itretisektor | TS: NA VÝCHODE SLOVENSKA SA ZIŠLO VYŠE 100 VYTRVALCOV – DARCOV
  • Zjednodušenie administratívy pre MNO - vyplňte krátky dotazník

    vyplňte nás dotazník, v sekcii \"Výskumný inštitút\" a pomôžte nám získať relevantné podklady.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: NA VÝCHODE SLOVENSKA SA ZIŠLO VYŠE 100 VYTRVALCOV – DARCOV

NA VÝCHODE SLOVENSKA SA ZIŠLO VYŠE 100 VYTRVALCOV – DARCOV. ZÁLEŽÍ IM NA REGIÓNE, V KTOROM ŽIJÚ A PRACUJÚ.

Karpatská nadácia dnes odštartovala už siedmy ročník darcovského turistického pochodu Karpatská vandrovka.

Košice, 17. septembra 2016 – Dnes, v sobotu 17. septembra 2016 rekordných 102 účastníkov Karpatskej vandrovky zdolalo jej neľahkú trasu a zároveň prispelo do Fondu Karpatskej vandrovky darmi v hodnote 10 200 EUR. Tie budú použité na realizáciu verejne prospešných projektov zameraných na zlepšenie kvality života na východnom Slovensku.

Trasa Karpatskej vandrovky má 50 kilometrov a vedie po hrebeni Volovských vrchov z Kúpeľov Štós do areálu Čičky v Košiciach. Pochod ponúka jedinečný zážitok zo zvládnutia fyzickej výzvy, z autentickej tímovej atmosféry a z dobrodružstva v čarovnej prírode Karpát za každého počasia.

Karpatská vandrovka je na Slovensku stále jedinečným podujatím svojho druhu, ktoré prispieva ku rozvoju konceptu darcovstva. Každý účastník vandrovky daruje sumu 100 EUR do Fondu Karpatskej vandrovky.

„Karpatská vandrovka si za 6 rokov vybudovala komunitu nadšencov, ktorí nám tohto roku pomohli prelomiť magickú hranicu 100 účastníkov. Je to dobrý signál pre tento región a tiež povzbudenie pre prácu našej nadácie, ktorá sa dlhodobo usiluje o popularizáciu a rozvoj individuálneho a firemného darcovstva na východnom Slovensku“, konštatuje Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie.

Vyzbierané finančné prostriedky podporia projekty zamerané na zdravý životný štýl a komunitné aktivity neziskových organizácií v regióne. Výzva na podávanie projektov bude vyhlásená v marci 2017 a o ich podpore rozhodnú samotní darcovia. Doteraz prerozdelil Fond Karpatskej vandrovky na podporu projektov spolu 22 925 EUR.

Ďalšie informácie Vám poskytne: Barbara Kollárová, Manažérka pre PR a komunikáciu, Karpatská nadácia, 0907 027 833, barbara.kollarova@karpatskanadacia.sk


< Späť