itretisektor | TS: Posledné 2 dni na podanie daňového priznania na daň z príjmov
  • Zjednodušenie administratívy pre MNO - vyplňte krátky dotazník

    vyplňte nás dotazník, v sekcii \"Výskumný inštitút\" a pomôžte nám získať relevantné podklady.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Posledné 2 dni na podanie daňového priznania na daň z príjmov

Finančná správa Slovenskej republiky upozorňuje, že na podanie daňového priznania zostávajú posledné dva dni. Napriek tomu Finančná správa eviduje ani nie polovicu z predpokladaného počtu podaných daňových priznaní. Za účelom zabezpečenia väčšieho komfortu daňovníkov sú daňové úrady otvorené dlhšie ako zvyčajne a k dispozícii je aj zriadené call centrum. Okrem toho je daňové priznanie možné odovzdať aj na viac ako 50 mestských či miestnych úradoch či v mobilných kanceláriách.

Finančná správa očakáva za rok 2016 približne 1 200 000 daňových priznaní na daň z príjmov. Ku dňu 27. marcu ich bolo elektronickou alebo papierovou formou prijatých asi 540 000. Finančná správa preto vychádza daňovníkom v ústrety týmito opatreniami:

  • dlhšie úradné hodiny všetkých daňových úradov, pobočiek aj kontaktných miest dňa 30.03. do 18:00 hod. a v posledný deň na podanie daňového priznania (t.j. 31.03.) do 19:00 hod.,
  • dlhšia prevádzka call centra do 18:00 hod. a 31.03. do polnoci,
  • okrem daňových úradov viac ako 50 miest na preberanie daňového priznania (kompletný zoznam nájdete TU),
  • mobilné kancelárie – pri Daňovom úrade Bratislava na Ševčenkovej ulici 32 bude 30. a 31.03. 2017 možné podávať daňové priznanie aj bez vystúpenia z auta (detaily nájdete TU), pričom v tieto dni je tu zároveň pre verejnosť vyhradených viac ako 40 parkovacích miest na zamestnaneckom parkovisku za budovou daňového úradu.

Ďalej je možné podať daňové priznania napríklad aj na Magistráte mesta Košice na ulici Trieda SNP 48/A, či na Klientskom centre Bratislava na Tomášikovej ulici 46. V prípade akýchkoľvek otázok volajte call centrum na čísle 048/431 72 22.

Spracoval: Mgr. Zdenko Podhradský, dňa 30.03.2017

Zdroj: Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky, www.financnasprava.sk


< Späť