itretisektor | TS: Nadácia PROVIDA - Podporíme riešenia pre lepšiu spoločnosť

TS: Nadácia PROVIDA - Podporíme riešenia pre lepšiu spoločnosť

Nadácia PROVIDA v spolupráci s UniCredit Foundation už po druhýkrát podporia spoločensky prospešných podnikateľov v programe „Môžu ryby lietať?“. Medzi 4 najlepšie projekty bude v rámci tohto grantového programu rozdelených 64 000 Eur.

Do grantového programu sa podnikatelia a neziskové organizácie môžu prihlásiť už začiatkom októbra 2015. Dôležitý je originálny podnikateľský nápad a chuť ho realizovať, prípadne rozvíjať už existujúcu podnikateľskú aktivitu. Úspešné projekty získajú nielen zaujímavú finančnú podporu, ale aj know-how od expertov z biznis prostredia formou odborného poradenstva a konzultácií.

„Ak je cieľom bežného podnikania maximalizovať zisk, cieľom spoločensky prospešného podnikania je dosiahnuť maximálny spoločenský dopad. Hlavnou motiváciou sociálneho podnikateľa tak nie je len zarobiť, ale najmä zamerať sa na riešenie aktuálneho spoločenského či environmentálneho problému. Vďaka programu „Môžu ryby lietať“ dávame krídla výnimočným ľuďom, ktorí majú chuť podnikať a zároveň meniť spolu s nami svet k lepšiemu“, hovorí programový riaditeľ Peter Mészáros. 


www.provida.sk, 10.09.2015 


< Späť