbierané finančné prostriedky deťom, ktoré čelia humanitárnym krízam, ako je to napríklad na Ukrajine, v Sýrii a v Jemene. Z dôvodu nepredvídaných tragických udalostí v Nepále sme sa však rozhodli okamžite zareagovať na situáciu, ktorá vznikla v krajine po katastrofálnom zemetrasení, a preto celý výťažok zo zbierky posielame na pomoc nepálskym deťom,“ vysvetľuje predseda UNICEF-u Slovensko Juraj Mišura.

V týždni od 18. do 22. mája sa do zbierky zapojilo viac ako 200 škôl v 96 mestách po celom Slovensku, ktoré podporili svojich žiakov a študentov, aby sa zbierky zúčastnili ako dobrovoľníci. Najviac sa podarilo vyzbierať mladým dobrovoľníkom zo ZŠ Janka Matúšku v Dolnom Kubíne. Svojim rovesníkom v Nepále prostredníctvom UNICEF-u zasielajú čiastku 2 280,77 €. Za odmenu pre nich UNICEF pripravil stretnutie s choreografom a tanečníkom Jarom Bekrom. Možnosť zatancovať si spoločne s ním budú mať 22. júna deti pod vedením pani učiteľky Patrície Zrnčíkovej. Pani Zrnčíková sa teší z výborného výsledku: „Som skutočne rada, že sa nám podarilo nadchnúť deti pre dobrú vec bez nároku na akúkoľvek odmenu. Budovať v nich solidaritu a vzťah k dobrovoľníctvu považujem za veľmi dôležité. O to viac ma teší, že výsledok je vidieť a podľa ľudí z UNICEF-u sa deti v Nepále práve v týchto dňoch aj vďaka nám vrátili po prvýkrát po zemetrasení späť do škôl.“


www.unicef.sk, 04.06.2015


< Späť